Sayfa 468/999 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

13 agustos 2018 dolarda zirvenin test edildiği tarihti.. yıl dönümü bugun..bazen soğuk şakalar olabiliyor, ancak şu ana kadar olmadı.. artış düşük bir oran..

an itibarı ile dolar/tl 5.6290
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. 5,6300 vurdu çekti

geçen hafta aralık vade dolar long pozisyona geçtiğimi yazmıştım.. eylül ayında faiz düşüşü yüksek ihtimal olduğundan zamanlama olarak iyi bir noktada olduğunu düşünüyorum.. geçen hafta 5.75-5.80 civarından alım fırsatı verdi..zararı göze alarak girdiğim bir poz.. sadece olasılık ve risk analizi yaptım kafamda hızlıca..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,007
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    13 agustos 2018 dolarda zirvenin test edildiği tarihti.. yıl dönümü bugun..bazen soğuk şakalar olabiliyor, ancak şu ana kadar olmadı.. artış düşük bir oran..

an itibarı ile dolar/tl 5.6290
    Cok bir sey olacagini dusunmuyorum en azindan yakin gelecekte..

Milletin elinde o kadar dolar varken, ekonomi soguk iken dolar talebi kimden nereden gelecek?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. geçen hafta yaptığım kademeler şimdiden kar yapıyor,size demiştim ema200 altında her türlü alınır.şimdi kademeler bitti,alacak TL de kalmadı.ahaha alacağımı almışım bana ne

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ben bu seviyeden girmeyi şimdilik riskli görüyorum.
    Baksanıza, dolar topiğinde altın konuşulmaya başlandı.
    Yarın mevduat topiğinde de konuşulur, öbür gün TV'de, kahvede, sokakta falan derken, ayakkabı boyacısı bile altından bahsetmeye başlar, olay biter.

Ons 1200 küsür dolarken % 92 girdim.
    Elimde % 8 USD ile fırsat bekliyorum.
    Geri çekilip gramı 40 doları tekrar görürse % 100 altına geçerim.
    Eğer FED matbaayı yine çalıştırmaya kalkarsa fiyata hiç bakmadan yine % 100 altına geçerim.
    Ama altını uçuracak esaslı bir sebep olmadığı sürece, böyle 100-200 dolarlık yükselişlerde, gaza gelmeyip fırsat beklerim.
    Ucuzdan dolar toplarım.

Tavsiye değil, kendi tercihimdir sadece.
    Batarım çıkarım kader kısmet.
    Uzun vadeli düşünüyorum, bu nedenle riski göze alacağım. Çok teşekkürler.
    En fazla maliyet biraz yukarı çıkar ama şu andaki seviyenin çok altında kalırım.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Cok bir sey olacagini dusunmuyorum en azindan yakin gelecekte..

Milletin elinde o kadar dolar varken, ekonomi soguk iken dolar talebi kimden nereden gelecek?

Syg,
    ekonomide oluşan anomalileri unutma.. ciddi baskılama var.. normal olmayan müdaheleler.. yay sürekli geriliyor.. bir noktada maliyeti dayanılmaz olacak ve yay bırakılacak..masada kalabiliyorsan karlı çıkarsın.. risk analizi ve teminat yönetimi en önemli şey..

8. arjantinden sonra sıra kavrulmuş bademlerde,ahahaha

Sayfa 468/999 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •