Sayfa 804/999 İlkİlk ... 304704754794802803804805806814854904 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 6,425 - 6,432 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Blombergte bayan eylülde eksi enflasyon bekliyormuş. Böyle zamlar yapılırken bravo..
    Gayet mumkun. Gecen yil agustosta 2.3 eylulde ise 6.3 gelmisti enflasyon. Bu da pozitif baz etkisi yaratir. Bu degerlerin altinda gelecek enflasyonda eksi cikar.

Su hep karistiriliyor. Enflasyon fiyatlarin artmasi degil, fiyatlarin artis hizini gosterir.

Ekim ayinda gelecek olan eylul verisi ile enflasyon pekala tek hanelere dusebilir ya da 10 11 olabilir ama bu teknik bir dusus olur, enflasyonu buralarda tutmak imkansiz bir sey su kosullarda

Bu minvalde gelecek olan enflasyon rakamlari kur uzerinde ciddi etki yapmaz bu yil, ancak tcmb nin kararlarini etkiler.

Tcmb eger yilsonu beklentisi olan yuzde 14 lerde bir sapma gormez ise politika faizini 16 civarina cekmek isteyecektir, ki bence bu akillica olmayacak.

Cunku hedef tek haneler ise yani kabaca 10 ise ve gerceklesen enflasyon yuzde 14 olursa tcmb nin arada ki fark kadar reel faiz vermesi olmasi gerekendir bu da faizlerin yuzde 14 enflssyon oldugu yerde yuzde 18 altina dusmemesi gerektigini soyler bize.

Ben onlarin yerinde olsam eylulde pas gecer ya da 100 puan dusururum. Bir 50 ya da 100 puan atimlik cephane kalir ve onu da son toplantida kullanirim

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    hep merak etmisimdir
    tum dunyada taksiciler vergi mi kaciriyor ?
    yoksa sadece bizde mi ?
    en ufak fis vs yok ama deli gibi gelir var.
    Dunya taksimetre olayini geride birakiyor. Uber vb uygulamalar artiyor. Bu sayede siz daha taksiye binmeden odemeyi yapabiliyor ya da odemeniz gereken tutari biliyorsunuz ve fatura detaylarini goruyorsunuz.

3.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    amma troll yapmış burası haa,hilafetçimi ararsın yandaşmı ararsın yalamamı ararsın hepsi burada.neyse bunların ilacı yine dolar. XX gelince hiç biri burada olmayacak.
    xx den x e düşünce dolarcıların bi yerinde patladı mı diye damlarlar yine..

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Dunya taksimetre olayini geride birakiyor. Uber vb uygulamalar artiyor. Bu sayede siz daha taksiye binmeden odemeyi yapabiliyor ya da odemeniz gereken tutari biliyorsunuz ve fatura detaylarini goruyorsunuz.

Abi Reyis Dünya lideri deyecek, ter kokulu taksiciler lazim bize, propaganda yapsın diye, Uber nemize lazim gomunist icadı şeyler onlar...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Tcmb beklentileri su sekilde

Agustos tufe 1.26%
    Eylul tufe 1.46%

Bu oranlar tutarsa tek haneler gorulebilir.

6.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Gayet mumkun. Gecen yil agustosta 2.3 eylulde ise 6.3 gelmisti enflasyon. Bu da pozitif baz etkisi yaratir. Bu degerlerin altinda gelecek enflasyonda eksi cikar.

Su hep karistiriliyor. Enflasyon fiyatlarin artmasi degil, fiyatlarin artis hizini gosterir.

Ekim ayinda gelecek olan eylul verisi ile enflasyon pekala tek hanelere dusebilir ya da 10 11 olabilir ama bu teknik bir dusus olur, enflasyonu buralarda tutmak imkansiz bir sey su kosullarda

Bu minvalde gelecek olan enflasyon rakamlari kur uzerinde ciddi etki yapmaz bu yil, ancak tcmb nin kararlarini etkiler.

Tcmb eger yilsonu beklentisi olan yuzde 14 lerde bir sapma gormez ise politika faizini 16 civarina cekmek isteyecektir, ki bence bu akillica olmayacak.

Cunku hedef tek haneler ise yani kabaca 10 ise ve gerceklesen enflasyon yuzde 14 olursa tcmb nin arada ki fark kadar reel faiz vermesi olmasi gerekendir bu da faizlerin yuzde 14 enflssyon oldugu yerde yuzde 18 altina dusmemesi gerektigini soyler bize.

Ben onlarin yerinde olsam eylulde pas gecer ya da 100 puan dusururum. Bir 50 ya da 100 puan atimlik cephane kalir ve onu da son toplantida kullanirim

Ne pası ne 100 puanı
    350 400 puan bekliyorum..

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Ne pası ne 100 puanı
    350 400 puan bekliyorum..
    200 borclu zaten MB. Daha gecen toplantidan once reisi zor ikna etmisler. İlle de 625 istemis. Eh uzerine de birseyler atarlar artik. Benim beklentim 275 ya da 375 puan. 16 ya da 17 ye cekerler.

8.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    200 borclu zaten MB. Daha gecen toplantidan once reisi zor ikna etmisler. İlle de 625 istemis. Eh uzerine de birseyler atarlar artik. Benim beklentim 275 ya da 375 puan. 16 ya da 17 ye cekerler.
    bu kadar gecirdikleri zamların üstüne o faizi 16 ya cekerlerse merkez bankası kendini satsa bu dövizi tutamaz

Sayfa 804/999 İlkİlk ... 304704754794802803804805806814854904 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •