Special Days Image
Sayfa 176/355 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. İyi akşamlar ortaklar. Benim de bu konu kafama takılmıştı hisseyi almadan önce şirketi araştırırken. Bu konu hakkında yatırımcı ilişkileri müdürüne mail atmıştım işte neden böyle bir şey yapıyorsunuz? Sizin iştirakiniz ne gerek var diye. Benim anladığım Naturel Enerji çatı şirket olacak Esenboğa ve diğerleri alt şirketler. Nasıl ki KCHOL'un alt şirketleri de Arçelik Tüpraş vs. işlem görüyor borsada aynen onu gibi. Ayrıca anladığım kadarıyla Esenboğa El. güneş enerjisi santrali ve çatı tipi güneş enerjisi santrali kurulumu yapacak. Teknik firma yani. İşletmeyi de Naturel Enerji yapacak gibi anladım ben. Yazışmayı aşağıya koyuyorum. Bir amatör olarak benim yorumlamam böyle. Siz profesyoneller ne diyorsunuz bu konuda?

Ek 25678

Yada diğer seçenek NATEN arzı çok tatlı geldi biraz da Esenboğa'dan para kaldırmak niyetindeler

2.  Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    Arkadaşlar işi alan şirketin iştiraki sonuçta. Gelir nereye yansıyor siz ona bakin. Bence çok önemli değil. Yorumum teknik değil mantıken söylüyorum.

EDT: Esenboğa elektrik natenin %100 bağlı ortagiymis. Yani Esenboğa in tamamı natenin anlamı çıkmıyor mu burdan. Işi ha naten yapmış ha Esenboğa yapmış farkeder mi? En azından Esenboğa halka arz edilmemisken şu adamada farkeder mi?
    GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    o soranlar da biliyor da bakma sen dalga geçiyorlar AĞAM,PAŞAM diyerek ama ben tek harf bile yazmam bu tiplere cevaben

3. Yüzde yüz iştiraki olduğu şirket bu ihaleleri alıyor. (Kap bildirimlerinden belli zaten) Naten düşüyor. Bilanço açıklıyor. Yine düşüyor. Paramız bağlanınca birşey de yapamıyoruz.

4. şirketler maliyetleri düşürmek için birleşiyorken

bir şirket neden ha bire yan şirketler kurar.

paranın direk cebe girmesi varken

neden dolandırıp durur.

ağam paşam diyene cevap vermezsen verme

acaba verecek cevabın varmı..

bak kaç kişinin aklını karıştırmış ama yazamamışlar.

demekki beyinleri kemiren bir durum var

yok gibi davranmakla yok olmuyor maalesef.

5.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    şirketler maliyetleri düşürmek için birleşiyorken

bir şirket neden ha bire yan şirketler kurar.

paranın direk cebe girmesi varken

neden dolandırıp durur.

ağam paşam diyene cevap vermezsen verme

acaba verecek cevabın varmı..

bak kaç kişinin aklını karıştırmış ama yazamamışlar.

demekki beyinleri kemiren bir durum var

yok gibi davranmakla yok olmuyor maalesef.

Bence kendi şirketlerini tekrar halka arz edemezler fakat yeni kurulan şirketin 1 tl lik hisse başına değerini kim bilir kaç tl den halka arz edecekler.Fkat yan şirketi halka arzı başarılı geçerse naten de bayağı prim yapar umarım halka arz da piyasaların kötü bir gününe denk gelmez ,son zamanlarda halka arz edilen şirketler tavan tavan gidiyor buda ana şirkete yansıyor

6.  Alıntı Originally Posted by transmisyon Yazıyı Oku
    Bence kendi şirketlerini tekrar halka arz edemezler fakat yeni kurulan şirketin 1 tl lik hisse başına değerini kim bilir kaç tl den halka arz edecekler.Fkat yan şirketi halka arzı başarılı geçerse naten de bayağı prim yapar umarım halka arz da piyasaların kötü bir gününe denk gelmez ,son zamanlarda halka arz edilen şirketler tavan tavan gidiyor buda ana şirkete yansıyor

evet..

halka arzdan kazandıkca tüm şirketlerini halka arz edebilirler.

sonra bir ana şirket kurarlar

bu şirketleride ona ortak ederler

onu halka arz etmeyerek onun üzerinden şirketleri soyarlar

öyle olacak demiyorum tabi.

zaten bu uzun vadeli bir iş

ama türkiyede maalesef kontrol - denetim yetersiz ve

yaptırımsız olduğundan olan hep ky oluyor.

7. şimdi 1 tane patron var bilmem kaçtane şirketi var,sözleşmelerini halka arz edeceği X şirketi üzerinden yapıyor,patronun amacını kim?nerden? nasıl ? bilsin,sadece fikir yürütülebilir,mal mal soru sorarsan cevap alamazsın,elinde hisse varsa fikrin de vardır,ha elinde hisse yoksa,elinde olmayan hissenin forumuna gelip sorular soruyorsan ya art niyetlisin ya da spek uşağısın,sahi sen nasıl müdür oldun)

Bütün müdürler için söylenen sözü ben söylemeyim,sen bilirsin zaten ))

VIA_G4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Ülkemizde güneşten ve rüzgardan bol ne var???
    Yakında çok yaygınlaşacak bu iş...

https://www.msn.com/tr-tr/haber/gund...id=mailsignout

Sayfa 176/355 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •