Sayfa 982/999 İlkİlk ... 482882932972980981982983984992 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 7,849 - 7,856 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Dolara tapmak ya da tümden tukaka etmek de doğru değil, zamanı var, seviyesi var, uygun fiyatla alınır ve satılır. Söylemekten dilimde tüy bitti, kademeli alım satımın hem borsada, hem dolarda yatırımcıya kazandıracağı bir dönemdeyiz. "bu kadar da olmaz" seviyelerinde sürüden ayrılarak kademeli ters işlem yapmak bu piyasalarda kazanmanın tek formülüdür.

Kısacası ne batacağız, ne uçacağız, yalnızca sürüneceğiz. Sürünürkende hafifte olsa yükselinir, sonra tekrar zemine yaklaşılır, yani dar bir bantta ilerlenir. İşte bu dar bandın alt ve üst noktaları alım satım yerleridir. Kademeli alım satımda bu noktalara ilişkin yaptığınız tespitin yanılma paylarına karşı sigortanızdır. Bu taktiğin en güzel tarafıda borsa, döviz nereye giderse gitsin mutlaka bir manevra imkanınız vardır. Yani hiç bir zaman seyirci kalacak kadar pozisyonunuzun esiri olmazsınız.
    .
    Birebir benim bakış açım ve yatırım stratejimi yazmışsınız. Ben bu kadar güzel ifade edemezdim.

Şu anda dolar da borsa da bence ortalama yerlerde; dolar 5.5deyken, borsa da 90 bin altındayken aşırı uçtaydı ve hareket zamanıydı. Birinden biri "bu kadar da olmaz" seviyelerine gelsin veya yaklaşsın hemen pozisyonu ayarlayacağım. Şu ara ufak ufak eğlencesine oyunuyorum ama asıl olarak beklemedeyim.

2. Akp nin çok çocuklu kültürsüz eğitimsiz tabiri doğru ise varoş seçmeni bu kış doğalgaz elektrik ulaşım giderlerine dayanamaz.belediyeden de yardım gelmeyeceğine göre bu kitle doğal seleksiyona uğrayacaktır.yeni parti ile kopuşlar olursa 2001 gibi dolarda faizde bir gece de patlar.çarşı pazar gerçek enflasyon mb nın enflasyonu çakma enflasyon.bakalım neler olacak.ama son yakındır.

3.  Alıntı Originally Posted by Okacha Yazıyı Oku
    Akp nin çok çocuklu kültürsüz eğitimsiz tabiri doğru ise varoş seçmeni bu kış doğalgaz elektrik ulaşım giderlerine dayanamaz.belediyeden de yardım gelmeyeceğine göre bu kitle doğal seleksiyona uğrayacaktır.yeni parti ile kopuşlar olursa 2001 gibi dolarda faizde bir gece de patlar.çarşı pazar gerçek enflasyon mb nın enflasyonu çakma enflasyon.bakalım neler olacak.ama son yakındır.
    Bazen arkadaş ortamında muhabettler oluyor da diyorum bunlar iyi günler daha 2 sene sonra asıl bomba patlar gibi sürdürülebilir en ufak bir olumlu gelişme yok medya ile suni verilerle bir yere kadar akp iktisadi teori rasyonel beklentiler tesorisinin son haddelerini yaşıyor yeterince ekmeğini yedi zaten asıl sıkıntı talep yetersizliği insanların alım gücü gerçekten çok düştü devlet suni beklentiler yaratiip talebi canlı tutmaya çalışıyor ama yok işte yok sen memura 4-4 veripte kredi faizlerini 0,99 a dusursen ne yazar adam kredi çekip ev almaya kalksa 2 sene sonra senin verdiğin zam oranı ve bu enfasyonla aç kalır merak etme

4. Sayın arkadaşlar,
    Geçen hafta/ay/yılın en çok kazandıran/kaybettiren hisse senetleri:

http://www.borsanalist.com/en-cok-artan-hisseler

F/K ya göre sıralama, cari oran ve birçok temel veriye aynı sayfadan ulaşabilirsiniz.
    Güzel bir hafta olur inşallah.
    Bol kazançlar.
    http://twitter.com/A_N_A_L_i_S_T
    Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır.

5.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Bazen arkadaş ortamında muhabettler oluyor da diyorum bunlar iyi günler daha 2 sene sonra asıl bomba patlar gibi sürdürülebilir en ufak bir olumlu gelişme yok medya ile suni verilerle bir yere kadar akp iktisadi teori rasyonel beklentiler tesorisinin son haddelerini yaşıyor yeterince ekmeğini yedi zaten asıl sıkıntı talep yetersizliği insanların alım gücü gerçekten çok düştü devlet suni beklentiler yaratiip talebi canlı tutmaya çalışıyor ama yok işte yok sen memura 4-4 veripte kredi faizlerini 0,99 a dusursen ne yazar adam kredi çekip ev almaya kalksa 2 sene sonra senin verdiğin zam oranı ve bu enfasyonla aç kalır merak etme
    Açmaz burada başlıyor,orta direk denilen memur ve asgari ücretin bir tık üzerinde maaş alan işçinin alım gücü düştükçe toplumun tüm kesimleri etkilenecek,tespitiniz çok doğru..

6.  Alıntı Originally Posted by ConSenSus SenSor Yazıyı Oku
    Var var olmaz mı.. Gençsin de diyelim madem espri olsun.. Diğer değerlerini korumak bir yana geliştirerek bile hem de..

Gayet normal..

Fırsatçı ve müritlerse bu aralar pek zenginlemiyo artık, epeyide zenginliklerinden eksildiler hatta değiller bile..
    İyi bari.Ama daha mesajımdan hemen önceki haber tersini yazıyordu.Aynı zamanda, bizdendir diye, bankalardan gelen geçene nasıl kredi dağıtıldığını öğrendim.Aslında buna kredi denemez,kredinin en azından geri ödenme ihtimali vardır.Daha tipinden geri ödemeyeceği belli adama kredi vermenin tabiri başka birşey olsa gerek.Hem kredi dediğin gidip bankadan çekilir eve teslim edilmez. Herneyse,emeğiyle zenginleyeni tebrik edip,inanmak istediğim için inanırım ama hala zenginlemeye devam eden müritlere inanmam pek mümkün değil. Servetlerinin eksilmiş hali dahi torunlarının torununa yeter.Zaten mantığa da uymuyor mesela bu zenginliğe etki edecek bir karşıt veya muhalefet diyelim yok.Onca tantanayla yapılan seçimlerle clioların toplanması deveden tüy koparmak gibi birşey.Ekonomi konuşan muhalifler birkaç bireyden ibaret.Bu düzenin sonuna gelindiğini umanların iyimserliğine de hayranım.Eski vurgunlarda,o bankadaki paraları çuvala doldurup kaçanlar yeterince profesyonel ve organize değillerdi,tarihin aynı şekilde tekerrür etmesini beklemiyorum.Eski patronumun bir özelliği vardı,karşısındakinin söylenen yalanın yalan olduğunu anlayacağını bilmesine rağmen yalan söylerdi.Karşısındaki bu yalanla uğraşırken kendisi sonrası için kumpasını kurardı.Yani bugün konuşulanlara uyarlarsak,biz kurbanlar,açıklanan rakamların doğru olmadığını düşünüp,bu yalan patlayınca gerçeklere dönüleceğini zannediyoruz.

Zenginleşen istikrarını koruduğu sürece fakirleşen de istikrarlı şekilde fakirleşecektir.Sebebi basit,fakirin fakirleşmeye karşı etkin bir planı yoktur ama zenginleşenin vardır.Mesela fakirleşmemek adına tasarrufunu dolar ve altına yapsan bile fakirleşmenin önüne geçemiyorsun.Elbette yapacak çok fazla bir alternatif de yok.Durumun değişmesi,zenginleşenlerin yapacakları hatalara ve fakirleşenlerin daha etkin tedbirler almasından geçer.Bu nedenle yalan içindeki yalan,oyun içindeki oyunu dikkate almak gerekir.

Ahmetg Guest
    cezaevi nüfusu 300 bin'e dayanmis

https://eksisozluk.com/cezaevi-nufus...2315?a=popular

Peki ekonomik kriz daha da derinlesirse ne olacak?

Cezaevlerin de yatanlara da biz bakıyoruz sakın unutmayın.
    Son düzenleme : murlak; 09-09-2019 saat: 00:23.

Sayfa 982/999 İlkİlk ... 482882932972980981982983984992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •