Sayfa 258/355 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by different Yazıyı Oku
    100 lota net 22.5 tl

sanırım hiç vermedi demesinler diye göstermelik açıklanmış bir temettü miktarı,ama hiç vermeseydi daha iyi olurdu bence,şimdi çok az açıkladı diye algı oluşup tahtada baskı yaratma ihtimali doğdu
    malesef böyle olacağı belliydi,bugün yine baskı yapmışlar sağlık olsun,ben şahsen bu senelik temettü beklemiyordum,parayı yatırımda kullansın yeni tesisler açsın ki ilerde daha çok kar payı dağıtabilsin,ama işte galiba ufakta olsa bişeyler vermiş görünelim diye düşündüler daha kötü oldu,yine de sonuçta küçük bir miktar dışında kalan tutar yatırıma harcanacak,bundan sonra yatırım ve yeni tesis haberleri gelsin,esas önemli olan o

2.  Alıntı Originally Posted by different Yazıyı Oku
    malesef böyle olacağı belliydi,bugün yine baskı yapmışlar sağlık olsun,ben şahsen bu senelik temettü beklemiyordum,parayı yatırımda kullansın yeni tesisler açsın ki ilerde daha çok kar payı dağıtabilsin,ama işte galiba ufakta olsa bişeyler vermiş görünelim diye düşündüler daha kötü oldu,yine de sonuçta küçük bir miktar dışında kalan tutar yatırıma harcanacak,bundan sonra yatırım ve yeni tesis haberleri gelsin,esas önemli olan o

Sn. different,

Gerçekten aynen dediğiniz çıktı.Bu aynı zamanda şirket yüksek kârlar yaptığında da temettü vereceğini bize gösterebilir.
    Ve bu her 3 şirket için de geçerli. Yapacakları farklı işler ve kârları oranında.
    Şu anda elde nakit var. Ama dediğim gibi şirket her zaman yatırımlarını en rantabl ve risksiz yaptığı için araştırmalar devam etmektedir.

Sunumda verilen

''Margün, Avrupa pazarında
    İtalya, İspanya, Fransa,
    Almanya ve İngiltere
    pazarlarında santral işletme ve
    proje geliştirme alanlarında
    faaliyet göstermektedir.'' ve

''- Margün ABD pazarında da
    santral kurulumu ve işletme
    alanlarında katma değerli ve
    yüksek teşvikli bölgelerde iş
    geliştirme faaliyetlerini
    sürdürmektedir.'' ifadesi önemlidir.

Avrupa ve özellikle Amerika'da çok büyük fırsatlar ve avantajlar vardır.Bunların araştırılması haliyle zaman almaktadır.

Birde borsa tarafı var işin. Şu anda borsadaki para kendi içinde dönmektedir.Ve 50 ye yakın belki daha fazla halka arz sıraya girmiş.Ve parayı çekmektedir.Bu yüzden iyi kâğıtlara önemli haberler gelmeden para girişi olmuyor.

Borsada şu anda prim yapacak iyi kağıtlar vardır.
    Ancak bu yarışta, en yüksek performans gösterecek hisseyi bulanlar kazanacaktır

3.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Sn. different,

Gerçekten aynen dediğiniz çıktı.Bu aynı zamanda şirket yüksek kârlar yaptığında da temettü vereceğini bize gösterebilir.
    Ve bu her 3 şirket için de geçerli. Yapacakları farklı işler ve kârları oranında.
    Şu anda elde nakit var. Ama dediğim gibi şirket her zaman yatırımlarını en rantabl ve risksiz yaptığı için araştırmalar devam etmektedir.

Sunumda verilen

''Margün, Avrupa pazarında
    İtalya, İspanya, Fransa,
    Almanya ve İngiltere
    pazarlarında santral işletme ve
    proje geliştirme alanlarında
    faaliyet göstermektedir.'' ve

''- Margün ABD pazarında da
    santral kurulumu ve işletme
    alanlarında katma değerli ve
    yüksek teşvikli bölgelerde iş
    geliştirme faaliyetlerini
    sürdürmektedir.'' ifadesi önemlidir.

Avrupa ve özellikle Amerika'da çok büyük fırsatlar ve avantajlar vardır.Bunların araştırılması haliyle zaman almaktadır.

Birde borsa tarafı var işin. Şu anda borsadaki para kendi içinde dönmektedir.Ve 50 ye yakın belki daha fazla halka arz sıraya girmiş.Ve parayı çekmektedir.Bu yüzden iyi kâğıtlara önemli haberler gelmeden para girişi olmuyor.

Borsada şu anda prim yapacak iyi kağıtlar vardır.
    Ancak bu yarışta, en yüksek performans gösterecek hisseyi bulanlar kazanacaktır
    heyecan verici işler,inşallah en kısa zamanda haberler de düşmeye başlar

yeni arzlar konusunda çok haklısınız,iş kripto paralara döndü adeta,kimse önünü ardını hesap etme gereği bile hissetmiyor,falanca şirket işleme açılmış atla,üç beş tavan alırız nasıl olsa mantığı,ve işliyor da çünkü talep çok,haliyle parada oralarda dönüyor dediğiniz gibi,bugün yeni bir şirketin daha başvurusu kabul edilmiş biraz inceledim,normalde aman aman evlerden ırak olsun dersin,ama gene deli gibi talep görecek yapacak bişey yok,kumarcılar oralarda adrenalin yapacak biz güvendiğimiz hisselerde sabır edecez,bakalım kim daha karlı çıkacak

4. Varsın temettü vermesin yada az versin hiç önemli değil. Belli ki patron pinti adam göstermelik temettü açıklıyor. Bence şirket kar etsin her yıl karını artırsın yatırımları devamlı artsın gerisi boş ben zaten iki çeşit portföy oluşturuyorum birincisi temettü verimi yüksek olan her yıl %5 in üzerinde temettü veren diğerleri temettü verimi düşük yada vermeyen ancak iyi kar eden büyüme odaklı hisseler.

5. Naten esen margun bilançolarını karşılaştırdım.Grafigi digerlerine göre ürkütücü olsa bile Naten e karar verdim.Fırsat kolluyorum bugün hisseye girebilirim.Buradan bir dev doğmuş gözden kaçırmışız.

Yatırım tavsiyesi değildir.

SM-A525F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Naten ,Naten ,Naten.... Eski günlerdende hızlı tavan oldu.Hemde 1 saat içinde seans başında. Nihayet. Çok önemli bir habermi var yoksa artık yeter bu kadar bekleme mi denildi.
    Kağıda ve patrona inanan ve elinde olan yatırımcılarına hayırlı olsun.

7. Tühbe daha yeni yamiştim.Kaçirdik.Neyse 50 tl de gap var kötu bir havada gelirse oraya o zaman alırız

Ytd degildir
     Alıntı Originally Posted by Tentirdiyot Yazıyı Oku
    Naten esen margun bilançolarını karşılaştırdım.Grafigi digerlerine göre ürkütücü olsa bile Naten e karar verdim.Fırsat kolluyorum bugün hisseye girebilirim.Buradan bir dev doğmuş gözden kaçırmışız.

Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Bu yazın en çok konuşulan hisse senetlerinden biri olmaya aday

Sayfa 258/355 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •