Sayfa 944/999 İlkİlk ... 444844894934942943944945946954994 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 7,545 - 7,552 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. Dow Jones +426 şu an. Endeks 26.781.75 oldu.

2.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    Benim 17 senelik kıdemim var doçentim, ingilizce bölümde ders veriyorum elime gecen net 6160tl.Bu vergi dilimine girince daha da azalıyor. 1000 euro bile değil. Bu bosna hersekte yar doc 2100 euro vergi sonrası alıyor. Yani bosna bir de fakir ülke karşılaştırın dünya liderinin ülkesini.Ha bir de yönetim zart zurt bize yetim hakkı hatırlatması yapmayı çok sever.Zaten yetimleri aç bırakan bizim maaşlar.
    Sayın Loner,sizi ve çok değerli eğitim neferlerimizi tenzih ederek,tek değeri yalamak olan kerameti kendinden menkul bazı tipleri Öğr.Gör. etiketiyle tv lerde görüyoruz maalesef ve övünülen şey bir çok yeni üniversite açmak,basit öğrenim bilgilerimizle,bu adamların değil üniv. öğr. gör. lise mezunu olmalarına bile şaşmaktayız,bence amaç her alanda gereksiz fazlalık yaratıp sen olmazsan,tamam senin çeyreğin bile olamaz ama aynı etikettte şu var deyip,eskiye dair ne varsa bitirmek...

Onlar öğretim üyesi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://tr.euronews.com/2019/09/05/e...ource=whatsapp

Canlanacak yine insaat sektoru...

Syg,
    Evin metrekaresi ile bahçeninkini değiştirseler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Evin metrekaresi ile bahçeninkini değiştirseler
    Benim anladığım başımıza kaldılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Loner,sizi ve çok değerli eğitim neferlerimizi tenzih ederek,tek değeri yalamak olan kerameti kendinden menkul bazı tipleri Öğr.Gör. etiketiyle tv lerde görüyoruz maalesef ve övünülen şey bir çok yeni üniversite açmak,basit öğrenim bilgilerimizle,bu adamların değil üniv. öğr. gör. lise mezunu olmalarına bile şaşmaktayız,bence amaç her alanda gereksiz fazlalık yaratıp sen olmazsan,tamam senin çeyreğin bile olamaz ama aynı etikettte şu var deyip,eskiye dair ne varsa bitirmek...
    Merak etmesin kimse bizim de kökümüzü kazımaya yakınlar, 2013 de belediyelerden paraşütle adam getirip yabancı dil bölümlerin yanına 3 türkçe bölüm actılar. O zaman benim bölümde 22 hoca 4 asistan vardı. Şimdi o 3 turkce bölümde 30 üzeri hoca 15 asistan, bizde ise 12 hoca 2 asistan var. İngilizce bölüm erasmus vs bir sürü programın zahmetini çekerken bir de yönetim aldığımız maaşlardaki yetim hakkından bahseder. Bak bir örnek daha vereyim, bana hiç yard docluk vermediler,sonunda doçent olunca tanımak zorunda kaldılar unvanımı.Kendilerinin getirip 3 ayda yard doc atadıkları afyonlu kadın docentlik sözlüsünde 5-0 la kalırken ben sözlüden 5-0 la geçtim. Peki bunlar amaçlarına ulaştıklarında ortada bilim, liyakat, üniversite kalacak mı? Dediğim gibi artık son demlerini yaşıyor yakında büyük çatırdıyla çökecek üniversitede.

7.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    Benim 17 senelik kıdemim var doçentim, ingilizce bölümde ders veriyorum elime gecen net 6160tl.Bu vergi dilimine girince daha da azalıyor. 1000 euro bile değil. Bu bosna hersekte yar doc 2100 euro vergi sonrası alıyor. Yani bosna bir de fakir ülke karşılaştırın dünya liderinin ülkesini.Ha bir de yönetim zart zurt bize yetim hakkı hatırlatması yapmayı çok sever.Zaten yetimleri aç bırakan bizim maaşlar.
    Hocam meslektaşız, sizin maaş biraz düşük geldi bana, bordronuzu kontrol ettirseniz muhasebeden bir hata olmasın, bana özelden yazarsanız benim bilgilerimi paylaşayım karşılaştırın. Bu arada kalburüstü AB ülkelerinde maaşlar 4000-4500 euro civarında..

8. yarın kabine değişikliği olacakmış deniliyor.

6/7 bakanlık

damat galiba yerinde duracak...

Sayfa 944/999 İlkİlk ... 444844894934942943944945946954994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •