Sayfa 592/999 İlkİlk ... 92492542582590591592593594602642692 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 4,729 - 4,736 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Yanlış anlaşılmasın satıyorum dediğim cüzi bir miktar. Bu sattıklarım zaten oynamak için ayırdığım miktar, üstelik epeyce de cephane var altı lira üzerine kadar gider.
    Asıl uzun vade dolarlarımı ise eurobonda bağladım, 2041 vadeli dahi var, özellikle bozdurmayayım diye. Ben kuponlarını yiyeceğim anaparayı çocuklarıma bırakacağım. Kur kaç olmuş farketmez onlar sabit duracak.
    2017 de de buna benzer olmuştu durumlar..
    3.60 lardan basamak basamak indirmişler bizde dolarcılar olarak taşkemirmiştik..
    3.38 de bakan un ucuz dolara DA karşıyız açıklaması sonrası toparlanmış
    3.60 lara geldiğinde herkes dolarlarını satmakla meşgul kennn
    Bir anda ABD den hava yolu ambargosu gelmiş 3.80 lere zıplamıştık..

Bu görevden alınmalar mazallah ist ank ya yansır iseeee..
    Unutulan HALKB OFAC işi bir anda patlarsaaaa
    s400 konusu bir anda canlanırsaaaa
    Erken seçim denirseee..

Ahh vah etmeyelim sonra..

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Yanlış anlaşılmasın satıyorum dediğim cüzi bir miktar. Bu sattıklarım zaten oynamak için ayırdığım miktar, üstelik epeyce de cephane var altı lira üzerine kadar gider.
    Asıl uzun vade dolarlarımı ise eurobonda bağladım, 2041 vadeli dahi var, özellikle bozdurmayayım diye. Ben kuponlarını yiyeceğim anaparayı çocuklarıma bırakacağım. Kur kaç olmuş farketmez onlar sabit duracak.
    eurobond güzel fikir yalnız mesela yanlış hatırlamıyorsam eğer 2019 için kupon gelirin 40 bin tl üzeri olursa (istisna miktarından fazla olursa yani) vergi vereceksin demektir.. %35 civarına çıkıyor birden.. o nedenle 1000 dolar nominal den maksimum 100 eurobond mantıklı gözüküyor %6-7 arasında getiriler düşünüldüğünde..anapara riski her zaman var, onu unutmamak lazım.. TR default olursa mesela haircut bile olabilir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3. Dolar 5.70 60 50 düşerken nasıl düşüyor uzak durmalı dedi isek (bazı arkadaşlar troll dedi )
    Çıkarsa çıkıyor da demesini biliriz dedik idi..

Ekonomi tarafında alınan önlemlerin beklenen etkileri vermediğini gözlemliyorum bu arada..
    Bunlar daha da agresifleşecekler..
    Çünkü inatlaşıyorlar..
    REİS ın teoremi doğru çıkmak zorundaa
    İndir faizi insin enflasyon
    İnsin dolar..
    Bu hem bizim gibi maliyet enflasyonu hemde dışa dolar bağımlı ülkelerde tutmaz..
    Hemde işe doları baskılamakla başladılar..Ters tepme durumları yüksek ihtimal..

Herşeyi çok iyi bildiklerini iddia ediyorlar..

Göreceğiz..

4. Mb dolar ve altın satmıs galiba

Saygılarımla

Powell amcanin Jackson Hole konusmasi Cuma gunu bu arada. Kritik mesajlar verebilir.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Dolar satmak için yanlış zaman olabilir
    Dikkatli olunmasında fayda var
    Dolarda 5.50 lerin altında bir ayak kondu belli..

Bundan sonra yukarı hedefleri konuşmaya başlıyor olabiliriz..Basamak basamak..
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Ben 5.42'den alırken de almayın 5'e inecek diyenler vardı. Şimdi sattıklarım zaten 5.40'lardan aldıklarım. Badem de oyun bitmez, kademeli alım satım yapınca bademin her türlü oyununa karşı yapacak bir hamlemiz oluyor. Sn. pilavlı'nın dediği gibi sattıklarımız da devede kulak zaten.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

aralık vade güzel karlı bir iş oldu şu ana kadar.. yannız şu aşamada düşük faiz ile fiyatlanıyor..yıl sonu beklentisi olan %14 civarı.. ki gerçekçi değil..

ancak piyasa tahvil faizleri artarsa ve dolar da artarsa çifte kazanç olur..aralık vade hem doların artışından hem de faiz etkisinden kazançlı çıkar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Ben 5.42'den alırken de almayın 5'e inecek diyenler vardı. Şimdi sattıklarım zaten 5.40'lardan aldıklarım. Badem de oyun bitmez, kademeli alım satım yapınca bademin her türlü oyununa karşı yapacak bir hamlemiz oluyor. Sn. pilavlı'nın dediği gibi sattıklarımız da devede kulak zaten.
    5.42 yi görmedi diye biliyorum grafiklerde öyle bir değer yok son 2 ay içinde.

Sayfa 592/999 İlkİlk ... 92492542582590591592593594602642692 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •