Sayfa 675/999 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 5,393 - 5,400 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    swift ve abd doları amerikanın asıl gücüdür.bugün swiftten çıkarılmış bir ülke irandan daha iyi olamaz. nakitle ve altınla ticaret yürümez.ithalat ihracat fena çöker.
    Swift in şu an için alternatifi yok ama zor birsey değil
    Bir bilgisayar programı
    Alan hesap borçlu çıkan hesap alacaklı
    Almanya alternatifini kurucam dedi 3-4 yıl oldu halen daha yok demekki kurmuycak

2.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Swift in şu an için alternatifi yok ama zor birsey değil
    Bir bilgisayar programı
    Alan hesap borçlu çıkan hesap alacaklı
    Almanya alternatifini kurucam dedi 3-4 yıl oldu halen daha yok demekki kurmuycak
    swift'in alternatifi zaten var blockchain. ama şu an onun yerini almasına izin vermezler. havacılıkta iata,denizde imo,finansta swift. bunlar hep aynı güce bağlıdır. bunların izni olmadan ne uçak kalkabilir ne gemi limandan ayrılabilir.bir ülkeyi izole edeceksen bunlardan çıkarman yeterli. almanya fiilen abd işgali altındadır,onlar hiç bir halt yapamaz buna tüm avrupa dahil.

3.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    swift'in alternatifi zaten var blockchain. ama şu an onun yerini almasına izin vermezler. havacılıkta iata,denizde imo,finansta swift. bunlar hep aynı güce bağlıdır. bunların izni olmadan ne uçak kalkabilir ne gemi limandan ayrılabilir.bir ülkeyi izole edeceksen bunlardan çıkarman yeterli. almanya fiilen abd işgali altındadır,onlar hiç bir halt yapamaz buna tüm avrupa dahil.
    Benim erken uykum gelir
    Az sonra yatacam
    Bunlar her kimse . Artık izin mizin alamam vallaha . Uyucam
    Bi yerde bişey yapılmıyor bahane uretiliyosa orada gölgeler uzamış demektir. Bilmiyomki abi dünya topyekûn kalkişma yapsın o Kürevi güce o zaman ben naapayim.
    Adnan a da dokanamiyolardi
    Hani bak
    Demekki nası.
    Demekki Dokaniliyomus. ..
    Herşey niyet edene kadar ya . O Kürevi güç muc. Onun da suyu ısındı. Millet aşırı anlam yüklüyo
    Herşeyi kontrol edebiliyon ama bi tek parayi tahsil edemiyon
    Binbir takla atıyon :-)))

4.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Benim erken uykum gelir
    Az sonra yatacam
    Bunlar her kimse . Artık izin mizin alamam vallaha . Uyucam
    Bi yerde bişey yapılmıyor bahane uretiliyosa orada gölgeler uzamış demektir. Bilmiyomki abi dünya topyekûn kalkişma yapsın o Kürevi güce o zaman ben naapayim.
    Adnan a da dokanamiyolardi
    Hani bak
    Demekki nası.
    Demekki Dokaniliyomus. ..
    Herşey niyet edene kadar ya . O Kürevi güç muc. Onun da suyu ısındı. Millet aşırı anlam yüklüyo
    Herşeyi kontrol edebiliyon ama bi tek parayi tahsil edemiyon
    Binbir takla atıyon :-)))
    parayı basan onlar, future piyasaların sahibi onlar,borsaların tahtacısı onlar. her küresel büyük şirketin gizli ortağı onlar. bu adamlara hiç bir şey yapamazsın dünyanın %99.9'u bunlara hizmet eder,itiraz edemez. potansiyel itirazcılar dinle milliyetçilikle popüler kültür medya vs. ile pasifize edilir.bizim gibi olayların farkında olan ama marjinal azınlıkta olanlarında bir etkisi yoktur. ben burada sadece uyarıyorum.

5. Abim be amazon Jeff bezos filan hiç ilgilendirmiyor valla beni
    Orlardan e ticaret sitelerinden almıyor satmıyorum
    Yani komşun ölür market sahibi marketi kapatıp gelmez ya cenazene
    Bakkal gelir Ama
    Hatta seni sevsin başka islerini de görür
    Yani
    Herkes birbirinden alsın satsın
    O toptancıyı da yalnız bırak böylelikle
    Bak Nasi yandım anaminkine Mart kar i yağdı yav halbuki 7bin yıldır ben bu medeniyeti insa etmiyomuydum türküsünü çığırir
    Çözümler basittir ama irade ister.
    İnsanlar tirsiksa
    Başarma Güdüsünü yitirmişse
    Ben naapayim

6.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Abim be amazon Jeff bezos filan hiç ilgilendirmiyor valla beni
    Orlardan e ticaret sitelerinden almıyor satmıyorum
    Yani komşun ölür market sahibi marketi kapatıp gelmez ya cenazene
    Bakkal gelir Ama
    Hatta seni sevsin başka islerini de görür
    Yani
    Herkes birbirinden alsın satsın
    O toptancıyı da yalnız bırak böylelikle
    Bak Nasi yandım anaminkine Mart kar i yağdı yav halbuki 7bin yıldır ben bu medeniyeti insa etmiyomuydum türküsünü çığırir
    Çözümler basittir ama irade ister.
    romantik hayaller bunlar.

7.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    romantik hayaller bunlar.
    Hayal mayal ben annamaz
    Herkez kendi sokugunu diksin
    O multi complex sistemlerden korktukca üstüne gelir
    Belli başlı korkularını yen
    Başarırsin

Kaybı kafanda şey ettiriyon
    Kurguluyon
    Zaten az olan kazanma ihtimalini en baştan sifirliyon

8.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    ruslarla olası abd yaptırımlarında swift e filan alternatif mali kanal bakıyormuş ak partisi. Swiftden cıkmak kolayda alternatifinde kaç para dolaşıyor onu bilen var mı?
    Avrupa Birliği de ABD'nin gelişi güzel yaptırımlarından rahatsız bu nedenle swift dışında bir ödeme sistemi konusunda çalışmaları var. Ama ortada somut bir şey yok.

Rusya - Çin bu işi ikili anlaşmalarla götürmeye çalışıyor, sistemin dışına atılmadıkları sürece 10 yıldan önce bir girişimleri olmaz.

AKP'nin ki de zöğürt tesellisi. Bir de kendilerini Rusya ile karşılaştırıyorlar. Rusların sattığı malların çoğu karşı taraf için bir ihtiyaç, paraları bir şekilde tahsil ederler. Rusya dış dünya ile ticaretlerinde fazla veren bir ülke, dış borcundan fazla rezervi var. Yaptırımları içerideki ekonomik reformlar için bir vesile yapabiliyorlar. Türkiye'nin böyle bir şansı yok, sistemin dışına itildiğinde karşı taraf bizim ürünün alternatifini başka bir yerden temin eder. Dış borçlarımız var sistemin dışına çıkmış bir ülke bunları nasıl çevirecek?

Adımızı Rusya ile birlikte dillendirerek sıkıntılara kendi politikalarının değil de dış düşmanların neden olduğu görüntüsünü vermeye çalışıyorlar. Rusya, ABD'nin bütün stratejik belgelerinde 1 numaralı düşman telakki ediliyor ama ruslar bizim kadar dış düşman retoriği yapmıyorlar. Bu dünya böyle zayıfları döverler deyip güçlü olmanın yollarını arıyorlar. 2019 yılına girerken biz erken seçim ortaminda bütçenin ırzına geçerken, Ruslar KDV'yi 2 puan, emeklilik yaşını 5 yıl artırdı. Sonrada gelip kendilerini Rusya ile kıyaslamazlar mı? Gülünç bile değil, trajik..
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 675/999 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •