Sayfa 224/355 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 1,785 - 1,792 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. İyi Hafta Sonları NaTeN ,

*** Almanya 2022 sonunda nükleer enerji faaliyetlerini durdurma kararı aldı.
    *** Yenilenebilir enerji , ne kadar hayatımızda olacak....... ?

Herkese iyi tatiller.......

2.  Alıntı Originally Posted by serdary Yazıyı Oku
    Herkese merhabalar,

NATEN'i doğru mu anlıyorum acaba?
    Sahip olduğu tüm güneş enerji santrallerine Esenboğa Elektrik üzerinden sahip. ESEN üzerinden hem Margün gibi şirketlere sahip, hem ESEN'e ait GES'lere sahip hem de ESEN üzerinden GES müteahhitlik hizmetleri veriyor. Bunun dışında kendi başına(NATEN olarak) da GES müteahhitlik hizmeti veriyor ama sanırım. NATEN'in ESEN'den farkı ne bunlardan başka? Gördüğüm kadarıyla ilave olarak YEKA ihalesi için arazi satın alınmış. Ki bu yarış da yaklaşık 2 hafta sonra gerçekleşecek.
    Kasada yıl sonu itibariyle güçlü nakit var. Yarış için de hevesli ve hazırlıklı görünüyor şirket.. Faaliyet gösterdiği sektör ve şirketin gidişatı uzun vade için benim açımdan olumlu gözüküyor. Ama NATEN'in ESEN'den farkı kısmını yukarıdaki noktalar dışında kafamda net olarak oturtamadım, bilenler yardımcı olurlarsa sevinirim.

Bu arada dikkatimi çeken husus, NATEN ESEN'in %62,50'sine sahip. ESEN'in gün sonu kapanışı ile piyasa değer, 2.208 milyon TL. Bunun %62,50'si 1.380 milyon TL yapar. ESEN üzerinde 1.380 milyon TL'lik paya sahip olan NATEN'in gün sonu kapanışı ile piyasa değeri ise 1.302 milyon TL. Yani şirket sırf ESEN'in %62,50'sine sahip olsa ve başka bir şeye sahip olmasa bile sahip olduğu payın 78 milyon TL altında fiyatlanmış piyasa tarafından
    Evet sorunuzda haklısınız burda kafalar karışıyor ,yaklaşık aynı soruyu soran bir yatırımcıya 3-4 ay kadar önce esenboğa topiğinde cevap vermiştim.
    O günden bu güne fazla bir değişiklik olmadı ,aynı santrallere hisseleri oranında naten,esenboğa ve margün ortak durumdalar.

Cevabımda bunun çok anlamlı olmadığını ilerde şirketlerin içeriklerinin farklı işlerle doldurulacağını,şirketin bu şekilde hareket ederek şirketlere farklı görevler yükleyeceğini belirtmiştim.
    Ancak yeni genel müdürü tesadüfen dün akşam dinleyince, aynen düşündüğüm gibi şirketlerin hem yeni santral alımı anlamında ve hemde diğer işlerle ilgili olarak,farklı şekilde farklı iş programları ile görev alacaklarını söylediğini gördüm.
    Natenle, Esenboğa farkına gelince ,Sn.Ragıp Ali Kılınç ikisi içinde ayrı santraller alınabileceğini ,natenin en üstteki tepe şirket ,esenboğanın ise çatı şirket olduğunu söylüyor.Yani yeni dönemde şirketler arasında çok farklı işlerle ilgili yapılandırmalar göreceğiz.
    Yatırımcılar bu söyleşiyi mutlaka çok dikkatli bir şekilde dinlemeliler.
    Yine aynı günlerdeki bir yazımda yönetimin şirketi bir dünya markası yapmak için çalıştığını söylemiştim. Yeni genel müdür ise
    bu öngörümü, kendilerini global oyuncu olmak üzere çalışmalarını sürdürdükleriini ve yine büyümelerinin katlanarak devam edeceğini söyleyerek bir yerde teyid etmiş oldu.
    Geçmişte yazdıklarım şirket yönetimi tarafından şimdilik sözle teyidi ile birlikte ,şirketin bunları fiiliyattada gerçekleştireceğine olan inancım tamdır.

3.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Evet sorunuzda haklısınız burda kafalar karışıyor ,yaklaşık aynı soruyu soran bir yatırımcıya 3-4 ay kadar önce esenboğa topiğinde cevap vermiştim.
    O günden bu güne fazla bir değişiklik olmadı ,aynı santrallere hisseleri oranında naten,esenboğa ve margün ortak durumdalar.

Cevabımda bunun çok anlamlı olmadığını ilerde şirketlerin içeriklerinin farklı işlerle doldurulacağını,şirketin bu şekilde hareket ederek şirketlere farklı görevler yükleyeceğini belirtmiştim.
    Ancak yeni genel müdürü tesadüfen dün akşam dinleyince, aynen düşündüğüm gibi şirketlerin hem yeni santral alımı anlamında ve hemde diğer işlerle ilgili olarak,farklı şekilde farklı iş programları ile görev alacaklarını söylediğini gördüm.
    Natenle, Esenboğa farkına gelince ,Sn.Ragıp Ali Kılınç ikisi içinde ayrı santraller alınabileceğini ,natenin en üstteki tepe şirket ,esenboğanın ise çatı şirket olduğunu söylüyor.Yani yeni dönemde şirketler arasında çok farklı işlerle ilgili yapılandırmalar göreceğiz.
    Yine aynı günlerdeki bir yazımda yönetimin şirketi bir dünya markası yapmak için çalıştığını söylemiştim. Yeni genel müdür ise
    bu öngörümü, kendilerini global oyuncu olmak üzere çalışmalarını sürdürdükleriini ve yine büyümelerinin katlanarak devam edeceğini söyleyerek bir yerde teyid etmiş oldu.
    Geçmişte yazdıklarım şirket yönetimi tarafından şimdilik sözle teyidi ile birlikte ,şirketin bunları fiiliyattada gerçekleştireceğine olan inancım tamdır.
    söyleşiyi unutmuşum:
    https://www.youtube.com/watch?v=N8DLoPKi9oM

4. Bütün santrallerin kuru olduğu araziler natene aitmiş, faaliyet raporundan. Kira alınmıyor gözüküyor. Natenciler için kayıp bir durum.
     Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez...
    The Future Will Come One Day.

6. ## Orjinal Link: [https://www.kap.org.tr/Bildirim/916385] (https://www.kap.org.tr/Bildirim/916385) ## Dosyalar: [] (#)
    İhale Süreci / Sonucu 2021-03-08
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    İhale Konusu Güneş Enerji Santrali
    İhaleyi Açan Taraf T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü
    İhaleye Teklif Verilmesine İlişkin Yönetim Kurulu Kararı Var
    Grup Olarak İhaleye Girilmesi Halinde Diğer Taraflar -
    Grup Olarak İhaleye Girilmesi Halinde Ortaklığın Payı -
    İhaleye Teklif Verme Tarihi 2021-03-08
    İhale Sonucu -
    İhale Bedeli -
    İhale Bedelinden Ortaklık Payına Düşen Kısım -
    Ortaklık Payına Düşen Kısmın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Brüt Satış Hasılatına Oranı (%) -
    Açıklamalar
    Açıklama
    T.C. Enerji ve Tabii&-nbsp;Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 03.07.2020&-nbsp;tarihli, 31174 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan, güneş enerjisine dayalı&-nbsp;yenilenebilir enerji kaynak alanları ve bağlantı kapasitelerinin tahsisine&-nbsp;ilişkin&-nbsp;YEKA GES-3&-nbsp;ihalesi 36 ilde 74 yarışmada 8-12 Mart 2021 tarihleri arasında illere ve yarışmalara göre farklı tarihlerde açılan başvuru alımlarının ilk gününde, Şirketimizin&-nbsp;%100 bağlı ortaklığı olan Margün Enerji Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Ankara - 1 (20MW) ihalesine başvuru yapmıştır. 8-12 Mart arasında devam eden YEKA GES-3 İhalesine kalan yarışmalar içinde başvurularımız devam edecektir. Başvurular yapıldıkça kamuoyu bilgilendirilecektedir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur.

## Orjinal Link: [https://www.kap.org.tr/Bildirim/916385] (https://www.kap.org.tr/Bildirim/916385) ## Dosyalar: [] (#)
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Bildirim İçeriği
    İhaleyi Açan Taraf T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü
    İhale Sonucu -
    İhale Bedeli -
    Ortaklık Payına Düşen Kısmın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Brüt Satış Hasılatına Oranı (%) -
    Açıklamalar
    Açıklama
    T.C. Enerji ve Tabii&-nbsp;Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 03.07.2020&-nbsp;tarihli, 31174 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan, güneş enerjisine dayalı&-nbsp;yenilenebilir enerji kaynak alanları ve bağlantı kapasitelerinin tahsisine&-nbsp;ilişkin&-nbsp;YEKA GES-3&-nbsp;ihalesi 36 ilde 74 yarışmada 8-12 Mart 2021 tarihleri arasında illere ve yarışmalara göre farklı tarihlerde açılan başvuru alımlarının ilk gününde, Şirketimizin&-nbsp;%100 bağlı ortaklığı olan Margün Enerji Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Ankara - 1 (20MW) ihalesine başvuru yapmıştır. 8-12 Mart arasında devam eden YEKA GES-3 İhalesine kalan yarışmalar içinde başvurularımız devam edecektir. Başvurular yapıldıkça kamuoyu bilgilendirilecektedir.

## Orjinal Link: [https://www.kap.org.tr/Bildirim/916385] (https://www.kap.org.tr/Bildirim/916385) ## Dosyalar: [] (#)
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Bildirim İçeriği
    İhale Sonucu -
    İhale Bedeli -
    Açıklamalar
    Açıklama

7. @riskçi: NATEN'in beklentisi bu idi, yanlış hatırlamıyorsam bunun için arazi temini de yapılmıştı şirket tarafından. Bakalım inşallah hayırlı bir sonuç gelir

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Evet, mantıklı olan ilerleyen aşamalarda şirketlerin faaliyet alanı açısından birbirinden ayrışması. Ama mevcut faaliyetler açısından birbirlerine çok benziyorlar.. Büyüme potansiyeli yüksek bir alan ve şirket yönetimini de potansiyele uygun tutmaya çalışıyorlar. İnşallah hakkımızdan hayırlısı olur..

Öncekileri izlemiştim ama bunu kaçırmışım, tekrar teşekkür ederim
    "Sonunda zengin olduğunuzda, ilk etapta aradığınız şeyin bu olmadığını anlayacaksınız. Ama bu başka bir günün konusu." Naval Ravikant
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Günlükte takip ettiğim grafik:

https://invst.ly/u2w-b

Son gördüğümüz zirveden beri hacim düzenli düşüyor. 1 yıllık yükselen trendin destek noktasındayız. 40,90 civarlarında trend desteği ve 39,10'da şimdiye kadar hep çalışmış olan 100 günlük ağırlıklı ortalama var destek olarak takip ettiğim. Desteklere yakınız ama tepeye de yakınız, 48'i geçmek için iyi bir haber bekleyecek düşüncesindeyim.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    "Sonunda zengin olduğunuzda, ilk etapta aradığınız şeyin bu olmadığını anlayacaksınız. Ama bu başka bir günün konusu." Naval Ravikant
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 224/355 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •