Sayfa 499/999 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. ABD'nin yüzyıldır dünyada saldırmadığı savaş kışkırtıcılığı yapmadığı terörü finanse etmediği ülke kalmadı ama bu son hareketiyle de ahlaksızlıkta zirvesini yapmış oldu.. Dünyanın bu mikropdan tez zamanda kurtulmasını dilerim..
    https://odatv.com/o-doktorlar-hakkin...-14081948.html

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hiçte rahat bir durum değil aslında.Niye 7.20 civarı satıp alttan yerine koyamadım diye kafayı duvara vururdum.
    Dolar al tut işi değil düşükten al yüksekten sat ve bu döngüyü devam ettir olayı
    yoo hiç öyle bir halim yok,usdtry al-sat uzun vadede pişmanlıktır. benim XX hedefim var oraya kadar duran adam misali beklerim.paraya falanda ihtiyacım olmadığı için rahatım. al-sat işini uzun vade eur-usd'de yaparım sadece,risk yok.

3. Murat Muratoğlu Arjantinde yabancı çıkışının 11% diye açıklanan enflasyonun Imf analistleri tarafından 25% olarak saptanmasından sonra olduğunu yazmış. Yabancı yatırımcı bu ülkede tüketmiyor ki, neden bu konuda hassaslar. İdarenin yalan söylemesi ciddi bir güven problemi yaratır ama ekonomik olarak neden önemlidir

4.  Alıntı Originally Posted by Neruda09 Yazıyı Oku
    Murat Muratoğlu Arjantinde yabancı çıkışının 11% diye açıklanan enflasyonun Imf analistleri tarafından 25% olarak saptanmasından sonra olduğunu yazmış. Yabancı yatırımcı bu ülkede tüketmiyor ki, neden bu konuda hassaslar. İdarenin yalan söylemesi ciddi bir güven problemi yaratır ama ekonomik olarak neden önemlidir
    Orda şu an merkez bankası faizi %75

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Tatsız, boğucu, fırın kapağı açılmış gibi bir ürküntü veren yaz günlerindeyiz.

İnsanın aklına Yaşar Kemal'in o çok bildik Çukurova romanlarındaki atmosfer geliyor.

Ya da benim aklımdaki Nazım'ın o büyülü kaleminden çıkmış şiiri...

Şeyh Bedrettin Destanındaki unutulmaz betimlemesi.

Sıcaktı,
    sıcak.
    Sapı kanlı, demiri kör bir bıçaktı
    sıcak
    Sıcaktı.
    Bulutlar doluydular,
    Bulutlar boşanacak
    boşanacaktı.
    O kımıldanmadan baktı,
    kayalardan
    iki gözü iki kartal gibi indi ovaya.
    Orda en yumuşak, en sert
    en tutumlu, en cömert,
    en seven,
    en büyük, en güzel kadın;
    TOPRAK Nerdeyse doğuracak doğuracaktı.

Bu topraklarda, hele de Osmanlı döneminde, Şeyh Bedrettin olayı olsa olsa inanılmayacak bir destan olabilirdi...

Ne diyor Nazım bu destanın bir yerinde...

"Dostlar bırakın beni, bırakın beni
    Dostlar bir varayım göreyim Bedreddin kullarından Börklüce Mustafayı Mustafayı.
    Boynu vurulacak ikibin adam, Mustafa ve çarmıhı.
    Cellat kütük ve satır herşey hazır herşey tamam.
    Kızıl sırma işlemeli bir başa, altın üzengiler, kır bir at.
    Atın üstünde kalın kaşlı bir çocuk, Amasya padişahı şehzade Sultan Murat.
    Ve yanında onun bilmem kaçıncı tuğuna ettiğim Bayezid paşa..."

Meraklısına...

https://sarki.bikuple.net/cem-karaca...rki-sozu-11617

Dow, 25500 altında kapanış yapmaya başlarsa, havai fişekler atılır Dünya'nın her tarafında.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    İstanbul'da hal pazarında çöpe atılan domatesler

Onlarca domates, istenilen fiyatı karşılamayınca halka ucuza satılmadan çöpe atılıyor.

https://www.ensonhaber.com/istanbuld...omatesler.html

https://vcdn.ensonhaber.com//flv/flv...1565702057.mp4
    Burada 500 defa yazdik

Bati ulkelerinde hal diye birsey yok

Halleri kaldirmalari lazim

8. Öyle piyasa ile billur geçerse sarı yok vergi koydum yok lan keyfim geldi koymadım piyasa yapıcı da cezayı keser.
    Trump Fed faiz indirsin diye kriz yaratırken piyasa dinamiklerinin içine etti. Şaka maka bildiğimiz uzun gitti ABD nin başına geçti global anlamda dünyayı insider tradingle hoplatiyor.

Sayfa 499/999 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •