Sayfa 256/355 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 2,041 - 2,048 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Kontrolmatik 108 tepesinden 45 lere düştükten sonra yaklaşık 1 yıl 50 -70 arası fiyatlandı.Bu süre içinde Kontrolmatik başlığına günlerce yazan olmazdı .Ben ve bir kaç arkadaş ise aralıkla da olsa bu sürede devamlı olumlu yazılar yazdık.
    Şirketin yaptığı ve yapacağı işleri duyurmaya çalıştık .Şirketin teknolojik anlamda büyük işler planladığını ,tüm zamanların en büyük şirketi olduğunu ya da olacağını falan.
    Yazılarımız çokta önemsenmemiş olabilir. Benim için bu bir sorun değildir.

Halbuki şirket çok güzel bir sunum yapmıştı .Şimdi natenin yaptığı harika sunum gibi.Natenin sunumunu şimdi nerdeyse kimsenin okumadığı gibi o sunumda araya gitmişti.

Ancak ne zamanki info menkul, şirketle ilgil bir rapor ve 220 tl fiyat verdi ondan sonra şirketin farkına varıldı ve yatırımcılar için değerli hale geldi.

Milletimizde okuma alışkanlığı olmadığı söylenen bir gerçektir.Bu tabiiki herhalde borsada da böyledir.
    Natenle ve tabiiki diğer şirketlerle de ilgili yatırımcıların daha iyi inceleme yapmaları kendileri için iyi olacaktır. Ve tabiiki matruşka ile ilgili o kadar yazdıklarımız ve özellikle sunum okunmamış ya da anlaşılmamıştır.

O zaman şirketlerle ilgili bu düşüncede olanlar ,çok samimi söylüyorum hisseden uzak durmalı çünkü şüphe, korku ve stresle borsada yatırım yapılmaz.
    Sn. Yarasa söylediklerinize aynen katılıyorum bir gün naten hak ettiği yerlerde olacaktır. Kontrolmatiğin 2026 ya kadar yatırım planları mevcut bir diğer hissem teşekkürler..

2.  Alıntı Originally Posted by different Yazıyı Oku
    yekdem den geçen yıl kazanmış olduğu 105 mv nin tesisleri faaliyete geçse fiyatlama da değişir,yeni gelişme lazım hisse için,en son 30 mv lik iki tesis için belirlenen yer seçimi yetkili kurum tarafından onaylanmıştır diye haber gelmiş ama üstünden iki aydan fazla zaman geçmiş,eğer inşa işi başlatılmışsa bugünlerde bitmek üzere olması gerekir,bunlar da portfoye eklendiğinde kurulu güç 148 mv olacak,elektrikten beklenen muhtemel gelir 30 milyon dolara çıkıyor,sene sonu hedef diğer tesislerin de kurulmasıyla birlikte 220 mv,bu seneki ihalelerden alınması muhtemel tesisler hariç mevcut rakamlar bile muazzam,bunlar az buz şeyler değil,ortalama büyüklükte bir barajın üretim gücü 50 mv civarında ,bu şirket orta vade bahsettiği (500 mv) hedefleri gerçekleştirebilirse ortaya koca bir dev çıkacak,inşaat tarafı hariç üstelik,henüz piyasanın bunun farkında olduğunu sanmıyorum,ama en önemli nokta her şirkette olduğu gibi patronun samimiyeti tabi ki,büyüme,üretim ve paylaşma harici işlere bulaşmazsa bu şirket parlayan bir yıldız olacak inşallah,benim şirket hakkındaki inancım budur herkes kendi araştırmasını değerlendirmesini kendi yapmalı tabi ki
     Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Sn. Yarasa söylediklerinize aynen katılıyorum bir gün naten hak ettiği yerlerde olacaktır. Kontrolmatiğin 2026 ya kadar yatırım planları mevcut bir diğer hissem teşekkürler..
    Tabiiki piyasanın geneli farkında değil natenden, farkında olanlarda olumsuz söylemlerden etkileniyor. Geri alımların durması,halka arzların artması ve yeni haber gelmemesi hissenin durgunluğunu artıran faktörler.

Patronun aykırı bir düşüncesi bana göre yok. Tek düşüncesi şirketi büyütmek. Bu amaçla şirket faaliyetlerinin son hızla devam ettiğini tahmin ediyorum.Bunların içinde eski işlerin devamından çok, yeni iş imkânlarının yurt içi ve daha ziyade yurt dışında araştırılması var.
    Şu anda İtalya'da kendine özel santral kurabilmenin hazırlıkları devam etmektedir. Avrupada, Ukrayna kriziyle elektrik fiyatları daha da yükselmiş ve santraller daha da kârlı ve cazip hale gelmişlerdir. Burada alınan özel işlerin bitmesi için çalışılıyor. Bunlar bittiğinde, hem hakediş ve hemde iş bitirme referansı anlamında büyük bir değeri olacaktır.
    Şirket büyüme anlamında belli bir seviyeye gelmiştir. Şimdi yeni bir atağa hazırlanıyor. Bunun sonucunda ise şirketleri daha farklı bir yerde değerlendirme imkânımız olacak.

Netice olarak hisseleri durgunda olsa, sunuma paralel olarak şirkette son derece hummalı bir çalışma olduğunu tahmin ediyorum. Bu çalışmaların neticesinde yapılacak işlerle ilgili haberler mutlaka gelecektir.
    Bu haberler hisse için gereklidir ve olumlu yansıyacaktır.

3.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Sn Cevdet, bana göre bu hisseler portföyün demirbaş hisseleridir. Hayırlı olsun. Bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Sn Cevdet, bana göre bu hisseler portföyün demirbaş hisseleridir. Hayırlı olsun. Bol kazançlar.
    katkıların için teşekkürler
    Yazın Arsa... Kışın Borsa

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    arkadaşlar naten de esen de magen varsa varlar.. neden bu 2 hisseye talep daha fazla

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    naten-esen-magen hemen hemen aynı 3 şirket .. aynı şirket 3 kere halka arz edilmiş gibi olmuyor mu..

7.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    arkadaşlar naten de esen de magen varsa varlar.. neden bu 2 hisseye talep daha fazla
    magen borsada olmasaydı onun kazancından faydalanmak için ne alırdık ? naten veya esen

magen borsaya girdi diye natenin ve esenin ordaki kazancı sıfırlanmadı sonuçta,gene faydalanıyorlar,esen yüzde 75,naten yüzde 47 oranında

ama şu olurdu,magen borsada olmasaydı kazancının tamamı bu iki şirkete kalacağı için bugün nateni 50 tl ye değil de atıyorum 100 tl ye alıyor olurduk

8. Naten Kap sunumunda her şirketin faaliyet alanları ve hedefleri ayrılarak belirlenmiştir.

Sayfa 256/355 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •