Sayfa 86/355 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 681 - 688 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. Takas naten

AGS2-W09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Son 15 dakika 400 bin lot işlem oldu, karanlıkta 20 bin lot alsalardı iyiydi ama buna da şükür

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Kapanışa 1 saat kala bir miktar alım yaptım. Parmağın kopsun demem kendi kendime inş:d

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by necdet kara Yazıyı Oku
    Şirketimiz, halka arz izahnamesinde belirtilen, Güneş Enerjisi alanındaki yatırımlarını
    artırma hedefi doğrultusunda, toplamı 22,35 MWp olan 20 adet Güneş Elektrik Santralini
    satın almak üzere "Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş" ile hisse satın alma
    sözleşmesi imzalamıştır. Satışa konu Güneş Elektrik Santralleri'nin 9 tanesi Nevşehir'de,
    6 tanesi Yozgat'ta, 2 tanesi Bilecik'te ve 3 tanesi Afyon'da işletmede olup toplam kurulu
    güçleri 22,35 MWp'tir. Bu satın alma için; 22.920.000 USD şirket değeri üzerinden
    anlaşmaya varılmıştır. Şirkete ait tüm borçlar satın alma bedelinden düşülecektir. Halka
    arz gelirimizden 17.345.384.-TL (2.920.000 USD) harcanmıştır. Bu satın almaya ilişkin
    açıklama 30.12.2019 tarihinde www.kap.org.tr adresinden yatırımcılarımıza
    duyurulmuştur.
    -Şirketimiz, Halka Arz izahnamesinde de belirtildiği üzere yeni yatırım planlarını
    gerçekleştirmek amacıyla 2020 yılı içerisinde ihalesi yapılması beklenen YEKA
    (Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı) yatırımları kapsamında kullanılmak üzere, İç
    Anadolu bölgesinde toplam 456.470,49 m2 (metrekare) arazi satın alımı gerçekleştirmiş
    ve bu satın alma için toplam 17.280.000.-TL harcama yapmıştır. Bu satın almaya ilişkin
    açıklama 6.03.2020 tarihinde www.kap.org.tr adresinden duyurulmuştur.
    Tüm bu işlemler ile birlikte, halka arz gelirimizin tamamı halka arz izahnamemizde
    taahhüt ettiğimiz şekilde kullanılmıştır.

Venus V7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    456 dönüm İçin verilen para bana biraz çok geldi. Detay bilmeden afaki konuşuyorum ama belki bilgisi olan vardır. Buralar muhtemelen tabiri caizse dağ taş dır diye düşünüyorum..

5. NATUREL YENİLENEBİLİR ENERJİ TİCARET A.Ş.

NATEN

Gönderim Tarihi

25.03.2020 19:38:15

Bildirim Tipi

ÖDA

Yıl

-

Periyot

-

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Özet Bilgi

Koranavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler hk.

İlgili Şirketler

[]

İlgili Fonlar

[]

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?

Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?

Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi

-

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?

Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Son dönemlerde dünya ölçeğinde önemli bir etkiye sahip olan Koronavirüs*salgını nedeniyle Şirketimizce alınan önlemler aşağıda kamuoyunun bilgisine*sunulmuştur.

1.*Salgına sebep olan virüs ve etkileri hakkında çalışanlarımıza detaylı*bilgilendirme yapılmıştır.

2.*Virüsten korunmak için alınması gereken kişisel tedbirler çalışanlarımıza*iletilmiştir.

3.*Tüm sahalarımızda, ofislerimizde ve araçlarımızda dezenfeksiyon işlemleri*yapılmıştır ve yapılmaya devam edilmektedir.

4.*Yurtdışı seyahatler kaldırılmış, zorunlu olmayan yurtiçi seyahatler*ertelenmiş ve yönetim iznine tabi tutulmuştur.

5.*Toplantılar online platformlar üzerinden yapılmaya başlanmış ve Merkez ofis*personelimiz için*çalışma saatlerimiz 13:00-18:00 olarak düzenlenmiştir.

Şirketimize ait 39 adet Güneş Elektrik Santralinde tam otomasyon halinde*kesintisiz olarak elektrik üretilmekte ve bu elektrik 13.3 USD cent/kWh sabit*fiyat alım garantisi ile şebekeye satılmaktadır. Üretim ve satışlarımızda*herhangi bir aksama yoktur. Daha önceki KAP açıklamalarımızda da görülebileceği*üzere, Güneş Elektrik Santrali müteahhitlik faaliyetlerimizde de bir aksama*bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygılarımızla*duyurulur

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun

6. Bu Corona belası gıda ve ilaç firmaları gibi Naten e özel bir fırsat sunmuyor ama şu düşüşü gerektirecek bir negatif etki de aklıma gelmiyor. Bu haftaki çıkışı saymazsak en fazla düşen şirketlerden biri oldu anlamsız bir şekilde. Bu sebeple en çabuk toparlayacak şirketlerden biri olacağını düşünüyor, umut ediyorum. YTD

7. NATEN*** NATUREL YENİLENEBİLİR ENERJİ TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimizin Güneş Enerji*Santralleri müteahhitlik faaliyetleri kapsamında, sermayesinin yüzde yüzüne*sahip olduğumuz ESENBOĞA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. ile KIRTEKS METAL TEKSTİL SAN. VE*TİC. LTD. ŞTİ. arasında ÇATI GÜNEŞ SANTRALİ anahtar teslim yapımı için sözleşme*imzalanmıştır. Kahramanmaraş'ta gerçekleştirilecek ve Kırteks Metal'in elektrik*ihtiyacını karşılayacak olan projenin sözleşme bedeli, KDV dahil 6.606.766,59*Türk Lirasıdır(1.005.657,36 Amerikan Doları).
    Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza*saygıyla duyurulur.

8. Şirketimiz, Çatı Güneş Enerji Santralleri müteahhitlik faaliyetlerini sermayesinin yüzde yüzüne sahip olduğu ve mali tabloları şirketimiz ile %100 konsolide edilerek açıklanan Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. üzerinden gerçekleştirecektir.

Bu bağlamda;

05.03.2020 tarihinde açıklamasını yaptığımız Güneş Enerji Santralleri müteahhitlik faaliyetleri kapsamında yapımını üstlendiğimiz Çatı Güneş Santral anahtar teslim yapım sözleşmesi yüzde yüz sermayesine sahip olduğumuz Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. ve Balsuyu Şirketler Grubu arasında imzalanmıştır. Konuya ilişkin güncellenen açıklamamız aşağıda sunulmaktadır.

"Şirketimizin Güneş Enerji Santralleri müteahhitlik faaliyetleri kapsamında, sermayesinin yüzde yüzüne sahip olduğumuz ESENBOĞA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. ile Balsuyu Şirketler Grubu arasında Türkiye'nin en büyük ÇATI GÜNEŞ SANTRALİNİN anahtar teslim yapımı için sözleşme imzalanmıştır. Kahramanmaraş'ta gerçekleştirilecek ve dünyanın en büyük ÇATI GÜNEŞ kurulumları arasında yer alacak olan proje, toplam 11.4 MW güce sahip olacaktır. Sözleşme bedeli, KDV dahil 35.945.663,60 Türk Lirasıdır (5.902.020,16 Amerikan Doları)."

Dünkü KAP haberi.hayirli olsun

Sayfa 86/355 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •