Sayfa 272/355 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. Atlas portföy birinci hisse senedi fonu Eylül de NATEN ilk sıraya almış...

Geleceği güzel olacak şirketlerden...

Su akar yolunu bulur misali...

Sermaye düşük öz sermaye yüksek...

Geçmişte sürekli kar eden şirketler

Gelecekte de mutlaka kar edeceklerdir...

07/10/2022 Fiat 93.55 kapanış...
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez...
    The Future Will Come One Day.

Naten kuruluş tarihi 2009 yılı rakip firmalara bakmadım kuruluş tarihlerine fakat hem yeni sektör dünyanın daha fazla kirlenmemesi için ülkelerin desteklediği sektör yenilebilir enerji.Naten yeni şirket denilebilir sektör de yeni rekabet sert olacaktır.Fakat ben şansımı Naten den yana kullandım zaman gösterecek her şeyi.Çok yeni emekleme aşamasında olan bir sektör diyeyim.

Yazlık evlerde güneş enerjisi çok eskidir 24 saat evde sıcak su olur.elektrik yeni güneş panelini kuracaksın çatıya elektrik bedava güneşten geliyor gerek yok doğalgaz kullanmaya aidat diye bir şey olmaz.Fakat daha emekleme aşamasında sektör devlet destek verdikçe büyümeye devam edecektir temiz dünya için yenilebilir enerji.

Kısa da 3 haneli rakamları görmesi gerekir diye düşünüyorum Naten için.

Naten ayrıca son 1 yılda TL bazında %100 üzerinde prim yapmış fakat yüksek enflasyon olduğu için para kazandırmamış bir hissesidir fakat teknik iyi yükseliş trendinde naten diğer hisseler gibi büyük hareketin içinde değil naten bu hisse büyük harekete başlayacaktır çok güveniyorum naten hissesine o dönemde ciddi dolar bazlı iyi para kazandırabilir o yüzden sabır etmeye devam Naten de.

Gene düzeltmeye başladı Naten sağlık olsun.Umarım geçen hafta da olduğu gibi günlerce sürmez düzeltmesi.Geçen hafta düzeltmesinde 80 civarları dip olmuştu. Dip seviyesinin yükselmiş olması gerekir. Tahminim 90 civarlarının dip olmasıdır. Yahu ucuz hissede ne yazıyoruz sinir olmamak elde değil.

Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Naturel & Esenboğa Enerji Güneş Enerji Santralleri Ankara'da bulunmaktadır. Naturel Yenilenebilir Enerji firmasına ait santral 118,03 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 131. Ankara'nın ise 5. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 2. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. Naturel & Esenboğa Enerji GES ortalama 180.000.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 49.559 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Naturel & Esenboğa Enerji GES sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 60.261 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.
    Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 187.200.000 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 180.000.000 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 30.223.800 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle Naturel & Esenboğa Enerji Güneş Enerji Santralleri enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.
    ................................................

Alıntı Originally Posted by rain Yazıyı Oku
    Türkiye'nin güneş paneli üretiminde hedefi dünyada 2. olmak -AA

Türkiye'nin güneş paneli üretiminde hedefi dünyada 2. olmak

- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: - "Türkiye şu anda dünyada 3. büyük güneş paneli üreticisi konumunda, yaklaşık 8 gigavatlık güneş paneli üretiyoruz. İnşallah hedefimiz önümüzdeki seneden itibaren dünya 2.'si olmak"

KIRIKKALE (AA) - Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin dünyada 3. büyük güneş paneli üreticisi konumunda olduğunu belirterek, "İnşallah hedefimiz önümüzdeki seneden itibaren dünya 2.'si olmak." dedi.

Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde güneş enerji paneli üreten bir fabrikanın ek binasının açılış törenine katılan Varank, kentte yapılan yatırımları yerinde gördüklerini ve ziyaret ettiklerini söyledi.

Açılışı yapılan güneş enerji paneli tesisinin önemli olduğunu belirten Varank, "Türkiye'de stratejik bir yatırımı bundan yıllar önce hayata geçirmiş bir firmamız. Gerçekten Kırıkkale'de bu işi hedefini alıp yatırım yapmasını ben çok önemli buluyorum. Bugün açılışını yaptığımız tesis, 750 megavat güneş panelini ilk etapta üretecek. Fabrikanın tamamlanmasıyla 1,5 gigavatlık bir kapasite oluşacak." diye konuştu.

Fabrikanın diğer bölümünde yaklaşık 500 megavatlık bir üretim olduğunu anlatan Varank, şunları kaydetti:

"Türkiye şu anda dünyada 3. büyük güneş paneli üreticisi konumunda, yaklaşık 8 gigavatlık güneş paneli üretiyoruz. İnşallah hedefimiz önümüzdeki seneden itibaren dünya 2.'si olmak. Yakın zamanda Almanya'ya gittim. Rüzgar enerjisi kongresinde bir konuşma yaptım. Türkiye'nin kabiliyetlerini anlattım. Emin olun oraya gelen misafirler, biraz ağızları açık bir şekilde bizi dinlediler. Türkiye'nin rüzgardaki, güneşteki potansiyelini bilmiyorlar. Biz yatırım, istihdam, üretim, ihracat... Bu mottoyla Türkiye'yi kalkındırmak için gayret ediyoruz. Burada da en büyük destekçimiz elbette özel sektör ve müteşebbislerimiz."

Türkiye'de yatırımların artarak devam ettiğini vurgulayan Varank, Kırıkkale'de yüksek teknolojili bir tesisin kurdelesini keseceklerini, ROKETSAN ve MKE'nin Kırıkkale'de büyük bir yatırım yapacağını dile getirdi.

Bakan Varank, Türkiye'nin bu tür yatırımlarla kalkındırılacağını anlatarak GES tesisi açılışında emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılışta fabrika sahibine, "Diyorlar ki '20 senede sizin iktidarınızda memlekette sanayi mi kaldı? Hepsini bitirdiniz.' Sen bu soruya ne cevap verirsin?" diye soran Varank, yatırımın 2011'de ve kendi iktidarları döneminde yapıldığı yanıtını aldı.

Varank ayrıca üretime ve sanayiye destek verdiklerini de sözlerine ekledi.

Kurdele kesiminin ardından fabrikayı gezen Varank, tesisteki makinelerin işleyişi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    ..............................................

Sayfa 272/355 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •