Sayfa 181/355 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. Spk Esenboğa enerjinin halka arzını onaylarsa haftaya halka arz işlemleri başlayabilir.ytd.

2.  Alıntı Originally Posted by oguzpam Yazıyı Oku
    Spk Esenboğa enerjinin halka arzını onaylarsa haftaya halka arz işlemleri başlayabilir.ytd.
    Şuan DNISI var persembe arz olacak. Işleme başladıktan sonra spk haber gelir diye düşünüyorm, acele etmiyorlar bu konuda, gördüğüm kadarıyla

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bu baskılar bizi yıldıramaz spek emmi. Sen heççç marak etme biz bu hissede 18 li rakamlarda gördük lakin yinede pes etmedik. Bu hareketler seninde son jimnastiklerin. Hadi sana eyiiii gunlerrrr

POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Teşekkürler sn Turquaz
     Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku

5. [https://www]

İŞTİRAKİNİ HALKA ARZ EDECEK

SORU-*Naten’de öngörünüz nedir?*

Figen Yılmaz*

CEVAP-*Ağustos 2019’da 5,81 TL ile borsada ilk açılışını gerçekleştiren Naturel Enerji, geçen süre zarfında yükselen bir ivme sergiledi. Hissede arada kâr satışları yaşansa da performansını sürdürdü ve son olarak 28 Ağustos 2020 gün kapanışını 23,16 TL’den gerçekleştirdi. Şirketin kamuyla paylaştığı bilgilendirmelerin hisseye ilgiyi korumasında etkili oluyor. Geçtiğimiz haziran ayında yüzde 100 dolaylı iştiraki Margün Enerji’nin İtalya’da KDV hariç 45 milyon avro tutarında güneş elektrik santrali kuracağını duyurdu. Temmuz ayında ise yüzde 100 iştiraki Esenboğa Elektrik’in Kahramanmaraş’ta KDV hariç toplam 13,7 milyon TL tutarında iki ayrı firmaya çatı güneş santralı yapacağını duyurdu. Şirket, 2019 faaliyet döneminde kârını kayda değer oranda artırırken son açıkladığı 2020 altı aylık bilançosunda da artışın sürdüğü gözleniyor. İştiraklerinin aldığı işlerin firmanın kârını desteklemesi yönündeki beklenti hisseye ilgiyi güçlü kılarken fiyatı yukarı yönlü destekliyor. Tüm bunlardan ayrı olarak şirket temmuz ayında Esenboğa Elektrik’i de halka arz edeceğini duyurdu. Halihazırda iştirakin 40 milyon TL olan ödenmiş sermayesi 64 milyon TL’ye çıkarılacak. Tüm bunlardan ayrı olarak hissenin fiyatındaki artışa rağmen f/k oranının 9,82 olduğu gözleniyor. Sektör ortalamasının 53,90 olduğu nazara alındığında gerçekleşen yükselişe rağmen fiyat kazanç oranı oldukça makul kalmakta.

Venus V7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ulas351 Yazıyı Oku
    Belkide Ömrümde bu hissede al sat yapmamış birisi geliyor "yok efendim şişdi yok efendim çakılır" diye yorum yapıyor. Sanırım amacı bu hissede yeni arkadaşları panikletmek.yada birilerine tetikçilik yapmaya çalışıyor. Hikayesi olan bir hisse durum netlesinciye kadar elbette iniş çıkışları olacaktır. Hiç bir hisse sonsuza kadar yükselmez yada düşmez. Ben kendi adıma konuşuyorum 1liraya da dusurseler halka arz hikayesi bitene kadar buradayım. Bir arkadaşım güzel açıklamış. Bon bon şekeri üretmekten başka bir becerisi olmayan şirket bin liradan işlem görüyorsa, geleceğin sektörü olan enerji sektörü Buralarda surunmez. YTD

POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Biraz gec gördum ama yazayim dedim. Bu forumda Oguz C tetikcilik yapacak son kisidir. Forumun eskilerindendir, analizleri degerlidir.

saygilar.

7.  Alıntı Originally Posted by Oğuz Çelikdemir Yazıyı Oku
    Bir laf vardır, "Hızlı giden atın boku seyrek düşer" diye.
    Bu firmada çok hızlı yol almaya çalışmış ve de çalışıyor. Biraz durulup dinlenmesi gerekir. Elektrik üretiminden (Ocak-Mart dönemi) sabit gelirleri, üç aşşa beş yukarı 1.530.000$. Kabaca yıllık 6.000.000$ yapar. Müteahhitlik gelirlerine ben şahsen güvenmen, bugün var olabilir ama yarın olmayabilir. Dolayısıyla, kabaran ve sermayeyi eksiye geçiren borçlar (259.979.424 TL) şirket için büyük sorun. Halka arz edecekleri diğer firmadan gelecek gelir ise tahminen kısa vadeli borçların ödenmesi için (1 yıl için 49.000.000, 1-2 yıl için 43.000.000, toplamda 92.000.000 TL) kullanılacak. Bu şartlar altında, borçlar minimuma inmediği müddetçe artık yatırım yapmaları zor ki bankalarda bunu görmüş olacak ki 2019 yılındaki TL borç maliyetleri %7-30 aralığında iken 2020 yılında %12-30 aralığına yükselmiş. Başta da söylediğim gibi, bir müddet dinlenmeleri gerekir. Ha unutmadan, sığ tahtalar gitmez diye bir kural yok, allemi cihan olsa yine gider. Ben finansal yönden bakıyorum olaya, alırım, veririm, orası ayrı konu.
    Ben ne anlatılmak istendiğini çok anlayamadım ..
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Sayfa 181/355 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •