Sayfa 709/999 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 5,665 - 5,672 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    ajanda ne yahu...bu telefon beni yoruyor. ne isterse onu yazıyor...ajanda olacaktı��
    Fark ne oldu, çözen bana anlatsın?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Akıllı telefon de mi..

Ben kullanmıyorum onu.. Çünkü, bana göre, insanın telefonu kendisinden daha akıllı olmayacak.. Yoksa kafasına göre yazıyor bu aletler..
    Kull*****n zekâ düzeyi önemli, aptal telefon ne yazdı deye bakmıyorsa, zaten kendisi gerzektir!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    kulturel yozlasmanin sebebi 12 eylul , sureci Turgut Ozal'dir..sonucunu kendiniz bulursunuz..
    bir ulkeyi tuketim toplumu haline getirdin mi ; finito..
    gunumuz evliliklerinin bitme nedeni kadinin calismasi falan degildir, ekonomik ozgurlugu varmista falan filan..
    rasyonalist yetistirdigin doyumsuz bir nesil var, ben 44 yasindayim ve bu nesli yetistiren bireylerden biriyim..
    z kusagi dedikleri nesil kadar dandik bir nesil gelmemistir bu topraklara..
    tuket at , tuket at..!
    aile kavraminin ici bosaltildi ; hepsi bu..
    kadini erkegi yok bu isin..
    Imza, mühür, paraf artik ne atılıyorsa!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Fark ne oldu, çözen bana anlatsın?
    Tuş takımında J ve H harfleri yan yana.. ahanda yerine ajanda yazmış.. bi daha yazmış.. yazamamış..

Bu arada Albert Einstein'ın çok sevdiğim bir sözünü hatırladım..

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Tamam da, önceki sayfalarda çok yazıldı.

Ben bunlara rezerv para nedir ? bunu bile anlatamadım.

Dedim ki, adam son 50 yıldır, dünyanın en büyük değerlerini bu para ile aldı, almaya devam ediyor.

Türk Profesörden, Grönland adasına kadar.

ABD düşmanlığı yapacağım diye ipe sapa gelmez bir sürü yazı.

Tamam, 1974 Bretton Woods tan bu yana elde ettiği ayrıcalık ve üstünlük, bunları, çıkarları için verdiği sözleri bile tutmayan bir eşkiya haline getirdi. Tek kutuplu dünyanın nasıl bir cinayet olduğunu, arap baharı masalları ile gördük yaşadık.

ABD ve günümüz problemleri konuşulacaksa gerçek problemleri konuşalım, ABD batıyor, çok borcu var, 100 dolar 8 cent eder gibi bomboş yazılanları hatırlattık.

Bakın, adam Grönland'ı almak için Danimarka'ya gidecekti.

Tepkiler üzerine bu seyahati iptal etti. Bu Trump'ın, akşam 5 çayı içerken aklına geliveren bir karar değildir.

Bu üstünde çok çalışılmış sinsi bir planın dünyaya açıklanmasıdır.

Bunları anlattık.
    Boyuna imza atacağız, bugün yazılara demek ki!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Tuş takımında J ve H harfleri yan yana.. ahanda yerine ajanda yazmış.. bi daha yazmış.. yazamamış..

Bu arada Albert Einstein'ın çok sevdiğim bir sözünü hatırladım..
    Ahanda benim yazim stilime girer, benden arakladığından Allah carpmis yazısını!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Rusyanın küresel anlamda bir gücü olduğunu düşünmüyorum. Bir gün evimize rus yapımı ürünler gelirse o zaman değerlendiririz.
    Çin amerikanın ciddi rakibi olabilir ancak bunu için demokrasiye bir şekilde geçmesi gerekiyor. Bu sancılı süreç yaşanmadan Çin’in liderliğe oturması mümkün görünmüyor.
    Amerikanın küresel şirketleri canavar gibi çalışıyor. Bunun en basit göstergesi hayatınıza son 10 yılda yeni giren yükte hafif pahada ağır ürünlerin hala amerikadan geliyor olması. Bu bile küresel hegemonyasının süreceğinin göstergesi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ABD ürünlerinden, Apple dışında örnek alalım?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Tamam da, önceki sayfalarda çok yazıldı.

Ben bunlara rezerv para nedir ? bunu bile anlatamadım.

Dedim ki, adam son 50 yıldır, dünyanın en büyük değerlerini bu para ile aldı, almaya devam ediyor.

Türk Profesörden, Grönland adasına kadar.

ABD düşmanlığı yapacağım diye ipe sapa gelmez bir sürü yazı.

Tamam, 1974 Bretton Woods tan bu yana elde ettiği ayrıcalık ve üstünlük, bunları, çıkarları için verdiği sözleri bile tutmayan bir eşkiya haline getirdi. Tek kutuplu dünyanın nasıl bir cinayet olduğunu, arap baharı masalları ile gördük yaşadık.

ABD ve günümüz problemleri konuşulacaksa gerçek problemleri konuşalım, ABD batıyor, çok borcu var, 100 dolar 8 cent eder gibi bomboş yazılanları hatırlattık.

Bakın, adam Grönland'ı almak için Danimarka'ya gidecekti.

Tepkiler üzerine bu seyahati iptal etti. Bu Trump'ın, akşam 5 çayı içerken aklına geliveren bir karar değildir.

Bu üstünde çok çalışılmış sinsi bir planın dünyaya açıklanmasıdır.

Bunları anlattık.
    Sizi çok iyi anlıyorum. İşin garibi ne Rusya'nın ne de Çin'in ABD'yi yıkma gibi bir planının olmayışı. Bizde bir laf vardır "Ağanının derdi çekilir, azabın ki çekilmezmiş." Yani azap (serf) Ağa'nın hukukunu Ağa'dan çok daha sert bir şekilde savunurmuş. Bunlar da böyle. Rusya ve Çin'den daha fazla ABD düşmanlığı yapıyorlar.

Ben ne Rus Lider Putin'in ne de Çinli lider Şi'nin ABD'yi yıkma gibi bir niyetleri olduğunu düşünmüyorum. Bunların nihai amaçları tek kutuplu bir dünya düzeninden kendilerinin de sözlerinin geçtiği bir dünya düzenine geçmek. En azından şimdilik amaçları bu.

Gözü kara ABD düşmanlığının bir anlamı da yok. Bugün batı ittifakı çalıp çırptıklarıyla da olsa kendi içlerinde bir çok ileri kurum oluşturmuştur, hukuku ile siyaseti ile ekonomisi ile. Bunlar bugün insanlığın ortak değerleridir. bizim derdimiz bunları yok etmek olmamalı, o birikimden nasıl yaralanırız olmalı. Çarıklı erkan-ı harp zihniyetiyle de tartışmayın bence. Bunlar çift kale maça takım oluşturur gibi, haklarında hiç bir şey bilmeden ülkeleri iki gruba alıp çatıştırır. Çoğu zaman bu işi Türkiye'nin yaşadığı sorunlara çözüm bulacak şekilde tasarlarlar.

Greenland meselesini ben bir bardak suda estirilen fırtına gibi görüyorum. Oranın yerlilerinin ve Danimarka'nın satışı akıllarından geçirmediklerinden adım gibi eminim. Fiyata vurursanız buranın değeri trilyon dolarlarla ifade edilir. Yarın küresel ısınmanın etkisi ile buzullar çözüldüğünde ne kadar fosil yakıt yatağı keşfedilir, kimse tahmin edemiyor. Diğer değerli madenlerden hiç söz etmedim bile.
    Son düzenleme : ekfuture; 24-08-2019 saat: 01:07.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 709/999 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •