Sayfa 470/999 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570970 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. Teknik olarak durmaz uzun ince bir yola girdi dolar tl.
    3 ay önce düşüş 5.1 den dönmüş 6.25 kadar gitmişti.
    Şimdi 5.5 den döndü aynı hesaba göre 6.80 yapar.

2.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Teknik olarak durmaz uzun ince bir yola girdi dolar tl.
    3 ay önce düşüş 5.1 den dönmüş 6.25 kadar gitmişti.
    Şimdi 5.5 den döndü aynı hesaba göre 6.80 yapar.
    Bence buna yine merkez bankası karar verecek. İsterse olacak.
    Bunun olmasını istemez ise elinde engelleyebilecek araçlar var.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Arjantin Merkez bankası sanırım olağanüstü toplantı ile politika faizini %75'e çıkartmış.

Bizim bu yıl sonu enflasyonu tek haneye faizleri 13 lere düşürme hayalimiz vardı.
    Çok çabuk havaya giriyoruz. Ay ışığını görüp sabah oldu diye erken öten horozlar gibiyiz.

4. Son aldığım dolarda (mart 15) bas bas bağırıyordu, yükseleceğim diye. Şimdi hesap ediyorum, tl faiz daha iyi çıkıyor. Son kurşunda bari kazıklanmamak için soruyorum. Rsi, macd vs çok standart değil mi. Bu kadar bariz mi hareket ediyor bu meret. Tuzak vs yok mu

5. Halen (3 haftadır) longdayım, sahilde çekirdek çıtlatıyorum.

6. ema100 hariç tüm emalar kırıldı. rsi 50 sınırını kırdı. bundan sonra TL mum gibi erir. bunu MB veya diğer tezgahlar engelleyemez. sizce bunlar nöbetçi bırakmadımı? bıraktılar tabiki ama elden bişey gelmiyor. cin şişeden çıktı. 9 mayıs düşen kanalı bu sefer sağlam kırıldı,tezgah dağılıyor.

7. Huuuu mekanın sahibi olduğunu iddia eden arkadaş, neredesin?
    Dolar gidiyor.

Alıntı Originally Posted by Neruda09 Yazıyı Oku
    Son aldığım dolarda (mart 15) bas bas bağırıyordu, yükseleceğim diye. Şimdi hesap ediyorum, tl faiz daha iyi çıkıyor. Son kurşunda bari kazıklanmamak için soruyorum. Rsi, macd vs çok standart değil mi. Bu kadar bariz mi hareket ediyor bu meret. Tuzak vs yok mu
    ilginç bir noktadayız.. geçen sene 7 den 5.15 e ve sonra 6.20 ve tekrar 5.45 hareketi abuk bir hareketti.. bunu engellemeleri lazımdı ancak populist yaklaştılar ve dolar alanların "pişman" olacağını söylediler..istedikleri buydu..

halk bu martavalları yemedi.. maliyetleri yukarıda kaldı ve bu nedenle tekrar o maliyetler görülmeden satmayacaktır..

geçen haftalarda doları düşürerek dolarları satmasını sağlamaya çalıştılar halkın..

ancak bu olmayacak bir şey.. en iyi çareleri bir miktar yükselmesini izlemek müdahele etmeden.. o noktalarda bir miktar çözülme olabilir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 470/999 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •