Sayfa 229/355 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 1,825 - 1,832 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. ## Orjinal Link: [https://www.kap.org.tr/Bildirim/928660] (https://www.kap.org.tr/Bildirim/928660) ## Dosyalar: [] (#)
    Özel Durum Açıklaması (Genel) 2021-04-15
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama
    Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. ve Margün Enerji Üretim Sanayi ve
    Ticaret A.Ş.'nin 15.04.2021 tarihli&-nbsp;Yönetim Kurulu
    toplantılarında,&-nbsp;Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin
    halka&-nbsp;açılmasına ve bu kapsamda Şirket Esas Sözleşmesi'nin Sermaye
    Piyasası Kanunu ve&-nbsp;ilgili mevzuat&-nbsp;hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na ön izin başvurusunda bulunulmasına karar verilmiştir.

Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.'nin %100 bağlı ortaklığı
    olan&-nbsp;Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 310.000.000&-nbsp;adet
    nominal paya karşılık 310.000.000 TL nakden ödenmiş sermayesi bulunmaktadır.

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.&-nbsp;(http://www.margunelektrik.com.tr/">www.margunelektrik.com.tr) &-nbsp;03.12.2014
    tarihinde kurulmuştur. Şirket, başta güneş enerjisi olmak üzere, yenilenebilir&-nbsp;enerji
    kaynaklarından elektrik elde etmek için yurt dışında proje geliştirme, EPC, işletme - bakım, elektrik enerjisi üretimi ve üretilen
    elektrik enerjisinin satışı konusunda faaliyet göstermektedir.

Şirket, 2019 yılının son çeyreğinde, Nevşehir, Yozgat, Bilecik
    ve Afyon'da 22,35 MWp gücünde güneş elektrik santrali satın alımı
    gerçekleştirmiş, 2020 yılının son&-nbsp;çeyreğinde ise Afyon ilinde 12,27
    MWp&-nbsp;güneş&-nbsp;elektrik santrali alımı ile&-nbsp;Ankara ilinde toplam 10,29
    MWp gücünde güneş&-nbsp;elektrik santrali alımı yapmıştır. Şirket 2021
    yılına gelindiğinde Ankara ilinde kurulu olan 11,44
    MWp&-nbsp;güneş&-nbsp;elektrik santrali alımı ve en son olarak da 12.03.2021
    tarihinde&-nbsp;Konya, Antalya, Ankara, Eskişehir, Adana ve Muğla illerinde
    61,68 MWp&-nbsp;güneş&-nbsp;elektrik santrali alımı yaparak&-nbsp;mevcut
    kapasitesini 118,03 MWp gücüne çıkarmıştır.&-nbsp;Toplam yıllık elektrik üretim miktarının&-nbsp;yaklaşık 190.096.750 kW/h olması beklenmektedir. Yenilenebilir enerji&-nbsp;sektöründe faaliyet gösteren şirketimizin; yurt içi ve yurt dışı güneş elektrik&-nbsp;santrali proje geliştirme ve müteahhitlik hizmetleri haricinde, yalnızca güneş elektrik&-nbsp;santrali yatırımlarından yaklaşık 25.282.868 USD yıllık toplam satış geliri ve 23.580.000&-nbsp;USD net gelir elde etmesi öngörülmektedir.

Elektrik satışlarının tamamı, 5346 ve&-nbsp;6094 sayılı
    kanunlarla belirlenmiş Yenilenebilir Enerji Destekleme Mekanizması
    (YEKDEM) &-nbsp;kapsamında, devlet alım garantisi ile 13,3 USDcent/kWh fiyat ile
    gerçekleşmekte&-nbsp;ve bu alım garantisi santrallerin geçici kabul tarihinden
    itibaren 10 yıl süre&-nbsp;ile devam etmektedir.

2020 yılında&-nbsp;Margün
    Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., yurt dışı proje geliştirme ve müteahhitlik&-nbsp;faaliyetleri
    kapsamında 2 farklı proje için İtalya'da toplam 61 MWp
    Güneş Elektrik Santrali proje geliştirilmesi ve kurulumu amacıyla&-nbsp;anahtar
    teslim esaslı&-nbsp;KDV dahil&-nbsp;65.431.000 Avro toplam
    bedelli&-nbsp;sözleşme imzalamıştır. Şirket bundan sonraki süreçte de gerek yurt içi yatırımları gerekse yurt dışında proje geliştirme, EPC ve işletme-bakım hizmetleri ile hem kendisi hem müşterileri adına gerçekleştireceği güneş enerjisi santrali yatırımları için faaliyetlerini sürdürecektir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur.

2. Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Hep bir dünya şirketi,bir dünya markası olma yolunda dedik durduk.En son yeni genel müdürde bunu söyledi.Şimdi bu yeni halka arzın gerçekleşmesiyle beraber, çok önemli bir kilometre taşını geride bırakacak olan NATEN için, hayallerin yada öngörülerin gerçekleşmesi artık imkansız değil,çok büyük olasılık.

4. İyi haber dipten gelir
    Tüm ortaklara hayırlı olsun

Yatırım tavsiyesi değildir.
    "Sonunda zengin olduğunuzda, ilk etapta aradığınız şeyin bu olmadığını anlayacaksınız. Ama bu başka bir günün konusu." Naval Ravikant

5. TEMETTÜ VERECEK HİSSELER

Borsa İstanbul'da temettü ödemeleri devam ediyor.

2020 yılında pandemi etkisi ile temettü ödemelerine kısıtlama gelmeiş ve sadece % 25 dağıtma oranı getirilmişti.

2021 yılında ise herhangi bir kısıtlama olmadığı için şirketlerin temettü ödemelerinde artış görünmektedir.

Yarın yani 19 Nisan 2021 Pazartesi günü 3 şirket temettü ödemesi yapacak.

İşte temettü verecek şirketler ve ve oranları

Şİrket % Temettü Verimi
    ESEN 0,02
    NATEN 0,4
    LOGO 0,7

http://borsaajans.com/Haber/yarin--1...recek-hisseler

6. Margün Enerji, halka arz aracılık işlemlerini gerçekleştirmek üzere Metro Yatırım AŞ ile sözleşme yaptı.*Esenboğa Elektrik Üretim AŞ'nin %100 bağlı ortaklığı olan Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ, halka arz aracılık ve satış işlemlerini gerçekleştirmesi için anlaştığı Metro Yatırım Menkul Değerler AŞ ile 19 Nisan 2021 tarihi itibarıyla Halka Arz Aracılık ve Satış Sözleşmesi imzaladı. Margün Enerji’nin halka arzını Metro Yatırım gerçekleştirecek.
    İki Kırmızı Bir Sarı Gelecek Olan Yeşil Beyaz ve Mavi ...19/04/2021
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez...
    The Future Will Come One Day.

7. Voooo, neler olmuş burada böyle
    Bist'le beraber fena aşağı vermişler..

https://invst.ly/ujo1p

"Sonunda zengin olduğunuzda, ilk etapta aradığınız şeyin bu olmadığını anlayacaksınız. Ama bu başka bir günün konusu." Naval Ravikant

8. temettüler hesaba nezaman gelir arkadaşlar.

Sayfa 229/355 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •