Sayfa 711/999 İlkİlk ... 211611661701709710711712713721761811 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 5,681 - 5,688 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Intel dışında ellen tutulur bir şey varmı, dün bu forum konusunda 1. numaraydı, sosyal medya her seyi degistirdi örneğin.

O zımbırtıların, fiziki hiç bir değerleri yok.
    Yazılım demeyelim ona biz big data ai yapıyorlar daha Doğrusu

Tr de uygulamadan taksi çağırıyorsun taksici senin mesafeni görüyor yolda başkası görünce onu alıyor senin araba gelmiyor üstüne 5 tl ceza ödüyorsun çağırdığın arabaya binmedin diye AMA Şöför iptal ediyor konumda Yok diye halbuki içkağıtçı

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bora Bey size de saygılar.....hitap tarzı pek hoş olmamış ama...
    sn alyel bir hanım..konunun hassasiyeti ile sn alyel'in cinsiyeti ve ciddiyeti birleşince ben bir latife ile yaklaştım olaya...amacım sizi incitmek olamaz..
    selam saygi

3. Bu durum küreselleşme adında garabet bir sistem oluşturur. Abd'den maaşlar gider. Çin dışından yarımamul veya hammadde Çin'e girer. Çin'de üretilen ürün şirket içi mal transferiyle Abd'ye gider. Çin dışından Abd'ye giren hammadde de aynı şirketindir veya bir başka uluslararası Abd şirketinindir.

Mesela Abd, şayet Çin'den veya Hindistan'dan oyuncak veya kırtasiye mallarının ithalatını durdurursa, güya Çinli firmanın hammadde aldığı Tayvan, Malezya veya Endonezya'daki bir Abd şirketini batırabilir.

Bunun örnekleri var. Abd Ticaret Bakanlığı, 2017 nisan ayında Çinli ZTE'ye(Telekominikasyon Altyapı Yatırımları) Abd'de 7 yıl faaliyet yasağı koydu fakat kısa bir süre sonra yasağı kaldırdı.

Bağlantısallık analizleri yapılarak; ''kim kiminle ne miktarda ticaret yapıyor, kim kime ne kadar borçlu, kim kimden ne kadar hammadde ihtiyacında, kim kime işlenmiş malzeme satıyor, kim hangi teknolojide kime bağlı'' tespit edilebilir.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

4. Geçenlerde sitenin reklam gereksinimi konuşulduğunda aklıma bir şey takıldı. Forum sayfalarında finansal okuryazarlığı yüksek olan kişiler var, bunlar üyeleri bilgilendirmek için sitenin maaşlı elemanları mıdır? Hisse sayfalarında yönlendirici kişiler olduğuna eminim, ama döviz algı oluşturması daha zor bir konu olduğu için merak ettim. Saygısızlık olarak lütfen addetilmesin, hangi nickin yıllardır yazdığını bilmediğim için soruyorum.

5. ATATÜRK'ÜN YANINDAN ÖCALAN'IN EMRİNE

Hacı Bektaş Veli Dergâhının başında bir PKK/hdp'li; Veliyettin Hürrem Ulusoy....
    Türkiye'de dinsel azınlık olarak zarar gören AleviTürkler, "Kürdistan"da ise hem dinsel azınlık hem etnik azınlık olarak çift katlı ezilirler yokolurlar... Yağmurdan kaçarken doluya tutulmamalı, AleviTürkler bir an önce bu Kürtçüleri kapıdışarı etmeli...

https://veryansintv.com/ataturkun-ya...ereye-kosuyor/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    😊😊😊
    ya sağol Nuri bey.

ben de paraları neden kaybettim diye kafayı kiracaktim. konu artık aşikar benim için. Sandiklidan vasati Reha bey ve rakı arkadaşı medwig...bunlarin haksizlliklarini görüp desteklemem. adalet yerini bulmuş ya olsun...

7. Olası varlık vergisi üzerine bazı bankalar run şeklinde yorumlar okudum. Ne demek, bilen var mı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
     Alıntı Originally Posted by Neruda09 Yazıyı Oku
    Olası varlık vergisi üzerine bazı bankalar run şeklinde yorumlar okudum. Ne demek, bilen var mı?
    1994 e bak anlarsin...

Varlik nedir turk insani gozunde?

Ev ve araba oldugu icin ve kayiti da en iyi tutulanlar oldugundan emlak ve mtv leri iki kere odeyeceksiniz derler cikarlar isin icinden.

Icki ve sigaraya zamlar zaten otomatik..

Elektrik ve dogalgaz da otomatige baglanir 2000 oncesinde oldugu gibi her ay %2.5 idi o zamanlar..

Bu sekilde olur..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 711/999 İlkİlk ... 211611661701709710711712713721761811 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •