Sayfa 272/999 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    MB aba altindan sopayi cikarmis bu sefer. Bunyesinde tuttugu tum banka usdlerine odedigi faizi de yariya indirmis.Dth usd faizleri ciddi oranda dusebilir.
    Ateşle oynuyorlar. Millet parasını bankalardan çeker, büyük para da dışarı çıkarırsa yangın başlar.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bugün bir arkadaş yazdı, teneke kutu kola 2.5 dan 3.5 TL.ye çıkmış. Ben çakmağı yazdım, 3.90 TL. B.Peyniri yazdım, 300 gramı 7.25 ten 9.75 ' hem de A-101 de.

Şimdi bu fark oranları % 16.95 e benziyor mu ?

Bence pek çok kişi, dolar çıksın da satayım diye almadı dolarları.

Kendini emniyete almak için aldı, ha yine aniden 7.20 ye çıkarsa satmaz mı satar, ama amaç hisse senedinde olduğu gibi yükselsin satıp, aşağıdan alayım diye toplamıyor doları.
    Yarıyıl tatilinde ist-afyon otobüs bileti 80 tl, simdi ise 105tl (kamil koc)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yatırım amacı dışında gelen kur ve faiz farkınadan kar etmeyi amaçlayan sıcak paracıların enflasyonu dikkate aldıklarını sanmıyorum.Alıyor gözüküyorlarsa da bu ancak carry getirilerini arttıracak daha yüksek faize ulaşmalarına yardım ettiği içindir.

Sıcak para ile carry getirisi hedefleyenlerin forward ve future kontratları ile çıkış tarihindeki kuru fikslediklerini hiç sanmıyorum. Zira böyle bir şey yaptıklarında zaten tüm carry faizi forward kontratına dahil edildiği için ana amaçları olan carry getirisini elde edemezler. (forward kontratları faiz + risk primi + ek prim şeklinde hesaplanıyor).
    Böylebir işlem yapanlar sadece oluşacak faiz farkını trade etmiş olurlar. Ama dediğim gibi bildiğim kadarıyla bu gerçek sıcak paracı carrycilerin temel oyun alanı değil.

Azgın sıcak paracıların tek hedefleri yüksek kurdan girip faiz getirisi elde ettikten sonra düşük kuru yakalayıp pozisyonu kapatmaktır.

Bu süreç zarfında kelebek, delta , strangle v.b birbirleri ile ilişkili ya da dinamik pozisyonlar açabilirler. Ama bütün bu işlemler risklerini *tamamen* hedge etmek amaçlı değil oluşan dalgalanmalara karşı kısmi tedbir almak veya mümkünse dalgalanmalardan ek getiri elde etmek içindir.

Zira tüm risk hedge edildiğinde aslında ciddi bir prim yükü oluşur. Reel sektörde üretim ve ticaret ile uğraşanlar dahi %100 hedge pozisyonlarına girmekte isteksizken (bildiğim kadarıyla genelde %30-40 tercih ediyorlar) sıcak paracıların yüksek oranlı hedge işlemi yapmaları çok mantıklı olmayabilir.
    Bunu daha once burada yazismistik. Hedge edilen pozisyon kar getirmiyor fazla

Peki carrytrade ci japon teyze poz u kapatmak istediginde ya kur poz baslangicindaki kurdan cok yuksekse?

Iste o zaman astronomik zarar yaziyorlar ki gecmiste cok oldu

4.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Ateşle oynuyorlar. Millet parasını bankalardan çeker, büyük para da dışarı çıkarırsa yangın başlar.
    Nerede şaklayacak herkesin evi ultra güvenlikli değil ki

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

5. Noldu lenn kamu bankaları nöbetçi abelerim, bu gece düğüne falan mı gittiniz dolar yeşil yakıyor tez gelin gari kızarsın benjaminin hem yüzü hem poposu.

Şaka maka azda olsa doları yeşil görünce şaşırır olduk.
    Dünya çalkalanıyor bizi teğet geçiyor dermişim.

6. cds 395 olmuş... Neyse öyle yazalım nasılsa dolar aynı ...

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    cds 395 olmuş... Neyse öyle yazalım nasılsa dolar aynı ...
    önemli bir nokta..

ayrıca..çin ve benzeri ülkelerin parası değersizleşmeye devam ederse bizim hukumette stratejik bir karar almak zorunda kalabilir kontrollü bir deval için.. hiç bir önlem almaması ihracat için rekabet gücümüzün gittikçe azalması demek..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8. Bence bu olaylarda tek iyi olanı petrol beleşe geliyor...

Sayfa 272/999 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •