Sayfa 705/999 İlkİlk ... 205605655695703704705706707715755805 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 5,633 - 5,640 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. Sanayi Bakanı Varank, bir kaç ay önce Güney Kutbuna bir ekip gönderdi.

30 yıl önce Kuzey Kutbuna gönderilmeli ve Eskimolarla kültürel ilişki başlatılmalıydı. Hatta 50 yıl önce.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    O zaten amenna canim ona ne suphe halis muhlis hemi de
    Abi adamlar resmen Tetar...Türkiye'de böyle Türk yok abi.

Hepiciği Tetar Remazan mübareklerin.

Abi biz Macaristan Devlet Başkanı ki kendileri Türküm der ve Kızıl Elma'dan bahseder, unu da ortak edelim bu işe. Kalabalık olalım.

Hatta Alpin ırkından Koreliler ve Japonları da ortak etmemiz lazım.

3.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Abi adamlar resmen Tetar...Türkiye'de böyle Türk yok abi.

Hepiciği Tetar Remazan mübareklerin.
    ABi kucukkene anam beni bi disciye goturduydu taksim tarafinda iyi hatirliyom
    Orda amucalar sira bekliyen
    Benlen tatar tatar diye dalga neyim gectilerdi onu da hatirliyom hayal meyyal
    Benimde aklim ermiyo :-) ufagim
    Bozulmustum baya.

4.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    ABi kucukkene anam beni bi disciye goturduydu taksim tarafinda iyi hatirliyom
    Orda amucalar sira bekliyen
    Benlen tatar tatar diye dalga neyim gectilerdi onu da hatirliyom hayal meyyal
    Benimde aklim ermiyo :-) ufagim
    Bozulmustum baya.
    )))))))))))))))))))))))))))))))

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bir tarafta çok acı Türkiye gerçekleri,şerro nun biri Konya da kadını katlediyor,pişmanmısın diyenlere;namustan pişman olunurmu diyor,çünkü biliyor namus iftirası+takım elbise:10 yıl bir insan hayatını bitirmenin bedeli..

Diğer tarafta,foruma geliyorsun bazı kafalar pırıl,pırıl....hayır bu kafaya nasıl ulaşılır onu gerçekten anlamıyorum...
    bu surec aniden olusan bir surec degil..bu olayin sosyolojik alt yapisi 82 darbesine kadar dayanir..mesele uzun , ben sadece geride kalan yavrucaga uzuldum, o travmayi bir omur boyu atlatamaz, cok aci..
    biri canli biri olu olarak mezara girdi, ne icin.? neden.? madem kadin evlenecegim diyor birak evlensin ne yapacaksin tursusunu mu kuracaksin.?
    noldu simdi , kopekler gibi pisman olmustur lakin is isten gecti.!
    neden ulan neden.?
    niye yakiyorsun hem kendini hem kadini..geride kalan cocuk ne olacak, hic mi dusunmuyorsun.?
    hadi herseye kiydin, o masuma nasil kiydin.?
    tuz koktu demistim daha once, egitimin altina dinamiti yerlestirirsen sonuclari bu olur..
    1980 /2000 arasi
    2000/2020 arasi
    bu iki donem cinayetleri bi aciklasin sayin bakan, cikmis davanin mudahili olacagiz demis, selam soyle derler bizim buralarda..
    cocugu bi koleje yerlestirip omur boyu egitim destegi ver kafi , gerisi laf-i guzaf sayin bakan..
    diplomat yap bu cocugu, buyur..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

twitter basta olmak uzere , eksi sozluk ve tum sosyal medyada konu , kadin terorune evriliyor..
    olenin cinsiyeti kadindir, olen insandir + insanliktir..
    bu olay uzerinden erkege terorist yaftasi yapistirmaya calisan tatli su solcularini, mericleri ve dahi feminist yvsaklari gormezden geldigimiz sanilmasin..
    durum tespiti icin yazdim bu iletiyi..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

7.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    bu surec aniden olusan bir surec degil..bu olayin sosyolojik alt yapisi 82 darbesine kadar dayanir..mesele uzun , ben sadece geride kalan yavrucaga uzuldum, o travmayi bir omur boyu atlatamaz, cok aci..
    biri canli biri olu olarak mezara girdi, ne icin.? neden.? madem kadin evlenecegim diyor birak evlensin ne yapacaksin tursusunu mu kuracaksin.?
    noldu simdi , kopekler gibi pisman olmustur lakin is isten gecti.!
    neden ulan neden.?
    niye yakiyorsun hem kendini hem kadini..geride kalan cocuk ne olacak, hic mi dusunmuyorsun.?
    hadi herseye kiydin, o masuma nasil kiydin.?
    tuz koktu demistim daha once, egitimin altina dinamiti yerlestirirsen sonuclari bu olur..
    1980 /2000 arasi
    2000/2020 arasi
    bu iki donem cinayetleri bi aciklasin sayin bakan, cikmis davanin mudahili olacagiz demis, selam soyle derler bizim buralarda..
    cocugu bi koleje yerlestirip omur boyu egitim destegi ver kafi , gerisi laf-i guzaf sayin bakan..
    diplomat yap bu cocugu, buyur..
    Hayır,asıl acı olan benim bahsettiğim aynı gün olan farklı bir cinayet...maalesef bizde insana yaşarken değer verilmiyor...

8.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Sanayi Bakanı Varank, bir kaç ay önce Güney Kutbuna bir ekip gönderdi.

30 yıl önce Kuzey Kutbuna gönderilmeli ve Eskimolarla kültürel ilişki başlatılmalıydı. Hatta 50 yıl önce.
    Tübitak güney kutbunda araştırma yapmak isteyen bilimadamları için üniversitelere proje çağrısı açtı. Üst sınır 200 bin lira. Araştırma yurtdışında yapılacağından dolar veya euro bazlı masraf olacak, 35 bin dolar gibi birşey yapıyor. Antarktikada yapılacak bir araştırma için bana çok az göründü Gidiş dönüş bileti kaç para acaba? Yani millet milyonlarca dolarlık bütçelerle iş yaparken sen ne yapabileceksin bu parayla?
    Elleri değmişken ay veya marsta yapılacak araştırma için proje önerin, üst sınır 200 bin lira da diyebilirler bence iyi fikir.

Sayfa 705/999 İlkİlk ... 205605655695703704705706707715755805 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •