Sayfa 836/999 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886936 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 6,681 - 6,688 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. Dolara gerek kalmayacakmış dağılabilirsiniz. Tüh elimde patladı dolarlar gara gara düşünüyorum.
    http://m.haber7.com/ekonomi/haber/28...lar-aciklamasi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    BORA bugün uğramamış topiğe..

Halbuki dolar 3 kuruş prim yapmış..

Yoksa 3 kuruşluk artış için 5 kuruşluk yorum yapılmaz mı dedi..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Son dakika… Bakan Albayrak’tan faiz açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Finansal mimarimizde Türk Lirası çalışabilmemiz için Bankalarımızın faiz riskini yönetmelerinde önemli bir eksikliği gidermek üzere TL referans faizi “TLREF”, BİST bünyesinde oluşturuldu. YEP kapsamındaki hedeflerimizden olan bu adım bankacılık sektörümüz için hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Merkez Bankasının 12 Eylül toplantısı öncesinde survivorship bias fenomenini hatırlayalım:

İkinci dünya savaşı döneminde donanma tarafından seferden geri dönen uçakların nereden vurulduklarının istatistiği çıkarılmış. İlk başta bu kurşun delikleri olan yani uçakların en çok hasar alan bölgelerini zırhlamayı düşünmüşler. Sonra Macar doğumlu Yahudi istatikçi Abraham Wald buna karşı çıkımış. Uçağın burun bölgesi, motorları ve orta gövdesi yani kurşun izi olmayan yerlerin zırhlanması gerektiğini söylemiş.

A. Wald'ın farkedip diğerlerinin farkedemediği şey; bu uçaklar o bölgelerden hasar aldıkları için düşmemiş, hasar almadıkları yerlerden vurulmadıkları için eve geri dönebilmeyi başarabilmiş. Kurşun izi olmayan yerlerden vurulursa uçağın geri dönme şansının olmadığını söylemiş. İşte bu fenomene "survivorship bias" deniyor. Hayatta kalanlara çok odaklanıp, başarısız olanların neden başarısız olduklarını gözardı etme mantık hatası.
    Güzel hikaye

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    G. Amed abim bize küstü galiba, cafeyi bekliyor!
    adama seçenekli sorular sorarsan devreleri yanıyor..!!

6.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Efes pirinç koymazsa çatlar, pirinc işi çakılınca % 100 malt çıkarttılar, onda yoktur fakat klasikte vardır diye tahmin ediyorum.
    Yok normaldede kaldırdı Pazar payı azalmaya başlayınca

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. evet kaçı vurdu çekti en son bir süredir paylaşılmıyor ihmal etmeyelim vurdu çektileri..

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Yok normaldede kaldırdı Pazar payı azalmaya başlayınca

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Vay zepevenkler, 40 sene millete pirinç birası içirdiler!

Ülkemizin en fazla tüketilen birası olan Efes Pilsen maalesef sadece 13 puan toplayarak (yani ortalama üzerine 2 puanda kalarak) son sıraya yerleşti. Bu bira üstüne benim notlarım şöyle: Tek boyutlu, dengesiz bir acılık, kısa bitim, sabun köpüğü gibi.
    Demek ki kırık pirinçten ve glikozlu bira üretmek sadece sağlığa değil damağa da zararlı!

Vedat Milörün yazisi, markete gidince etiketine bakacağım pirinç yoksa, bir daha söveceğim!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 836/999 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886936 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •