Sayfa 123/355 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 977 - 984 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. Demekki bir ben yanlış anlamamışım, )
    Kendi kendime dedim arkadaş bugün aldık hisseyi halka araz iptal olmuş dedim Yarın yandık diye düşünürken forumdan doğrusunu okuduk)

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Kap açıklamasındaki cümlede nesne eksik. Bir önceki cümle ile birleşince anlamlı oluyor. Yani varlıklarının yeniden değerleme raporunun kamuya açıklanması ertelenmiş. Ben böyle anladım

Bir laf vardır, "Hızlı giden atın boku seyrek düşer" diye.
    Bu firmada çok hızlı yol almaya çalışmış ve de çalışıyor. Biraz durulup dinlenmesi gerekir. Elektrik üretiminden (Ocak-Mart dönemi) sabit gelirleri, üç aşşa beş yukarı 1.530.000$. Kabaca yıllık 6.000.000$ yapar. Müteahhitlik gelirlerine ben şahsen güvenmen, bugün var olabilir ama yarın olmayabilir. Dolayısıyla, kabaran ve sermayeyi eksiye geçiren borçlar (259.979.424 TL) şirket için büyük sorun. Halka arz edecekleri diğer firmadan gelecek gelir ise tahminen kısa vadeli borçların ödenmesi için (1 yıl için 49.000.000, 1-2 yıl için 43.000.000, toplamda 92.000.000 TL) kullanılacak. Bu şartlar altında, borçlar minimuma inmediği müddetçe artık yatırım yapmaları zor ki bankalarda bunu görmüş olacak ki 2019 yılındaki TL borç maliyetleri %7-30 aralığında iken 2020 yılında %12-30 aralığına yükselmiş. Başta da söylediğim gibi, bir müddet dinlenmeleri gerekir. Ha unutmadan, sığ tahtalar gitmez diye bir kural yok, allemi cihan olsa yine gider. Ben finansal yönden bakıyorum olaya, alırım, veririm, orası ayrı konu.

4. Bence erken konuşmamak lazım halka arz sürecini dıkkatli bır şekilde takıp etmek lazım... Halka arz sürecinde şirketler ne yapmış incelemek lazım...önemli olan satacak bir hikayenin olması..sonra kent ne uretıyorkı bu fiyata geldi deriz, pkent, bfren, karton, izmdc ve diğerleri..borsa sadece kar ve zarardan ibaret değildir..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

5. İştirak halka açılması yaklaştıkça ayak oyunlari bitmez, malına sahip çıkma zamanı, ytd.

6. Global dun verdiklerini bugun almaya çalışıyor anlaşılan..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

7. Belkide Ömrümde bu hissede al sat yapmamış birisi geliyor "yok efendim şişdi yok efendim çakılır" diye yorum yapıyor. Sanırım amacı bu hissede yeni arkadaşları panikletmek.yada birilerine tetikçilik yapmaya çalışıyor. Hikayesi olan bir hisse durum netlesinciye kadar elbette iniş çıkışları olacaktır. Hiç bir hisse sonsuza kadar yükselmez yada düşmez. Ben kendi adıma konuşuyorum 1liraya da dusurseler halka arz hikayesi bitene kadar buradayım. Bir arkadaşım güzel açıklamış. Bon bon şekeri üretmekten başka bir becerisi olmayan şirket bin liradan işlem görüyorsa, geleceğin sektörü olan enerji sektörü Buralarda surunmez. YTD

POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Tetikçilik! İlahi, senin duhulün 2017 olabilir de, benimkisi bu forum kurulurken vardı, hatta tetikçileri bu forumdan uzak tutmak için gece gündüz çalışan ikinci kişiydim . Bakma sen orda 2020 yazdığına. Dolayısıyla, fikirlere karşı açık olmak gerek. Ben ne çer çöp gördüm uzaya giden, fakat neler de gördüm 8 gün boyunca taban yiyen. Hisseye aşık olma, babanın malı değil. Söyleyeceklerim bu kadar.

Aşağıda 10.06-14.07.2020 aralığında en yoğun işlem yapan 20 kurum ve pozisyonları yer alıyor. Bir fikir verebilir meraklılarına. Bu arada, bıyıklı değilse eğer ve dışardan bir fon ile anlaşmışlar ise yoğun bir yabancı alımı (son 45 günde, CITYB 1.371.000, DEUTCH 934.000) var, orası da ayrı bir konu.
    NATEN.jpg

Sayfa 123/355 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •