Sayfa 591/999 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Viop'tan dolar alırken bir stratejim vardı. 5.80'lerden başlayarak düştükçe alacak (yaklaşık her beş kuruşta 2 bin dolar) , 10 kuruş yükselişlerde de satacaktım. Planıma uygun olarak alımlarıma devam ettim en son 5.42'de de aldım. arada bir alım satım da yaptım. Cuma günü 5.57'den de satışımı yaptım. Şu anda karda değilim ama manevra kabiliyetim arttı. Tam denge noktasını yakaladım gibi, doların 5.50 - 5.70 arasında başı kıçı her gün oynarsa bana alım satım yapma şansı verir. Yukarı çıkarsa portföyü azaltırım. Bu civarda biraz oyalanırsa yapacağım karla aşağı inişler için elimde daha fazla cephane olur.

Alım satımları yaparken kulağımı haberlere kapatıyorum. Böyle yapmazsam düşerken daha çok düşecek, yükselirken daha çok yükselecek diye beklemeye geçiyor insan. En güzeli işi robot mantığıyla yapmak, kararlar duygusallıktan arınmış oluyor. Az kara razı olunca da zarar etme riskini sıfıra yakın düzeylere indirebiliyor insan.

bana müsaade 5.65'ten de biraz satayım.
    Tamamen aynı şekilde davranıyoruz, ben alıma 6 liradan başladım her iki kuruşta bir sonlara doğru da her kuruşta bir ekleme yaptım, en son alım 5.46'dan yapabildim. Şu anda da satış yapıyorum. Çok hoşuma gitmiyor satmak, erken satıyorum biliyorum ama boğazıma kadar dolar olmuştu biraz nakit iyi olacak.
    Düşerse alırım çıkarsa satarım kendi bilir.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Yorumsuz arkadaşlar:
     Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    BDDK'nın bugün yayınladığı günlük veriye göre bayram öncesi hafta 2-8 Ağustos arası Cuma-Perşembe arası dolar ucuzlayınca,dolara hücum olmuş ,döviz tevdiat hesapları 1 haftadan kısa zaman içinde 3.656 milyar dolar artmış.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Viop'tan dolar alırken bir stratejim vardı. 5.80'lerden başlayarak düştükçe alacak (yaklaşık her beş kuruşta 2 bin dolar) , 10 kuruş yükselişlerde de satacaktım. Planıma uygun olarak alımlarıma devam ettim en son 5.42'de de aldım. arada bir alım satım da yaptım. Cuma günü 5.57'den de satışımı yaptım. Şu anda karda değilim ama manevra kabiliyetim arttı. Tam denge noktasını yakaladım gibi, doların 5.50 - 5.70 arasında başı kıçı her gün oynarsa bana alım satım yapma şansı verir. Yukarı çıkarsa portföyü azaltırım. Bu civarda biraz oyalanırsa yapacağım karla aşağı inişler için elimde daha fazla cephane olur.

Alım satımları yaparken kulağımı haberlere kapatıyorum. Böyle yapmazsam düşerken daha çok düşecek, yükselirken daha çok yükselecek diye beklemeye geçiyor insan. En güzeli işi robot mantığıyla yapmak, kararlar duygusallıktan arınmış oluyor. Az kara razı olunca da zarar etme riskini sıfıra yakın düzeylere indirebiliyor insan.

bana müsaade 5.65'ten de biraz satayım.
    Aklın yolu birdir, yönteminizi bir anlamda ben de uyguluyorum. Uçuk kaçık karlar peşinde koşmak yerine kar cebe yakışır diyip alırken belirlediğim kara ulaşınca direk satıyorum. Daha çıkar daha düşer kısmı beni ilgilendirmiyor. Viopta prensibim %20 karı alıp çıkmak. Spotta dolar %2 artınca yol gözüküyor bana. Aralık vade 5.75 maliyetli dolarlarım 5.92 den satıldı. Sıra 5.85 lilerde.

4.  Alıntı Originally Posted by HisseMA Yazıyı Oku

Bu arada adblock'u kapatıyoruz eyvallahda bir adet reklam çeşidi var çıkınca tüm ekranı kaplıyor yönetimden ricam bari bunu kaldırın siteden soğutuyor insanı..
    Valla şu reklamları makul koysalar sorun değil ama dayanılacak gibi değil, kusura bakmasınlar ben adblock kullanıyorum sitede..

5.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Tamamen aynı şekilde davranıyoruz, ben alıma 6 liradan başladım her iki kuruşta bir sonlara doğru da her kuruşta bir ekleme yaptım, en son alım 5.46'dan yapabildim. Şu anda da satış yapıyorum. Çok hoşuma gitmiyor satmak, erken satıyorum biliyorum ama boğazıma kadar dolar olmuştu biraz nakit iyi olacak.
    Düşerse alırım çıkarsa satarım kendi bilir.
    Dolar satmak için yanlış zaman olabilir
    Dikkatli olunmasında fayda var
    Dolarda 5.50 lerin altında bir ayak kondu belli..

Bundan sonra yukarı hedefleri konuşmaya başlıyor olabiliriz..Basamak basamak..

6.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Yorumsuz arkadaşlar:
    vay vay, vatandaş işini biliyor hacı..
    ülkede herkes piyasa kurdu olmuş..

7. Kapat o zaman üsleri Ecevitin yaptığı gibi...Urfaya sokma conileri...

8.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Dolar satmak için yanlış zaman olabilir
    Dikkatli olunmasında fayda var
    Dolarda 5.50 lerin altında bir ayak kondu belli..

Bundan sonra yukarı hedefleri konuşmaya başlıyor olabiliriz..Basamak basamak..
    Yanlış anlaşılmasın satıyorum dediğim cüzi bir miktar. Bu sattıklarım zaten oynamak için ayırdığım miktar, üstelik epeyce de cephane var altı lira üzerine kadar gider.
    Asıl uzun vade dolarlarımı ise eurobonda bağladım, 2041 vadeli dahi var, özellikle bozdurmayayım diye. Ben kuponlarını yiyeceğim anaparayı çocuklarıma bırakacağım. Kur kaç olmuş farketmez onlar sabit duracak.

Sayfa 591/999 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •