Sayfa 713/999 İlkİlk ... 213613663703711712713714715723763813 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 5,697 - 5,704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. ABD'li yazılım şirketlerine bakınca ABD lehine sonuçlar çıkaranların görmediği şey serbest piyasaya ihanetin vardığı boyuttur. Bu şirketlerin hepsi şu anda tekel konumundadırlar, şimdiye değin çoktan önlerinin kesilmiş olması lazımdı. Ama serbast piyasaya ihanetin faturası dünyaya, getirisi ABD'ye ise göz yumulur.

Örneğin google, herkes araştırma motoru olarak biliyor ama ulaştığı piyasa payının tekel boyutunun verdiği imkanları istismar ederek bir pazarlama motoruna dönüşmüştür. Siz google'dan bir ürün sorduğunuzda google size hangi ürünü öneriyor, tabi ki kendisine reklam ücreti ödeyen firmanın ürününü. Burada reklam fiyatlamasını da tekel olma avantajıyla yapar.

Bu durum serbest piyasanın kabusudur ama ABD buna göz yumar çünkü serbest rekabet, gelişmekte olan ülkelerin düşük işçi maliyetleri nedeniyle aleyhine işlemektedir. Bu rekabeti önlemenin tek yolu da tekeller yaratıp rekabeti öldürmektir. Bu söylediğim ABD'li bütün yazılım şirketleri için geçerlidir. Bu şirketleri sıfırdan yaratmaya kalksanız en fazla 10 milyarlar ödeyeceğiniz arayüzlerin piyasa değerleri bugün 100 milyar dolarlarla ölçülüyor. Burada güç görenler bu tekellerin kendilerine attıkları kazıkları savunmak durumunda olan zavallılardan başkaları değillerdir.

..
    Son düzenleme : ekfuture; 24-08-2019 saat: 12:08. Sebep: İmla
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    "Salkim Hanimin Taneleri" adli kitap ve filmde de anlatilir..

Gayrimüslimlere 1940lı yıllarda ağır bir vergi mükellefiyeti getirildi. Gayrimüslimler bu yüksek orandaki vergiyi ödeyemeyince tüm mal varlıklarını yitirdiler. Hala borcu kalanlar ise borçlarını ödeme karşılığında Aşkaleye sürgüne gönderildiler.

Bunun gibi .arak .urek seyler iste
    Arjantin'in son memorandumu 8.memorandumu oldu.

Nufusu 35 Milyon.

Kimi kurnazları vurur kimi kümesteki kazları.

Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Ben geçen 20 yılda aldıkları yola bakarak bir değerlendirme yaptım, bir 20 yıl daha böyle giderlerse liderliği alamazlar ama hiç değilse liderler masasında otururlar. Ama biz bu masaya hizmet etmekle kalacağız, Rusya ve Çin'le uğraşmayı bırakın kendi derdinize yanın bence.
    Amerikanın dinamizmini takdir ediyorum. Kaya gazına uzun süre yatırım yapıp sonrasında petrol ihraç eden bir noktaya gelmeleri
    İlaç , alternatif enerji gibi konularda yatırım yapıp kafa yormaları bir hedeflerinin olması güzel.
    Diğer yandan çin’inde bir vizyonu var ama demokrasi eşiğini geçmeden yaratıcılık konusunda ilerleyeceklerini düşünmüyorum. Rusyanın bir vizyonu var mı bilmiyorum.

Bizim bir yere varacağımızı düşünmüyorum. Sosyal yapıyı dizayn etmeye dayalı politikalar, demografik yapı nedeniyle aynı yerde sayacağız. Arada ‘benim yanlız ve güzel ülkem diyen’ parlak insanlar yetiştireceğiz.

https://m.youtube.com/watch?v=xky8rVx-Qes

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Eski İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı nın eski öğrencisi,eşi ve kardeşi Baraçlı nın İETT Genel Müdürü ve İBB Genel Sekreteri olduğu dönemlerde aynı adreste iki şirket kurup İBB den 14 Milyon TL ihale aldı!

"Ye yandaşım ye" devrinde yiyen yiyene...
    Kaynak Yeniçağ: "Ye yandaşım ye" devrinde yiyen yiyene... - Murat AĞIREL

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/y...ne-52942yy.htm

Cebelitarık'ın serbest bıraktığı İran petrol tankeri rotasını Yunanistan'dan Türkiye'ye çevirdi

Gemi, yaptırım kararlarını çiğneyerek İran petrolünü Suriye'ye taşıdığı gerekçesiyle alıkonulmuştu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    ayvagobeknuri;

Madem birlikte takıldıklarımıza ikaz durumlarını ortaya getirdin...

Vasatla ilgisini reddeden bir insan olarak Türkçe'mizin düzgün kullanımının ne kadar önemli olduğuna kanımca hemfikirsindir.

Peki bunca ikazımız karşın hala ısrarla Türkçeyi katleden moruk nam zata bir lafın oldu mu?

Neden susmaktasın?

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    ayvagobeknuri;

Madem birlikte takıldıklarımıza ikaz durumlarını ortaya getirdin...

Vasatla ilgisini reddeden bir insan olarak Türkçe'mizin düzgün kullanımının ne kadar önemli olduğuna kanımca hemfikirsindir.

Peki bunca ikazımız karşın hala ısrarla Türkçeyi katleden moruk nam zata bir lafın oldu mu?

Neden susmaktasın?
    Bora Bey, forumda böyle bir kaç kişi var. Mesela epeydir yazmıyor, E.Kaya vardı. Consensüssensör de böyle bir tip. Moruk da aynen böyle biri. Bence bunlarda beynin diğer tarafı çalışıyor. Sayısalcı bunlar.

Bıkmışbroker, niye forumlarda yazıyorsun sorusuna şöyle cevap vermişti: Kompozisyonum gelişsin diye yazmaya başladım, devam ettim.

Kendilerini zorlasalar yazarlar ama çok zorlamaları lazım. Saçmaladıkları da vakidir fakat bunların yazdığı bir mesajı gördüğümde ne demek istemiş diye bir kaç defa okurum. Bazen hiç anlamam. )))))))))))))))))))

Bence Türkçeyi katletmek için değil, zorlandıkları için yazamıyorlar.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Göbaaağım sen bize dolardan haber ver...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 713/999 İlkİlk ... 213613663703711712713714715723763813 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •