Special Days Image
Sayfa 101/999 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. Bu kadar borç varken dusmesi iyidir.bu arada toplayıp ödemeler dengesini iyileştirmek şart.enflasyon farkına göre dusmesi kolay değil.ytd.

2. https://www.youtube.com/watch?v=Vpy-NZH_28g

Batırel hoca ile çok dalga geçildi ama.... . haklı çıkacak böyle giderse.

dolar mevduatcılarının doları ne güzel bankada duruyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
    Bugün 2 kişi aynı kadınla evlenmek istiyorsunuz ama o sizi sunduğunuz şartlara göre değerlendirecek diyelim.

1. aday olarak, alıp eş adayını yaşatacağınız eve götürüyorsunuz. Ev tek katlı dış cephesi boyasız, sıvalı olsun. İçinde de kimi bekarlıktan kalma kimi bütçenize göre yeni eşyalar var ve annenizle birlikte yaşayacaksınız. Ortalama bir geliriniz var ve borcunuz yok. Kızı bahçeye çıkarıp bir hevesle evi göstererek zamanla üste kat çıkarız diyin. Sonra bahçede fırında kendi ürettiğiniz tuğla vb falan gösterin ki inansın. Garajda mutfak dolabı için aldığınız suntalem,mdf vb malzemeleri gösterip istediğin modeli sen tarif et ben yaparım diyin. Arabada yok ama para arttırdıkça toplayıp alırız 95 model elden düşme birşey. Yeter ki ayağımız yerden kesilsin.

Sonra kız 2.adayın şartlarına baksın.
    2.adayın evi görece lüks site içinde kira. Dışarıda güvenlik var. Ev full dayalı döşeli, en kalitesinden ankastre setli mutfağı hazır velakin 2.adayın geliri kira ve sabit giderleri zar zor karşılıyor. Evi döşemek için bankadan krediye gömülmüş ama senin aşkın yeter bir şekilde öderiz diyor. En olmadı köyde dededen kalma tarlayı falan satarız zaten senede 10binlira icar getirisi var bi boka yaramıyor. Gelecek düğün altınlarını da peşinata basıp 0 arabayı çektik mi her pazar kahvaltısına başka bir yeşillikteyiz güzelim, yaşatıcam seni diyor. Evde anası manası da yok ailesine karşı dik duruyor karısını ezdirmiyor

Bu devrin hatunları hiç şüphesiz 2. damat adayının şartlarını beğenip onu seçiyor. Bilmem anlatabildim mi? :D

Sonuçta kızın düşünceleri şöyle;
    1.aday kıçındaki dona bakmadan benim değerli şeyime talip olmuş, patavatsız ******** anasına hizmet edecek enayi arıyor. Yetmezmiş gibide olmayan şeyleri yapıcaz diyip hayal satıyor.
    2.aday girişken, benim şeyimin değerini bilip gözünü karartmış. Herşeyin en iyisini sadece vaad etmiyor direkt yapıyor. Borçsa borç dedesinden kalma da tarlası varmış. Başkasına kaptırmadan kapağı atmak lazım.
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Her neyse,ekonomi şöyle bozuk böyle bozuk diyerek hesap kitap yapan ekonomistler,arkadaşlar var,hepsinin ellerine sağlık.Amma ve lakin 5-10-15 yıl geriye sarsak ozamanlar ekonomi çok mu iyiydi? Cari açıkla gidiyorduk dolar yükselmiyordu,düşünsenize her ay maaşınız yetmiyor ve borç alarak ay sonunu getiriyorsunuz,durumum iyi çok şükür diyorsunuz. Veya enerji içeceği içip kendinizi süpermen gibi hissediyorsunuz,oysa ertesi gün yorgun olacağınızı bilmiyor musunuz? Nedense sevilmeyen Amerika'nın parasını getirip, al bu enerji içeceğini iç diyenle bir sorunu yok troll arkadaşların..
    Ytd

4. [QUOTE=Tinaz;3636097]Bir de 10 MİLYAR dolar girdi palavrası var.

Borsa düşüyor, dolar düşüyor, tahviller düşüyor.

Nereden geldi ? kimse bilmiyor, bilginin kaynağı ne? bilen yok.

Bakan çıktı, geldi dedi.

Sonuç ,bunlara inanan güvenen bozsun dolarını.

Tv kanalından bakanına hiçbirine zerre güvenim yok.

Dolar toplamaya devam.[/QUOT
    Turizmden giren paradır. Yada katarlilarin

Arkadaşlar kurallarını artık bilmediğimiz bir oyunun içindeyiz.Oyun içinde o kadar çok bilinmeyen var ki.Bizim hükümet belli oldu siyasi önemli kararların arefesinde ,ekonomi stabil gitsin diye her şeyi yapıyor ve yapacak.Eh bizim memlekette ekonomi stabil demek dolar stabil demektir.Bu oyunu da nedendir bilinmez iç dış hiç bir oyuncu bozmuyor,bozmak isteseler 3 günlük işi var.Hadi allem ettin kallem ettin dolar yarattın muhasebesel olarak.Ya bu dolar sade iç taleple artmıyor ki,bizim dünya kadar dış borcumuz gavur 3 ay borcumuzu yeni boçla çevirmese ,ver bakalım eski borçları sana artık yeni borç yok dese battık gitti,hiçbir abrakadabra bizi kurtaramaz,ama nedense gavur bunu demiyor.Gavurun aklında bir tarih vardır bombanın pimini çekeceği,o tarihte bence tüm dünyada finansal kıyamet kopacak.İsrafil sura üflediğinde oyunun kuralları değişecek,o zamana kadar dolarda pek bir şey olmaz.O tarihte de ben altın dışında yatırım tanımam.Ha bu ara az bişi gene borsaya daldık serde kumarbazlık var ,inşallah oynadığım kağıtlarda üç beş bişi kazanıp dolar pozisyonumdaki zararımı kapatır veya nötralize ederim))))))Hadi ben emekliyim uğraşıyorum finansal piyasalarla,ya mesaisi olan arkadaşlar nasıl yapıyorlar acaba,bir göz dolarda bir göz borsada,bir gözde altında diyeceğim ama allahtan topu topu iki tane gözümüz var,böyle de hayat olmaz ki.Bu nasıl memleket arkadaş,genci yaşlısı,çalışanı çalışmayanı,emeklisi herkes trader olmuş)))))))))

Okuduğum onca yorumlara ve izlediğim videolara bakıyorum da ülke olarak Dolar müptelası olmuşuz . Gerçek olan sadece ALTIN diyorum . Bir ülkenin ekonomisine güvenerek o ülkenin parasına yatırım yapmak hiç akıl işi değil . Bunun örneğini 2007 / 2008 yıllarında başlayan başta Amerika ve Avrupa'da ortaya çıkan daha sonra tüm dünyaya yayılan Küresel krizde Doların halini gördük .

Kısacası ALTIN almak varken , insanlar bir ülkenin para birimine yatırım yapmakta ısrar ederler ki ?

7.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Okuduğum onca yorumlara ve izlediğim videolara bakıyorum da ülke olarak Dolar müptelası olmuşuz . Gerçek olan sadece ALTIN diyorum . Bir ülkenin ekonomisine güvenerek o ülkenin parasına yatırım yapmak hiç akıl işi değil . Bunun örneğini 2007 / 2008 yıllarında başlayan başta Amerika ve Avrupa'da ortaya çıkan daha sonra tüm dünyaya yayılan Küresel krizde Doların halini gördük .

Kısacası ALTIN almak varken , insanlar bir ülkenin para birimine yatırım yapmakta ısrar ederler ki ?
    Gayet basit, çok riskli olduğu için.

20 yıllık grafiğine bir bak altın'ın.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kurallarını artık bilmediğimiz bir oyunun içindeyiz.Oyun içinde o kadar çok bilinmeyen var ki.Bizim hükümet belli oldu siyasi önemli kararların arefesinde ,ekonomi stabil gitsin diye her şeyi yapıyor ve yapacak.Eh bizim memlekette ekonomi stabil demek dolar stabil demektir.Bu oyunu da nedendir bilinmez iç dış hiç bir oyuncu bozmuyor,bozmak isteseler 3 günlük işi var.Hadi allem ettin kallem ettin dolar yarattın muhasebesel olarak.Ya bu dolar sade iç taleple artmıyor ki,bizim dünya kadar dış borcumuz gavur 3 ay borcumuzu yeni boçla çevirmese ,ver bakalım eski borçları sana artık yeni borç yok dese battık gitti,hiçbir abrakadabra bizi kurtaramaz,ama nedense gavur bunu demiyor.Gavurun aklında bir tarih vardır bombanın pimini çekeceği,o tarihte bence tüm dünyada finansal kıyamet kopacak.İsrafil sura üflediğinde oyunun kuralları değişecek,o zamana kadar dolarda pek bir şey olmaz.O tarihte de ben altın dışında yatırım tanımam.Ha bu ara az bişi gene borsaya daldık serde kumarbazlık var ,inşallah oynadığım kağıtlarda üç beş bişi kazanıp dolar pozisyonumdaki zararımı kapatır veya nötralize ederim))))))Hadi ben emekliyim uğraşıyorum finansal piyasalarla,ya mesaisi olan arkadaşlar nasıl yapıyorlar acaba,bir göz dolarda bir göz borsada,bir gözde altında diyeceğim ama allahtan topu topu iki tane gözümüz var,böyle de hayat olmaz ki.Bu nasıl memleket arkadaş,genci yaşlısı,çalışanı çalışmayanı,emeklisi herkes trader olmuş)))))))))
    Tefeci hicbir zaman borcun tamamini istemez

Ama borclunun durumu kotuye gidiyorsa ya faizi artirir ya arsani tarlani ister yada evin en guzel kizini

Sayfa 101/999 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •