Sayfa 237/999 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337737 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. eğer benim amacım dolar düştü düşecek çıkmayacak algısını yerleştirmek olsaydı, bu hafta da ne yapar eder doları düşük tutardım ki bayram tatilinde hem süre uzasın dolar düşük algısı iyice otursun hem de ziyaretlerde sohbetlerde dolar da konuşulsun iyice etki yayilsin katmerlensin pekişsin.
    yani böyle bir etkiyi kaçırmak istemezdim bu hafta.
    eğer ben olsaydım..

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben de tam bu mantığı anlatmaya çalışıyorum. Dolar 10TL olduğunda ülkede her şeye zam geliyor ve asgari ücreti de bu artıştan muaf tutabilecek siyasi bir irade yok. Popülist yaklaşımlar ile başta kamu fiyatları hemen şişirmeye başlıyor.

O nedenle dolar 10TL de olsa rekabet gücünde değişen çok bir şey olmaz.
    Mesela, kamu bankaları konut kredilerini indirdi diye medyada dev haberler dolaşınca, insanların konut alası tuttu. Fiyatlarda hoop yukarı. Eğitim şart.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben de tam bu mantığı anlatmaya çalışıyorum. Dolar 10TL olduğunda ülkede her şeye zam geliyor ve asgari ücreti de bu artıştan muaf tutabilecek siyasi bir irade yok. Popülist yaklaşımlar ile başta kamu fiyatları hemen şişirmeye başlıyor.

sn. rxpu o zaman soyle bir yaklasimda bulunmak yanlis olmayabilir

bizim gibi bir ulkede ne kadar kur asagida kalirsa , rekabet avantaji saglayabilecegimiz çıktı fiyatlarina ulasabilmemiz daha mumkun !

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    sn. rxpu o zaman soyle bir yaklasimda bulunmak yanlis olmayabilir

bizim gibi bir ulkede ne kadar kur asagida kalirsa , rekabet avantaji saglayabilecegimiz çıktı fiyatlarina ulasabilmemiz daha mumkun !
    Kurların aşağıda kalması değil, esasen istikrarlı bir seyir izlemesi çok daha büyük öneme sahip.

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Mesela, kamu bankaları konut kredilerini indirdi diye medyada dev haberler dolaşınca, insanların konut alası tuttu. Fiyatlarda hoop yukarı. Eğitim şart.
    Çocuğun okuluna yakın bir ev vardı . Eski fiyatı ile satamiyor iken faiz indirimi sonrası bir 15 bin daha zam yapmış.

Kira çarpanı oluvermiş bir anda 28- 29 yıl.

Ben biraz daha bekleyeceğim.

Partili CB faizleri dahada düşüreceğim dedi.

Şimdi 0,99 dan çekip 0,80 e falan gelir yapılandırma da yapamam.

Son indirimde yapılandırma yaptırmıyorlar kimseye.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

6.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    eğer benim amacım dolar düştü düşecek çıkmayacak algısını yerleştirmek olsaydı, bu hafta da ne yapar eder doları düşük tutardım ki bayram tatilinde hem süre uzasın dolar düşük algısı iyice otursun hem de ziyaretlerde sohbetlerde dolar da konuşulsun iyice etki yayilsin katmerlensin pekişsin.
    yani böyle bir etkiyi kaçırmak istemezdim bu hafta.
    eğer ben olsaydım..
    Böle bir algı oluşmaz.

Millet konuşur, fikir paylaşır, daha çok dolar alır.

Güven olmalı, güven yok, sat ertesi gün 6.20 olsun.

Konut al, müteahhit sattığı dairenin parasıyla dolar alacak.

Yanındaki kuçu kuçu parti parasını dolara yatırıyor.

Bu millet cahildir tamam ama aptal değidir.

Para için değil Tayyibi babasını satar.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

deval yeterli değil elbette. bununla beraber hukumet ciddi bir vergi indirimi yapmalı.. hem işverene hem de halka..

vergiler düşecek.. hem üretim artacak ve iç piyasa kapasiteyi destekleyecek hem de öngörülebilir bir ortamla ihracat yapısı dengelenecek..

ana unsur vergilerin düşmesi.. ve recep efendinin ve getirdiği ucube sistemin 17 yıldan sonra artık kemer sıkmaya başlaması gerekiyor..

"akp nin harcadığı ama vatandaşın tasarruf etmesinin ve vergi vermesinin beklendiği" bir formülün başarılı olma şansı yok..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Yarım saat önce bir alışveriş merkezindeydim.

hindistan, benglades, vietnam v.s mallarla dolu mağazalar. Inanmayan en yakinindaki AVM'ye gitsin baksın.

Taa MB baskanı Serdengeçti zamanindan beri
    Yıllarca değerli TL uygulamasınin sonucu bu.
    3 gun TL degersizlesti diye ticaret hemen baglantilarıni mı koparacak?
    Boyacı küpü mü bu?

Yilların hasarı yıllarla düzelir.

Sayfa 237/999 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •