Sayfa 385/999 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 3,073 - 3,080 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Külçe altın mı? Külçe ise alım satım farkı sanırım oldukça yüksek olmalı.
    Kaydi gram altın ise daha rahat ve daha düşük komisyonla işlem mümkün görünüyor.
    Türkiye Finans Katılım Bankası'nın TFX Target uygulaması üzerinden hesabınızdaki gram altını TL veya Dolara çevirmeniz gayet pratik. Şahsen TL hariç altın veya USD'de kalmayı tercih ederdim.

Yatırım Tavsiyesi Değildir. Lütfen yatırım kararlarınızı kendiniz alınız.
    Gram altın. Tfx bir ara kullanıyordum ancak bir gün internet şubesinden EFT yapmak istediğimde limit yetersiz yükseltmeniz gerekiyor ve bunun için form doldurup Genel Müdürlüğe göndereceğiz 2-3 güne sonuç belli olur gibi bir cevap aldım. Bende şubeye giderek 2 gün sonrası için parayı şubeden elden çekmek istiyorum dedim ama yinede formu doldurduk 2 gün geçti hala bir cevap gelmedi Genel Müdürlükten. Ve parayı çekmek için şubeye gittim ve para yok cevabı aldım, şubeden EFT için ise 500 lira gibi bir masraf çıkardılar ve hiçbir indirim yapmadılar. Bende o masrafı vererek EFT yi gerçekleştirdim. Ve hesabımı kapattım. Biraz uzun oldu ama o yüzden tfx kullanmıyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by investor35 Yazıyı Oku
    Gram altın. Tfx bir ara kullanıyordum ancak bir gün internet şubesinden EFT yapmak istediğimde limit yetersiz yükseltmeniz gerekiyor ve bunun için form doldurup Genel Müdürlüğe göndereceğiz 2-3 güne sonuç belli olur gibi bir cevap aldım. Bende şubeye giderek 2 gün sonrası için parayı şubeden elden çekmek istiyorum dedim ama yinede formu doldurduk 2 gün geçti hala bir cevap gelmedi Genel Müdürlükten. Ve parayı çekmek için şubeye gittim ve para yok cevabı aldım, şubeden EFT için ise 500 lira gibi bir masraf çıkardılar ve hiçbir indirim yapmadılar. Bende o masrafı vererek EFT yi gerçekleştirdim. Ve hesabımı kapattım. Biraz uzun oldu ama o yüzden tfx kullanmıyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Bu bilgi çok önemli, belki başka biri vurulmaz.

3.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu bilgi çok önemli, belki başka biri vurulmaz.
    Konusu açılan her yerde söylüyorum, yazıyorumki insanlar bilsin. Gerçekten şube çalışanları ile diğer banka çalışanları arasında dağlar kadar fark var (kötü bir söz yazmak istemiyorum).

SODA hissesindeki hareketlenme USD için işaret fişeği olabilir.

Alıntı Originally Posted by investor35 Yazıyı Oku
    Selamlar, elimde 1 kg kadar altın var (maliyet 253), bayram öncesi ayni bugün satıp fona (YHT) geçmek mantıklı mıdır, altında mı geçirmeliyim bayramı sizce? Teşekkürler.

1500 ons/dolarda satim emirleri vardi , onlar karsilandi ve bi miktar geri cekilme oldu..
    1800 dolar/ons benim hedefim var ; hedef benim gider gitmez birsey diyemem..
    bende 220 den de , 217 den de , 240 dan da 253 den de toplam 150 gram altin var ve satmayi dusunmuyorum..
    280 bu ay sonu hedefim var ; akabinde dolar degerlenir ve 300 rakamina ulasirim diye dusunuyorum..
    yukseliste olan hicbir meta satilmaz, dusus trendinde alinmayacagi gibi..
    20/50/100 ve 200 gunluk ort bakarak kendinizde kararverebilirsiniz, cuma bitsin bakalim neymis bu rakamlar..
    benim en az 1 yil ihtiyacim yok bu paraya, kafam rahat yani..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

6.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    1500 ons/dolarda satim emirleri vardi , onlar karsilandi ve bi miktar geri cekilme oldu..
    1800 dolar/ons benim hedefim var ; hedef benim gider gitmez birsey diyemem..
    bende 220 den de , 217 den de , 240 dan da toplam 150 gram altin var ve satmayi dusunmuyorum..
    280 bu ay sonu hedefim var ; akabinde dolar degerlenir ve300 rakamina ulasirim diye dusunuyorum..
    yukseliste olan hicbir meta satilmaz, dusus trendinde alinmayacagi gibi..
    20/50/100 ve 200 gunluk ort bakarak kendinizde kararverebilirsiniz, cuma bitsin bakalim neymis bu rakamlar..
    benim en az 1 yil ihtiyacim yok bu paraya, kafam rahat yani..
    Teşekkür ederim, öğleden sonra tekrar değerlendirelim öyleyse.

Teşekkür ederim, öğleden sonra tekrar değerlendirelim öyleyse.

20 gunluk ort : 260
    100 gunluk ort :253
    200 gunluk ort : 240
    240 altina inerse komple sat cik , yoksa tutmaya devam..
    5/10/20/50/100/200 hepsinin ustunde islem goren meta ; SATILMAZZZZZ..!!
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Zaman zaman zorluklar çıkardıklarını şahsen biliyorum. Özellikle TFX Target uygulaması için hesabında boşta nakit bulunduranların piyasa kapanmadan önce Cuma günleri öğleden sonra başka bankalara para transferlerini zorlaştırmak, mümkün olduğunca kısıtlamak için internet/mobil para transferi limitini düşük tuttuklarını, limiti yükseltmediklerini tecrübe edinmiştim.

Yine de TFX Target uygulaması hafta içi 5 gün 24 saat döviz ve altın işlemleri için oldukça iyi fırsatlar yaratabiliyor. Örneğin bu sabah matrikste USD 5,4760'larda ile TFX Target inanılmaz bir şekilde 5,4650'lerden satış yapıyordu. Sanki dövizi baskılamak için kendilerine görev verilmiş gibiydi. Dünkü satış fiyatı ise tam aksine matriksteki USD fiyatın sürekli üzerindeydi.

Sayfa 385/999 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •