Sayfa 194/355 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 1,545 - 1,552 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Hisseyi yada halka arzı kötülemenin kimseye bir faydası olmaz bu saatten sonra.Halka arz yapılacak.204 milyon tl kasaya girecek.
    Bu para esenboğa elektrik yada sahibi natene adeta ilaç olacak bu para; borç ödeme,yeni santraller kurma, yeni ihaleler almada,zaten yurt dışına açılmış firmanın avrupada daha çok iş yapmasında natene çok büyük katkısı olacak,firmaya
    sınıf atlatacak ,firmanın büyümesi çok büyük hız ve ivme kazanacaktır.
    Esenboğanın halka arzının şirkete ve yatırımcılarına hayırlı olmasını diliyorum.
    Bu halka arzı kötüleyen vatandaş zamanında ard yazılım 12 liralardayken de millete endeks düşecek,piyasa mahvolacak,şöyle kötü olacak,böyle kötü olacak diye diye milleti etkilemeye çalışmıştı,sonra ne oldu??

1 ay sonra Ard yazılım 8-9 tavan serisi yaptı,kendisini ondan sonra ard forumunda göremedik )

Allah bizleri böyle ky düşmanlarından korusun

Zaten elinde hisse olmaksızın gelip burda bu halka arzı kötülemesi niyetini belli etmiştir,

Yarın hisse düşer,çıkar,bizler hissenin geleceğine yatırım yaptık,hayırlı uğurlu olsun

VIA_G4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Kimsenin hisseyi kötülediği yok arkadaşlar.

Sayın kwon sadece dikkatli olma kısmında uyarıda bulunuyor. Sizi düşünmese bunu dile getirmez.

Unutmayalım ki bu hisse 1 yıl 2 ay önce 5.80 fiyattan halka arz oldu. 14 ayda 6 kat artmış bir hareket var.

Önümüzde en az bir hafta bekleme süreci var. Bir hafta sonrasında bir hafta da esenboğanın işlem görmesini bekleriz. Dolayısıyla esenboğanın ilk işlem gününe tam 2 hafta var.

Beklentim 1-2 ekim talep toplama ve 8 ekim perşembe günü ilk işlem gerçekleşir inşallah.

12 ekim pazartesi fiyatı ne olur kimse bilemez. Belki 30-35 bandında gidip gelecek belki 40 üzerinde hareketine devam edecek.

3. BORSA-DİYARI
    @mesutsati
    ·
    4s
    Bugün çıkan spk haftalık bültende.
    #ESENBOĞA (#NATEN) ALT FİRMASI Borsaya açılmasına spk izin verdi.
    Esenboğa bir kaç güne halka arz günü talep toplama tarihi belirlenir.
    Dünkü #NATEN Konuşmasında spk nın onayını bekliyorduk dedi
    Tüm evraklar hazır dedi
    Hazırız dediler

4. Nihayet beklenen arz geldi

Alıntı Originally Posted by tablet Yazıyı Oku
    BORSA-DİYARI
    @mesutsati
    ·
    4s
    Bugün çıkan spk haftalık bültende.
    #ESENBOĞA (#NATEN) ALT FİRMASI Borsaya açılmasına spk izin verdi.
    Esenboğa bir kaç güne halka arz günü talep toplama tarihi belirlenir.
    Dünkü #NATEN Konuşmasında spk nın onayını bekliyorduk dedi
    Tüm evraklar hazır dedi
    Hazırız dediler
    7-10 aralığı diyen arkadaş haklı çıktı. 8,5 liradan halka açıyorlar. Olsun o da iyi. Esenboğa nın halka arZı grubun total borcunu önemli ölçüde düşürecek. Benim düşüncem zaten yurt dışındaki işi tamamlayıp daha da büyümeleri için böyle bir hareket şarttı.
    Her arz bir bayram havasında son dönemde. Esenboğa nın da kaçtan açıldığından çok nereye ulaşacağı önemli. Ben de 10 üstü fiyattan açılmasını isterdim doğrusu ancak olsun bu da iyi. Naten e etkisi olmayacak demiyor kimse. 8,5*24= 204 milyon lira toplanacak. Bunun konsolidede 204*(40/64)= 127,5 milyon lirası bir nevi naten e girmiş nakit kıymet olarak düşünebilirsiniz ki asıl gideceği yer önemli. 20 ye giderse naten in içerisinde 800 milyonluk bir kıymetin ortaya çıkması demek bu arz. Ayrıca bundan sonra grubun farklı şirketlerinim halka arzı da konuşulmakta. Naten grubu bu arZla hem finansman sorununu çöZmüş oluyor, hem de bilançoda saklı değerlerden sadece birini herkesin gözüne sokuyor. Grup ve sektör türkiye nin belki de en hızlı büyüyen be gelecek 10 sene içerisinde de en hıZlı büyüyecek sektörü.
    Arkanıza yaslanın ve olanları keyifle izleyin. Bu kadar ızdıraptan sonra temkinli bir şekilde olan biteni iZleyelim hep birlikte.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik bitmeyen bir küçük yatırımcı muhabbetidir.

5.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    7-10 aralığı diyen arkadaş haklı çıktı. 8,5 liradan halka açıyorlar. Olsun o da iyi. Esenboğa nın halka arZı grubun total borcunu önemli ölçüde düşürecek. Benim düşüncem zaten yurt dışındaki işi tamamlayıp daha da büyümeleri için böyle bir hareket şarttı.
    Her arz bir bayram havasında son dönemde. Esenboğa nın da kaçtan açıldığından çok nereye ulaşacağı önemli. Ben de 10 üstü fiyattan açılmasını isterdim doğrusu ancak olsun bu da iyi. Naten e etkisi olmayacak demiyor kimse. 8,5*24= 204 milyon lira toplanacak. Bunun konsolidede 204*(40/64)= 127,5 milyon lirası bir nevi naten e girmiş nakit kıymet olarak düşünebilirsiniz ki asıl gideceği yer önemli. 20 ye giderse naten in içerisinde 800 milyonluk bir kıymetin ortaya çıkması demek bu arz. Ayrıca bundan sonra grubun farklı şirketlerinim halka arzı da konuşulmakta. Naten grubu bu arZla hem finansman sorununu çöZmüş oluyor, hem de bilançoda saklı değerlerden sadece birini herkesin gözüne sokuyor. Grup ve sektör türkiye nin belki de en hızlı büyüyen be gelecek 10 sene içerisinde de en hıZlı büyüyecek sektörü.
    Arkanıza yaslanın ve olanları keyifle izleyin. Bu kadar ızdıraptan sonra temkinli bir şekilde olan biteni iZleyelim hep birlikte.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik bitmeyen bir küçük yatırımcı muhabbetidir.
    Şirket yatırım yaparak bir yerlere geliyor,taze kuru gıda denilen hisse 1000 katı değerini geçmiş durumda yada 1 tl den 15 20 tl ye giden çöp hisseler varken naten için uçmuş kaçmış diye bakmak sektör adına haksızlık olur,burada gelişmelere göre çıkanlarda düşenlerde olacaktır bu işin tabiatında var kimsenin kaybetmesini istemeyiz lakin herkesin aklı fikri var ne yapacağına karar verecek,umarız ve dilerizki herkes kazanır.ytd.

6. Naten,Esenboğa halka arz parasının esenboğada kalacağını ve onun kullanacağını söylemiştir.
    Bunu etik olma adına ve nerde kullanacağını belirtmek için söylemiştir.Bu parayı esenboğanın kullanması dolaylı olarak nateninde tabiiki faydasına olacaktır.
    Esenboğanın büyümesi aynı zamanda nateninde büyümesidir .Halka arzdan sonra elinde %62.5 esenboğa hissesi kalacak,hem esenboğa karının %62,5 kısmını alacak hemde esenboğanın borsadaki oluşacak piyasa fiyatı üzerinden değerlenmiş haldeki % 62,5 hissesinin sahibi olacaktır.
    Naten isterse kendi adınada santraller kurup işletebilir. veya diğer iştiraklerinin üzerine santral kurup işletebilir .Diğer iştiraklerinide geliştirip zamanı geldiğinde onlarıda halka arzedebilir.Sonuçta şu an için hepsinin % 100 sahibidir. Yani bunlara engel bir durum yoktur.
    Naten 2015-2017 arasında ciro artışı baz alınarak yapılan yarışmada Türkiyede en hızlı büyüyen 100 şirket arasında 3. olmuştur.
    Kısaca natenin bu aşamada hangi fiyattan geldiğinin fazla önemi yoktur ,spekülatif olarak bu fiyata gelmemiştir.Bundan sonra önemli olan naten ve iştiraklerinin gösterecekleri performanstır.
    Natenin bundan sonraki büyüme hızının bu güne kadarki büyüme hızından kat be kat fazla olacağını söylemek falcılık değildir.

7. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/876830

Esenboğa halkı arzı 1-2 Ekim tarihlerinde yapılacak, 8,5 ₺ den 24 milyon lot satılacak

8. Sizide tebrik ederim nokta atışı zamanı iyi tahmin ettiniz..bide bize kaçar lot gelir tahmini spk'nın yeni uygulamasından sonra 800-1000 lot olurmu sizce
     Alıntı Originally Posted by Underground Yazıyı Oku
    Kimsenin hisseyi kötülediği yok arkadaşlar.

Sayın kwon sadece dikkatli olma kısmında uyarıda bulunuyor. Sizi düşünmese bunu dile getirmez.

Unutmayalım ki bu hisse 1 yıl 2 ay önce 5.80 fiyattan halka arz oldu. 14 ayda 6 kat artmış bir hareket var.

Önümüzde en az bir hafta bekleme süreci var. Bir hafta sonrasında bir hafta da esenboğanın işlem görmesini bekleriz. Dolayısıyla esenboğanın ilk işlem gününe tam 2 hafta var.

Beklentim 1-2 ekim talep toplama ve 8 ekim perşembe günü ilk işlem gerçekleşir inşallah.

12 ekim pazartesi fiyatı ne olur kimse bilemez. Belki 30-35 bandında gidip gelecek belki 40 üzerinde hareketine devam edecek.
    SM-A307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 194/355 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •