Sayfa 779/999 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 6,225 - 6,232 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. Blombergte dth lar konuşuluyor. Dth ları yorumcu kanserli ura benzetti. Yani güven lazım diyor...

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Blombergte dth lar konuşuluyor. Dth ları yorumcu kanserli ura benzetti. Yani güven lazım diyor...
    DTH ler kanserli ur degil, guven kanser oldu!

Atıyorum bir anda 100 milyar dolar gaymelik DTH çözüldü ne olacak bunlar yine yiyecekler, bir kaç yil icinde başa döneceğiz.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Yol yabdık paralar orada, Izmir otobani neden 512 gayme, halkın cebinden 5 kurus çıkmadı yersen!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

4.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Blombergte dth lar konuşuluyor. Dth ları yorumcu kanserli ura benzetti. Yani güven lazım diyor...
    puahaha ne diyeceklerini şaşırdılar,AKları kanser ettik sonunda. herifler tehdit görüyor yahu

Bugün Dunyada dolar gayme yine gobek atsa, bunlar yeminlen kanal Bizansa gomerler parayı!

Ben Kutahyaliyim, Afyon ve Usaginda cigerini bilirim, ulen Zafer havalimanı ney yahu, buralari sitsen o yolcu cikmaz!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Soğanın yazlık türü o çok ekilmiş fiyat toptan 50-70 krş. Kışlık soğan tahminim para yapar. Patates bedava olabilir bu sene bakın domates biber fasulye hep ucuz... Mevlam bu sene verdikçe veriyor.
    Ben 99 kuruşa gördüm. Bunların dayanıklılığı yok2 aydaçürürler. Kışın soğan 7 tl olunca çiftçi dayandı soğana elde patladı.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ben 99 kuruşa gördüm. Bunların dayanıklılığı yok2 aydaçürürler. Kışın soğan 7 tl olunca çiftçi dayandı soğana elde patladı.
    Kızartmalık patates de çok iyi

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Çiftçinin dramı hep aynı...

Piyasayı hep geriden takip ediyor.

Bir mevsim önce hangi sebze/ürün iyi fiyatlı ise büyük oranda o ürüne yöneliyorlar.

Sonrası çöp oluyor.

Bu duruma tek çare bir yönlendirici güçlü elin olması.

Ülkenin ihtiyacını belirleyip hemen her yöreye buna uygun tohum ve yön veren bir otorite.

Bu devlet olur bir üst kurum ya da teşekkül olur.

Ama böyle bir durumda da kavga edecek bir şey bulurduk.

Ona torpil geçtin buna fazla verdin gibi...

Sayfa 779/999 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •