Sayfa 105/355 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 833 - 840 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. kesnlikle

Alıntı Originally Posted by Zuway Yazıyı Oku
    Şu dönemde bu kadar beklentili şirket bulmak zor. Önü açık, heyecen verici bir şirket. Beklemeye değer..
    Yazdıklarım sadece şahsi düşüncelerimdir ve kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Bunlardan yola çıkarak alım-satım yapan zarara uğrayabilir.

2. Bu tarihten sonra oldukça fazla geçerli hikayesi bulunan şirketlerden birisidir Naten.
    1-%100 sermayesine sahip olduğu bağlı ortaklığı Esenboğa Elektrik'in halka arz süreci ve oradan gelecek yüklü miktar para.
    2-Böyle bir süreçte bu hafta açıkladığı yurtdışından almış olduğu 45 milyon euroluk büyük işin dışında başka Avrupa ve Libya başta olmak üzere Afrika ülkelerinden alınma potansiyeli bulunan yeni işler.
    3-Ekim ayında yapılacak 36 şehirde toplam 1000 megawatlık 74 adet güneş enerjisi ihalelerinden alınabilecek muhtemel işler.
    4-Tüm bunlarla birlikte finansal tablolardaki müthiş kar artışı beklentileri.
    5-Bu kadar olumlu senaryo ile birlikte yerli ve özellikle yabancı yatırımcılar tarafından çok daha fazla dikkat çekilecek olunması.
    Tüm bu nedenlerle hem şirketin, hem de borsadaki senedinin önünün oldukça açık olduğu görülmektedir.YTD

3. NATEN*** NATUREL YENİLENEBİLİR ENERJİ TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Evet (Yes)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    11.06.2020
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.'nin %100 bağlı*ortaklığı olan Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.'nin halka açılması ve bu kapsamda*Şirket Esas Sözleşmesi'nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat*hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na gerekli*evraklar 11.06.2020 tarihi itibarıyla teslim edilerek ön izin başvurusu*yapılmıştı. Sermaye Piyasası Kurulunun 02/07/2020 tarihli toplantısında Esenboğa*Elektrik Üretim A.Ş'nin esas sözleşme tadili onaylanmıştır.
    Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza*saygılarımızla bildiririz.

Venus V7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Esenboğa elektrik halka arz haberinden sonra Pazartesi hisse alabilirsem sevineceğim.YTD

5. Şimdi şöyle bir hayal kuruyorum. (sadece hayal kimse etkilenmesin) Kütahya porselenin 36 milyon sermayesi var. Yüzde yaklaşık 14.41 i halka acik, bizim 32 milyon sermayemize karşılık yaklaşık yüzde 36 kusuru halka açık. Üstelik karlılık oranı Kütahya porselenin yüksek. Şimdi "ne alaka aynı sektör değiliz" diyeceksiniz. Nisanın 20 sinde yüklü olarak aldığım kutpo lari elimden almak için günlerce surundurduler. Az bir zararla oturur erdikten sonra (ki elindeki malların hepsini satışa yazmıştım tık diye tek kalemde çizdiler) yükselerek neredeyse 40 li rakamlara dayandı. Kutpo ne üretiyor belli yani o kadarda ihtiyaç malzemesi değil. Ama enerji fakir olsun zengin olsun herkesin vaz geçilmez ihtiyacı. Üstelik dünya artık doğada tükenmeyen ve çevreye zarar vermeyecek enerji kaynaklarına yöneliyor. Bugün bu hisse buralarda sürünüyor olabilir. 1997 li yıllarda Aktaş ve Çukurova hisselerinin fiyatları geliyor aklıma. Aktaş ilk halka arzında (ki sadece dağıtım sirketiyedi) 10 lu 20 li rakamlarda aylarca surundu Çukurova ona keza. Aktaş kapanmadan önce eski parayla 150-200 bin li rakamlarda işlem görüyordu. Çukurova ona keza eski parayla 500 binli rakamlarda işlem görüyordu. Demem şu ki kutpo ya sahip çıkan sahibi ve sağlam bir speki var. Ben naten in yöneticilerinin ciddi olduğuna inanıyorum. Üstelik dünya şirketi olmak gibi bir idialarida var. Malum kaynaklar tükendikce enerji pahalanacak doğal olarak sektörler daha az maliyetli enerji elde etmenin çarelerini arayacaklardir. İşletmelerin ciddi giderleri arasında enerji ciddi bir yer tutmaktadır. Üstelik dünya devletleride yenilenebilir enerji tüketimini teşvik ediyor artık. Daha geçen hafta bu konuda bizim enerji bakanida bir açıklama yaptı. Hayalim şudur çok degil bir kaç yıl sonra (ülkede hersey normal giderse) bu hisseyi hayal bile edemiyecegim rakamlarda göreceğim.Cocuguna torununa yatırım yapmak isteyen (şimdilik bir paket sigara parası değerinde olan) bu şirketin hisselerinden haftada bir lot olsada alsın kenara atsın.Sigara içen haftada bir paket eksik içsin. Not:Ben sadece hayal kurdum ve sesli düşündüm. Gece bir tarafım açık kalmış olabilir. Asla yatırım tavsiyesi değildir. Unutmayın en doğru karar kendi verdiğiniz karardır. Hepinize sağlık ve bol kazanç.

POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by zagortc Yazıyı Oku
    Esenboğa elektrik halka arz haberinden sonra Pazartesi hisse alabilirsem sevineceğim.YTD
    Istediğin kadar alırsın merak etme. Bilinen ve beklenen bir haber.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Tavan hayırlı olsun tüm ortaklara
    Yatırım tavsiyesi değildir..

8. Hayırlı olsun arkadaşlar an itibari ile 334 bin lot alıcı var. Umarım hepimiz güzel ve neşeli bir hafta geçiririz. Hepinize sağlık ve bol kazanç.

POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 105/355 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •