Sayfa 572/999 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622672 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 4,569 - 4,576 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Uzmanlık alanı sermaye piyasaları olan Dr.*Yaşar Erdinç*hayata gözlerini yumdu. Geçtiğimiz yıl beyin tümörü teşhisiyle Marmara Üniversitesi'nde ameliyat olmuştu.

Bugün ise Erdinç'ten acı*haber*geldi.*

Erdinç'in cenazesi 18 Ağustos Pazar günü ikindi namazına müteakip Levent Camisi'nden kaldırılacak.
    Allah rahmet eylesin.. iyi bi arkadaştı, bi ara görüşürdük bayaa.. istanbul'da olsaydım cenazeye katılırdım

2. Huawei's founder wants an "invincible iron army" to fight the U.S.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    City-Tottenham maçından sonra, Sivas-Beşiktaş maçı da çekilmiyor doğrusu...

4. Güzel bir videoya benziyor. Ama uzun çekilmiş. Dolar hakkında açıkca konuşuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=EPdACiEA66E

5.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    Allah rahmet eylesin.. iyi bi arkadaştı, bi ara görüşürdük bayaa.. istanbul'da olsaydım cenazeye katılırdım
    Allah rahmet etsin. Çok iyi bir analistti

6.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    ........."ORTAK OYALAMA MERKEZİ", S400'leri oyalamaya aldırtmakla işe başladı sonrasında meskun mahaller dışında PKK'nın gösterdiği çöl kumlarında oyalanacağız..
    Görüntüyü kurtarıyoruz, soran eden olursa PKK ile değil ABD ile masaya oturduk!..........
    Akapenin "ORTAK OYALAMA MERKEZİ"ne Evet demesi yetmemiş,
    ABD cilve yapmasına bile razı değil...

TRUMP'IN TEHDİT ETTİĞİ KATAR EMİRİ KONUŞUR VE BUNLARI YAPARSA(Sabahattin ÖNKİBAR-ALTERNATİF)
    https://www.youtube.com/watch?v=uC9fwuyyNew

7. Herkese merhaba,
    Aşağıda orijinal çalışmamı paylaşıyorum; grafikler geriye doğru ABD ve Türkiye enflasyonundan arındırılmış dolar/TL kurunu gösteriyor. Rahmetli Yaşar Erdinç uzun vadede iki ülke para birimi arasındaki değişimi ülkelerin enflasyon farkları belirler demişti, buna dayanarak bu grafikleri oluşturdum. İnternette hazır bulunmuyor, TCMB'nin yayınladığı reel efektif döviz kuru farklıdır, benim çalışmam sadece dolar/TL kurunu içerir.
    Grafiği nasıl oluşturduğumu merak edenler için bir örnek: 1 aralık 2018'de dolar 5.157 ile dip yaptı, bu tarihten günümüze kümülatif tüfe %6 oldu, abd enflasyonu %1,825 oldu, birbirinden çıkarıp kura uygularsak o günkü kurun bugünkü reel değeri 5,37 oluyor.

ilk grafik çok uzun vadeli ocak 1997'den günümüze son 22 yılı gösteriyor, 2001 krizi net görülebiliyor, 2002 şubatta dalgalı kur rejimine geçildi 2002 öncesi verileri farklı gözle değerlendirmek lazım onu da belirteyim. 2018 kur atağıyla dev bir çanak tamamlandı.

ikinci grafik 2018 kur atağı öncesinden günümüze kadar.. Açık mavi bantı takip ederseniz dolar/TL kurunun bugünkü seviyesi dolar atağı öncesi ve sonrasındaki dip ile aynı seviyelerde. Mayıs 2018'den beri daha aşağı gitmemiş.
    Yani benim yorumum şu şekilde, mavi bant bize birkaç kuruş hata payı haricinde dolar kurunun dipte olduğunu gösteriyor.

8.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Herkese merhaba,
    Aşağıda orijinal çalışmamı paylaşıyorum; grafikler geriye doğru ABD ve Türkiye enflasyonundan arındırılmış dolar/TL kurunu gösteriyor. Rahmetli Yaşar Erdinç uzun vadede iki ülke para birimi arasındaki değişimi ülkelerin enflasyon farkları belirler demişti, buna dayanarak bu grafikleri oluşturdum. İnternette hazır bulunmuyor, TCMB'nin yayınladığı reel efektif döviz kuru farklıdır, benim çalışmam sadece dolar/TL kurunu içerir.
    Grafiği nasıl oluşturduğumu merak edenler için bir örnek: 1 aralık 2018'de dolar 5.157 ile dip yaptı, bu tarihten günümüze kümülatif tüfe %6 oldu, abd enflasyonu %1,825 oldu, birbirinden çıkarıp kura uygularsak o günkü kurun bugünkü reel değeri 5,37 oluyor.

ilk grafik çok uzun vadeli ocak 1997'den günümüze son 22 yılı gösteriyor, 2001 krizi net görülebiliyor, 2002 şubatta dalgalı kur rejimine geçildi 2002 öncesi verileri farklı gözle değerlendirmek lazım onu da belirteyim. 2018 kur atağıyla dev bir çanak tamamlandı.

ikinci grafik 2018 kur atağı öncesinden günümüze kadar.. Açık mavi bantı takip ederseniz dolar/TL kurunun bugünkü seviyesi dolar atağı öncesi ve sonrasındaki dip ile aynı seviyelerde. Mayıs 2018'den beri daha aşağı gitmemiş.
    Yani benim yorumum şu şekilde, mavi bant bize birkaç kuruş hata payı haricinde dolar kurunun dipte olduğunu gösteriyor.

Grafiklerde düşey eksen değerleri gözükmüyor.

Güzel bir çalışma.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 572/999 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •