Sayfa 937/999 İlkİlk ... 437837887927935936937938939947987 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 7,489 - 7,496 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Asgari ucreti muhtemel 2300 tl ye cekerler. En dusuk memur maasi da 3800 olacak. Aradaki fark 1500 tl ye inecek. Memur 2 kati bile alamayacak.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Benim eşim 23 yıllık devlet memuru o dediğiniz parayı net hiç almadı,hesaplamadaki sıkıntı şu;(bunu yandaş basın bilerek yapıyor) asgari ücret ele geçen,memur maaşı ise brüt,dolayısıyla,20 yıllık x/x i bir memurun maaşı atıyorum:5 bin tl görünürken ele geçen;3300 veya 3500 tl olabiliyor,ayrıca yılın 2. yarısından itibaren bir üst vergi dilimine girince maaş dahada düşüyor maalesef orta direk denen kısım süratle yok oluyor...

2.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Yalnız kapıları açmak zorunda kalırız derken Suriye kapısını kastedmiyor bence.
    Giren gider mi ? Bence gitmez...Zaten Avrupa da önlemini alıyor...Yunanistan bile adalarına gelenleri Selanike aktarmış...Orada toplamış...Yani bize en yakın noktada...

3.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Giren gider mi ? Bence gitmez...Zaten Avrupa da önlemini alıyor...Yunanistan bile adalarına gelenleri Selanike aktarmış...Orada toplamış...Yani bize en yakın noktada...
    Yunanistan şu anda sığınmacılara fiziki şiddet uygulayarak Türk sınırına dönmeye zorluyor,bu şiddetin uygulandıkları arasında hamile kadınlar bile var ama nedense hiç gündem olmuyor...Ayrıca Selanik bize 4 saat uzaklıkta pek yakın sayılmaz....

aysberg veya değil.. benden herhalde yıllık en az 1000 tl fazladan vergi alınıyordur.. ortalama olarak alışveriş yapan yetişkin sayısına göre.. 35-40 milyon kişinin ötv dahil çeşitli vergilerini düşünürsek.. sadece bu kalem 40 milyar tl yapar.. yani en az 40 milyar tl fazladan vergi topluyorlar.. ki gerçekte mesela geçmişte olmayan ötv yi düşünsek yaklaşık 150 milyar tl oradan geliyor.. yani fazladan toplanan verginin boyutu bu mertebe olabilir..eksiği var fazlası yok.. icat edilen çeşitli vergileri düşünürsek..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

derler ki ankarada ki şehir hastanelerinin 2. si adalet kampüsüne dönüştürülecek. Yapılan binalar devredilecek.
    1. den yani bilkenttekinden külliyen zarar yazıyorlarmış.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. 05 Eylül Perşembe 14:30YABANCILAR 30 AĞUSTOS HAFTASINDA 54 MN DOLARLIK DİBS, 46 MN DOLARLIK HİSSE SATTI

7.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Benim eşim 23 yıllık devlet memuru o dediğiniz parayı net hiç almadı,hesaplamadaki sıkıntı şu;(bunu yandaş basın bilerek yapıyor) asgari ücret ele geçen,memur maaşı ise brüt,dolayısıyla,20 yıllık x/x i bir memurun maaşı atıyorum:5 bin tl görünürken ele geçen;3300 veya 3500 tl olabiliyor,ayrıca yılın 2. yarısından itibaren bir üst vergi dilimine girince maaş dahada düşüyor maalesef orta direk denen kısım süratle yok oluyor...
    Benim 17 senelik kıdemim var doçentim, ingilizce bölümde ders veriyorum elime gecen net 6160tl.Bu vergi dilimine girince daha da azalıyor. 1000 euro bile değil. Bu bosna hersekte yar doc 2100 euro vergi sonrası alıyor. Yani bosna bir de fakir ülke karşılaştırın dünya liderinin ülkesini.Ha bir de yönetim zart zurt bize yetim hakkı hatırlatması yapmayı çok sever.Zaten yetimleri aç bırakan bizim maaşlar.

8. Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Servisi Başkanı Şugayev, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Su-35 avcı uçağı ile 5. nesil Su-57 savaş uçaklarına ilgisini açıklamasının ardından, Türkiye'yle bu uçakların satışı konusunda ilk görüşmelere başlandığını söyledi.

Sayfa 937/999 İlkİlk ... 437837887927935936937938939947987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •