Special Days Image
Sayfa 125/355 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. ha gayret yapıkredi ha gayret bütün tekniği bozmayı başarıyorsun. biraz daha gayret.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Kelin meğlemi olsa kendi kafasına sürer.

2. Spk ceza kesti yapıkrediye 1.161.000
    Akıllanmamışlar demek ki...
     Alıntı Originally Posted by AKYAZILI Yazıyı Oku
    ha gayret yapıkredi ha gayret bütün tekniği bozmayı başarıyorsun. biraz daha gayret.
    VIA_G4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Yaprkredi tahtanın anasını ağlatıyor,sadece buranın değil birkaç tahtanın da anasını ağlatıyor...

VIA_G4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Oğuz Çelikdemir Yazıyı Oku
    Bir laf vardır, "Hızlı giden atın boku seyrek düşer" diye.
    Bu firmada çok hızlı yol almaya çalışmış ve de çalışıyor. Biraz durulup dinlenmesi gerekir. Elektrik üretiminden (Ocak-Mart dönemi) sabit gelirleri, üç aşşa beş yukarı 1.530.000$. Kabaca yıllık 6.000.000$ yapar. Müteahhitlik gelirlerine ben şahsen güvenmen, bugün var olabilir ama yarın olmayabilir. Dolayısıyla, kabaran ve sermayeyi eksiye geçiren borçlar (259.979.424 TL) şirket için büyük sorun. Halka arz edecekleri diğer firmadan gelecek gelir ise tahminen kısa vadeli borçların ödenmesi için (1 yıl için 49.000.000, 1-2 yıl için 43.000.000, toplamda 92.000.000 TL) kullanılacak. Bu şartlar altında, borçlar minimuma inmediği müddetçe artık yatırım yapmaları zor ki bankalarda bunu görmüş olacak ki 2019 yılındaki TL borç maliyetleri %7-30 aralığında iken 2020 yılında %12-30 aralığına yükselmiş. Başta da söylediğim gibi, bir müddet dinlenmeleri gerekir. Ha unutmadan, sığ tahtalar gitmez diye bir kural yok, allemi cihan olsa yine gider. Ben finansal yönden bakıyorum olaya, alırım, veririm, orası ayrı konu.
    Natenin su an elinde 43 mw elektrik uretim gucu var. İleride bunun 30 mw daha arttirilmasi planlaniyor, hatta bu proje icin arsa alimi yapilmis durumda. 43 mw den 2019/12 ve 2020/3 elde edilen satis geliri 42 milyon tl, yila vurursak kabaca 80 milyon civarina geliyor. Eger ileride 30 mw daha artarsa buna 60 m daha ekleriz saniyorum. Yazinizda anlamadigim nokta muteahhitlik islerini neden kaale almadiginiz. Bugune kadar naten icin taahhüt isleri hep onemli bir gelir kalemi olmus. Onceden alinan isleri saymıyorum, 2020/3 sonrasi alinan taahhut islerinin rakami 450 milyon tl, ölü haliyle de bu islerden gecmiste % 10 15 kar etmisler gibi gorunuyor . Elektrik uretim kaleminin kar marjini tam bilemesem de tablolari inceleyince dusuk oldugu anlasiliyor. Ve bunlari alt alta koydugumda ileride su anki karlarini ciddi katlama potansiyeli oldugunu dusunuyorum. Yine bakkal hesabimla yillik 150 m kar cok ucuk bir hedef gibi gorunmedi bana, 10 f k dan hesaplasak gidecegi daha yol olabilir. . Borclar evet cok fazla fakat esenboganin halka arzi bu isi cok kolaylastirabilir gibi duruyor. Beklenti guzel gorunuyor,beklenti bozulursa satar gecer yeni mecralara bakariz.
    Yazdiklarimi bir aceminin sesli dusunceleridir asla yatirim tavsiyesi degildir.

5. Selamün aleyküm tekraren ..Hayırlı bereketli,gururlu günleriniz olsun

6. Tahminime göre Naten iştiraki Esenboğa nın halka arzı 2020 Aralık ayı ortalarında gerçekleşebilir....Prosedürde yavaş davranılırsa 2021 ilk yarısına kalır.

7.  Alıntı Originally Posted by tatardemir Yazıyı Oku
    Tahminime göre Naten iştiraki Esenboğa nın halka arzı 2020 Aralık ayı ortalarında gerçekleşebilir....Prosedürde yavaş davranılırsa 2021 ilk yarısına kalır.
    Naten'in yöneticileri veya bu forumu okuyanlar da sizin tahmininizi çok merak ediyordu! Fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmak için Naten'in halka arz süreci ne kadar sürmüş diye 10 dk araştırsanız keşke.

8.  Alıntı Originally Posted by ftsk Yazıyı Oku
    Naten'in yöneticileri veya bu forumu okuyanlar da sizin tahmininizi çok merak ediyordu! Fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmak için Naten'in halka arz süreci ne kadar sürmüş diye 10 dk araştırsanız keşke.
    Merhaba, natenin sürece oranla nekadar süresi kalmış olabilir tahmini..?

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 125/355 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •