Sayfa 34/999 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 265 - 272 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    maltaya aktarmalı gidebilirsin yani thy kullanmak zorunda değilsin. ben asla thy kullanmam.aktarma yaparım param cebimde kalır.
    Istanbulda yasasam neyse ama adanadayim ben. 2 aktarma yapmam gerekir. Buradan sadece almanyaya direk ucus var o da her zaman degil. Hemde cocuk var zor olur

Tek basima olsam zaten sikinti yok. Mesela yarin urdune gidiyorum, sali oradan maltaya gececem. Bir tasla iki kus

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Teknik bir bakis acisi
    https://youtu.be/086hZAunQ5s

3.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Teknik bir bakis acisi
    https://youtu.be/086hZAunQ5s
    Bu çok düz mantık olmuş.

Bize Başkan açıkladı o zaman, 6.40 dedi.

Ben hem 6.30 dan hem 6.40 tan sattım.

Tamam 7.22'yi beklemedik, ama eğer Başkan 7.20 olur deseydi ben 7.20 yi beklerdim şahsen.

Diğer taraftan burada söylenenler genel için, onların hareket tarzı açısından doğru olabilir.

Ben bugün geldiğim nokta olarak, bir daha ihtiyacım olmadığı takdirde dolar satmam.

Eğer 40.000 TL.ye araba alacak olsam, adamla, 7.000 USD. dolar olarak öderim diye pazarlık yapacağım.

Ne ben ne de satıcı bankaya kerizlenmenin alemi yok.

4. Kredi cekersin vergi verirsin .
    Vadeliye koyarsın vergi verirsin.
    Ülkede faiz alıp vermese vatandaş ekonomi dönmeyecek.
    Ondan sonra faize karşıyım
    Sıfır faiz yap o zaman.
    Ecnebi vatandaşına sıfır faiz veriyor yani 100 birim borç veriyor sonra bunu yine senden 100 birim olarak alıyor.

Baktığın zaman ecnebi daha müslüman para konusunda.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

5.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Kredi cekersin vergi verirsin .
    Vadeliye koyarsın vergi verirsin.
    Ülkede faiz alıp vermese vatandaş ekonomi dönmeyecek.
    Ondan sonra faize karşıyım
    Sıfır faiz yap o zaman.
    Ecnebi vatandaşına sıfır faiz veriyor yani 100 birim borç veriyor sonra bunu yine senden 100 birim olarak alıyor.

Baktığın zaman ecnebi daha müslüman para konusunda.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Valla bugüne kadar okuduğum en güzel yorum bravoo

bol kazançlar...

6.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Acikcasi bunu hic dusunmedim o zaman. Basit dusunmustum. Ha benim kazancim su oldu. Ben paranin borclanarak biriktirilmesi gerektigine inanirim. Cekmis oldugum bu kredi tasarruf etmemi sagladi ve 3 yildirda catir catir yiyorum.

Yine bu yil benzer bir durum oldu ama bu kez akillanmistim. 150 bin eurom vardi ve bunu turkiye ye sokmaktansa yurtdisinda bir fona yatirmayi uygun buldum. 5 ayda 4 bin euroya yakin kazanc getirdi. Oysaki 2 ay oncesine kadar orada da isler hic iyi degildi hatta fondan cikmayi dusunuyordum ama ecb ile fed in hamleleri destekledi ve bende kendimi hedge etmis oldum. Bu fondan yillik yuzde 5 6 net geliri etsem mukemmel olur. Avrupada bu faizleri almak cok zor, adamlar utanmasalar para koydugumuz icin bizden faiz alacaklar.

Bir de zor zamanlar icin ayirdigim 30 bin euro yedek akcem var yurtdisinda. Parayi dagittim bu sekilde.

Son 4 aydir Turkiye de yasiyorum. Insanlar bana deli muamelesi yapiyor, herkes kaciyorken ben geri dondum. Onlari da anliyorum ama ben zaten 2011 den bu yana yaban ellerdeydim ve mental olarak yoruldum. Simdi burada diledigimi alabiliyorum, cok guzel bir evde yasayip, iyi bir arabaya binebiliyorum. Avrupada da bunlara sahip olursun ama Turkiye de ki rahatligi, herseye kolayca ulasma luksunu bulamazsin.

Belki benim yerimde baska biri olsa har vurup harman savururdu ama ben yokluk gordum. 18 yasimdan bu yana calistim, kendi imkanlarimla avrupaya gittim. Simdi geldigim konum beni mutlu ediyor.

Biraz konunun disina ciktigim icin kusura bakmayin. Su anda ankaraya gidiyorum otobusle ve yazmak iyi geliyor.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Pekiyi tc de rahat yasamak icin gereken aylik ortalama nedir sence hocam.

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    O grafiği yada carry trade ilen giren parayı nereden gördünüz..
    İşin ilginci ne mayıs ayında bu girişten bahseden vardı ne geçen ağustosda

Her ikisinde de daha yüksek kur hedeflemeleri gırla idi..
    Meğersem arada 15 milyar dolar girivermiş..

Bunu zamanında göremiyor muyuz..??
    TR de giren çıkan parayı asla bilemezsin,resmi veriler güvenilmez durumda.bir ekonominin yarısı kayıtdışıysa orada veri yoktur.

8. Şimdi şöyle konuşanlar oldu:
    İşte döviz mevduatı 80-90milyar dolardı, şimdi 215 milyar dolara çıktı, bu kadar dolar alınmış memlekette dolar artmaz.

Şimdi toplam döviz mevduat rakamlarını BDDK'dan alarak, küsuratları atarak yazıyorum:

2014 ocak :164 milyar dolar USD:2,15TL
    2015 ocak :169 milyar dolar USD:2,28TL
    2016 ocak :179 milyar dolar USD:2,95TL
    2017 ocak :171 milyar dolar USD:3,50TL
    2018 ocak :202 milyar dolar, USD:3,80TL , 7,20TL kur şokunu bu yıl yaşadık
    2019 ocak :188 milyar dolar USD:5,45TL
    2019 temmuz: 215 milyar dolar USD:5,67TL

Görüldüğü üzere kur artışı/şoku halkın dolarize olup olmamasına bakmaksızın oluyor.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 34/999 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •