Sayfa 71/355 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 561 - 568 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. Herkes sattı galiba, tahta yapıcıyla başbaşa kaldık sanırım

2. Bugün en az eksi iki kapatır diyodum son yrım saat toparladılar yine salmadılar. Taş gibi Maşallah. Ytd

3. İyi akşamlar herkese. Sakinleşelim biraz

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Hahaa! Gariban kalmış topic. Sessizlik iyidir...

5. NATUREL ENERJİ YORUMU

Son dönemdeki yatırımları ve hisse performansı ile yatırımcıların en çok konuştuğu hisseler arasında yer alan NATEN koduyla borsada işlem gören Naturel Enerji'yi hem temel hem de teknik yönden inceleyeceğiz.

Naturel Enerji , 2009 yılında yenilenebilir enerji sektörüne adım attı.Fodil yakıtların hem maliyetli oluşu hem de çevreye verdiği zararlar nedeniyle tercih edilmemesi yenilenebilir enerjiye yatırım yapan şirketlerin de önünü açmış durumda.

Naturel Enerji , güneş enerjisinin zamanla çoğu geleneksel enerji kaynağının yerini alabileceğine inananarark yaşanabilir çevre için güneş enerjisine yatırım yapmaktadır. Naturel Enerji yurtiçinde %100’üne sahip olduğu 21.7 MWp üretim kapasiteli güneş santralleriyle üretim tarafında da yerini almıştır.

NATEN TEMEL VERİLER

Naturel Enerji 2019 yılı 9 aylık bilançosunu açıkladı.Açıklanan bilançosunda ertelenmiş vergi giderinin de etkisiyle 10 milyon 432 bin TL kâr açıklamıştır.

Ciro 56.021.892 TL
    Brüt Kâr 37.064.042
    Faaliyet Kârı 35.065.098
    Net Kâr 10.432.113
    Piyasa Değeri 425.7000.000 TL
    Net Borç Pozisyonu -93.000.000 TL
    Net Döviz Pozisyonu -127.173.455 TL

Şirketin son açıkladığı 2019 yılı 3.çeyrek bilançosunda görülen riskler net borcunun 93 milyon TL döviz açık pozisyonun da 127 milyon TL olması bir kur atağında net karda düşüş olacağını gösteriyor.Şirketin pozitif yönü ise sektör olarak büyüme vaad etmesi.

NATEN TEKNİK GÖRÜNÜM

Ağustos ayında halka arz edilen NATEN , 5.80 TL ile ilk işlemlerine başlamıştı.Uzun süre yatay hareket eden hisse son 3 ayda % 109 gibi sert bir yükseliş yaşadı.Kısa sürede gelen bu yükseliş ile soluklanan hisse senedi son haftayı da % 13.89 artış yaşayarak 12,90 TL'den kapattı.

Şirketin varlıkları arasında 14 milyon 250 bin TL civarı yatırım amaçlı gayrimenkulü bulunuyor.Şirketin GES santralleri kurmasının yanında üretim ayağında da atağa geçmesi uzun vade şirkete bakışı daha da olumluya çevirebilir.

Son şirket haberi 21 Kasım 2019 tarihli açıklamasında enerji müteahhitliği kapsamında 8,98 MWp kurulu gücündeki güneş enerji santralinin faaliyete geçtiğini duyurdu.

NATEN teknik Verileri

CCI CCI nötr Bölgede
    MOM Momentum pozitif bölgede
    RSI Hisse aşırı alım bölgesinde
    STO Hisse aşırı alım bölgesinde
    MACD MACD pozitif bölgede

Hisse Fiyat Analizi

20 Günlük Ortalama:11,14
    52 Günlük Ortalama:8,67
    Haftalık En Düşük:11,44
    Haftalık En Yüksek:13,53
    Aylık En Düşük:6,89
    Aylık En Yüksek:13,53
    Yıllık En Düşük:5,81
    Yıllık En Yüksek:13,53

NATEN hisse senedi hem 20 günlük hem de 52 günlük hareketli ortalamalarının üzerinde işlem görerek haftalık kapanış yaptı.Bu iki ortamalanın üzerinde kalındığı sürece hissedeki pozitif görünüm devam edebilir.

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    http://borsaajans.com/Haber/naten-na...i-hisse-yorumu

6. Legend is back

7. Herkese iyi aksamlar i. Tekkeyi beklemeye devam..

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 71/355 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •