Sayfa 720/999 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 5,753 - 5,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Patron abd içindeki ingiltere abi. Bence
    ABD nin kendi değil malesef :-)
    Aynı şey zaten; Anglo-Sakson hegemonyası.. bu brexit işini de zaten ABD nin istediği şekilde çözecekler.. yoksa ABD musluklarını keser 🙂

2.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Aynı şey zaten; Anglo-Sakson hegemonyası.. bu brexit işini de zaten ABD nin istediği şekilde çözecekler.. yoksa ABD musluklarını keser ��
    Bence aynı değil
    Şöyle ki tanıdığım dolu lionscu rotaryci var
    Benim kanarya sevenler derneğine dahi uyelegim yok
    Şimdi bunlara kokteyl duzenlerler bunlarda abd den gelen konuşmacılarla kadeh tokusturur aslında adamlar fiziken abd den ama dusunce olarak ingiltere den gelmiş olsa bile bizim salakolarda ve solaklarda bunu akletcek kapasite asla olmadigindan aynı şey değildir
    Akledebiliyo olmuş olsalar idi
    Aynı şey denirdi tabi
    Mühim olan kimin nerden geldiği de değil senin nerde durduğun :-) gerçi bu konulara ben aklımın yüzde 2 sini dahi yormam da yeri geldi yazem dedim yoksa bana ne
    England abd aynı şey kesin kes japon kes. Değiller

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Bence aynı değil
    Şöyle ki tanıdığım dolu lionscu rotaryci var
    Benim kanarya sevenler derneğine dahi uyelegim yok
    Şimdi bunlara kokteyl duzenlerler bunlarda abd den gelen konuşmacılarla kadeh tokusturur aslında adamlar fiziken abd den ama dusunce olarak ingiltere den gelmiş olsa bile bizim salakolarda ve solaklarda bunu akletcek kapasite asla olmadigindan aynı şey değildir
    Akledebiliyo olmuş olsalar idi
    Aynı şey denirdi tabi
    Mühim olan kimin nerden geldiği de değil senin nerde durduğun :-) gerçi bu konulara ben aklımın yüzde 2 sini dahi yormam da yeri geldi yazem dedim yoksa bana ne
    England abd aynı şey kesin kes japon kes. Değiller
    En azından kelimeleri bozmadığınız için teşekkür...

Lütfen bu saygıyı gösterelim Türkçemize...

4. Abi mesela her olayda her karar anliktir
    Mesela benim burnum çok hassas değil soganda yesem aynı çilek te :-)
    Su an bi İETT otobosteyim adam bindi at gibi kokuyo tam karşı sırama oturdu ben kalkmadim niye koku rahatsızlık vermiyor
    Sonra başka tekli koltukta yok yerimde cok rahatim
    adam gariban Biraz akli melekelerini yitirmis olsa da bunun bana zararı ne Gidiyoz işte hep beraber
    Otobüs wifi si beleş yerim rahat az koku var ama olsun
    Bu adamı çekip iki anlatsam o süper zeka multi milyonerlerden daha hızlı annar ama noorecegn kader kısmet bu tarz bişey işte be :-)

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    En azından kelimeleri bozmadığınız için teşekkür...

Lütfen bu saygıyı gösterelim Türkçemize...
    Eyvallah abi bilmukabil

6.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Haklısınız ancak Sovyet Rusya da bertaraf edildikten sonra artık ufukta yeni bir hegemon ihtimali yok..buna Çin de dahil..

Her kim ki gelecekte elinde yeni bir içten yanmalı motor ile ortaya çıkarsa işte o zaman kartların yeniden dağıtılması ihtimali yani ww3 ufukta belirir..

Zaten esasında her ne kadar uluslar ve devletler olsa da ; küresel sermaye ve çok uluslu şirketler var perde gerisinde.. ve bu tarihte yepyeni bir yeni modelin patronu da ABD şimdilik..��
    Yeni Hegamon' un ABD olacağı şüpheli..

Bundan sonraki "buharlı motor" (bence içten patlamalıdan daha da önemli idi), tokamaklar , Aİ ve robotics olacak.

Yani, sonsuz enerji, düşünen zeka ve üreten robot. Bu üçlü nün tek bir yerde buluşması durumunda, yada öne geçmesi durumunda hegamon da oluşur. Bu konularda hiç ummadığımız yerlerde muazzam ilerlemeler var.

Ve korkarım, hayal dünyasında yaşayanlar (bilim kurgu =eşdeğer= hayal kurgu- örnek "cin" lerin seks hayatlarını yazanlar, cennet tasvirleri vs) bunların sadece eğlencesi (hollywood) olur.

7.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Hiç bir zaman uzmanlık gibi bir iddiam olmadı. Ancak biraz analizden anlıyorsam grafiğe bakınca 2006 yılından beri dolar için 50 haftalıkların çok kritik olduğunu görüyorum. Ne zaman dokunmuşsak oradan ateş almış gibi bir görünüm var. 50 haftalık EHO 5.49 da duruyor dolar ise 5.52 5.53 arasınd salınıyor. Diğer göstergeler zaten burdan aşağı salınımların tüm teknik görünümü bozacağına işaret ediyor. (Ama imkansız değil tabii) Bu durumda çok yakın zamanda 50 haftalık EHO dan ateş almaya geldim diyebilir. Sadece teknik açıdan değerlendirirsek....

Yukarıda 50 haftlık EHO ların ne kadar önemli olduğunu ve oradan ateş almaya gelmiş olabileceğini yazmışız. Aynen gerçekleşmiş. İşin içinde tabii teknik dışında her zaman olduğu gibi temel ekonomik ve bazen de jeopolitik rsikler her zaman var. Ama bunların tamamını teknik ile birlikte değerlenince ortaya anlaşılabilir bir ahenk ortaya çıkıyor.
    Bundan sonra yine haftalık bakacak olursak 5.83 kritik kanal direnci olarak gözüküyor. Eğer burayı aşar ve üstünde kalırsak bir sonraki soluğu 5.93 te alırız.

Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

8. Temmuz ayı zirvesi ve aynı zamanda 100 günlük ortalanın da bulunduğu 5,79 seviyesinden gerileyen Dolar/TL kurunda bu hafta burası ilk önemli direnç seviyesi olarak izlenecektir.

Bu seviyeyi aşan yükselişlerde 5,84 ve 5,92 seviyeleri önem kazanacaktır.

Aşağıda 5,71 seviyesi ilk önemli destek bölgesi olarak ön plana çıkarken bu seviyenin altında 50 günlük üssel ortalamaların bulunduğu 5,67 ve devamında 5,62 seviyeleri hafta içinde izleyeceğimiz destek seviyeleri olacaktır.

https://www.borsagundem.com/haber/bo...nir-mi/1430778

Sayfa 720/999 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •