Sayfa 926/999 İlkİlk ... 426826876916924925926927928936976 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 7,401 - 7,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Dün geceki oylamada İngiliz avam kamarasında conservative'lerden 21 vekil parti isteği dışında oy kullandı ve bizzat kendi teklifleri red edildi.

Ben bu tür şerefi şaibeli vekilleri Türkiye'ye özgü sanırdım.

Hayret ettim.

Artık hükümet No deal exit şansını kaybetti.
    Birleşik krallığın kendinie özgü seçim sistemi milletvekillerine parti liderliğindan bağımsız davranabilme olanağı sağlıyor. Milletvekili sayısı kadar seçim bölgesi var yani her seçim bölgesi tek vekil seçiyor. Bu da vekille seçmen arasında parti dışı bir bağ kurma olanağı veriyor. Zaten vekiller kendi bölgesinin seçmenlerinin eğilimine göre parti politikasından bağımsız oy kullanabiliyor. Yani patron, partinin patronu değil, kendi seçim bölgesindeki seçmenidir.

Aksi ispat edilene kadar duruma şaibeli olarak bakmamak gerekir diye düşünüyorum..

.
    Son düzenleme : ekfuture; 04-09-2019 saat: 22:58.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. Bloomberght de Işık Ökte ve diğeri Türk varlıkları alın diye yırtınıyor. Diğeri Banka hissesi alma zamanı dedi.
    Ökte iş C diyor.
    CDS : 384 olmuş bu arada

3.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Birleşik krallığın kendinie özgü seçim sistemi milletvekillerine parti liderliğindan bağımsız davranabilme olanağı sağlıyor. Milletvekili sayısı kadar seçim bölgesi var yani her seçim bölgesi tek vekil seçiyor. Bu da vekille seçmen arasında parti dışı bir bağ kurma olanağı veriyor. Zaten vekiller kendi bölgesinin seçmenlerinin eğilimine göre parti politikasından bağımsız oy kullanabiliyor. Yani patron, partinin patronu değil, kendi seçim bölgesindeki seçmenidir.

Aksi ispat edilene kadar duruma şaibeli olarak bakmamak gerekir diye düşünüyorum..
    O 21 vekili Conservative partiden attılar hemen.

Bu conservativeler Brexit nedeniyle zaten seçimden kaciyorlar,

Bu oylamalardan sonra, az önce yeni başbakan 15 Ekim günü için erken seçim çağrısı yaptı.

Başbakan genel seçim için parlementonun 3 te 2 sinin oyunu istiyor.

Birazdan bu oylama yapılacak.

Erken genel seçim kararı bu oylamadan sonra belli olacak.
    Avam kamarasından canlı yayın yapıyorlar. BBC World News kanalı.

4. Bu arada Bank of Canada faiz oranlarını %1.75 de sabit bıraktı.( bugün )

The Bank of Canada resisted pressure to cut rates for now, but warned Canadian growth is likely to slow in the second half of the year. Anthony Okolie talks with James Marple, Senior Economist, TD Bank Group.

Faizi düşür baskılarına rağmen direnmiş BOC.

Ve uyarmış, büyümenin ikinci yarıyılda muhtemelen yavaşlayacağı uyarısında bulunmuş.

Kanada ekonomisi dünya petrol fiyatlarındaki düşüşten çok etkilenir. Sanıyorum dünyanın 4. en büyük petrol ihracatcısı.

ABD, kaya gazından sonra 1. sıraya çıkınca belki de 5. en büyük oldu. Son rakamları bilemiyorum.

5. Avam kamarasında genel seçim oylaması red edildi.

Onlar da bizim vekiller gibi, gidip te gelememek var.

6.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Avam kamarasında genel seçim oylaması red edildi.

Onlar da bizim vekiller gibi, gidip te gelememek var.
    Çok sayıda vekil oylamaya katılmadı.

7. Anladığım, eğer genel seçim olsa, ya da Brexit referandumu yeniden yapılsa, İngiliz halkı çıkmak istemiyor AB den, fikri yaygın vekillerde, sanki ayrılmak isteğini baskın oylamalarla geçirmek istiyor gibiler.

Bu arada İskoçya % 62 oyla, AB içinde kalma kararını vermiş.

Kuzey ve Güney İrlanda arasına gümrük mü kuracaklar, bu konu nasıl çözülecek.

Bence sonuçta, İngiltere AB den çıkamayacak, ya da çıkmaktan vaz geçeçek.

Durum öyle görünüyor.

Sayfa 926/999 İlkİlk ... 426826876916924925926927928936976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •