Sayfa 402/999 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502902 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 3,209 - 3,216 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Katar Swap 5.8 lerde geldi 5.20 gördü

Çin Swap 5.5 da geldi kaç görür

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Çinbaşların verdiği bayram harçliğinı biz çoktan yemişizdir be :-) ne hayal kuruyozki daha

2. İki bayramda emekli için ikramiye parası bile etmiyor
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Çinbaşların verdiği bayram harçliğinı biz çoktan yemişizdir be :-) ne hayal kuruyozki daha

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Ucuz mazot şu şekilde satilir; ne idüğü belirsiz istasyonlar varya onlar icin bir gariban seçilir aylik 2 _3 bin lira maaş verilir adamın üzerine şirket yapılır. Petrol istasyonları talebi dağıtım firmaları üzerinden yapar . Talebi ne idüğü belirsiz istasyonlar değil tam aksine jan janli opet shell petrol ofisi istasyonları yapar para trafiği kusursuz biçimde ayarlanmıştır bir araba mazot yola çıkar mazot fiziki olarak ne idüğü belirsiz istasyona dökülür genelde piyasa fiyatının yüzde 10 aşağı fiyatına.cunku mal faturasizdir. Fatura ise sağlam sağlam bayide kalmıştır. Bu bayıde faturayi kdv iadesi alan firmalara yuzde 10 12 arasi bir bedel ile satar. Kdv iadesi alan firmada devletten yuzde 18 iadesini alir. Kdv iadesini ise genellikle muteahit ve yapim isleri yapanlar alir. Denetleyenler herşeyin farkında. Ama ihale döner dolaşır şu en başta 2 3 bin lira maaş alan gariban varya ona kalır. Devlet o garibana milyonlarca ceza keser ama hiç bişey alamaz. Tezgahı çevirenlerde zevki sefa içerisinde yaşamaya devam eder.
    yakitta marker diye birsey var. Onu nasil hallediyorlar?

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    İki bayramda emekli için ikramiye parası bile etmiyor
    Ben şundan öyle dedim
    Tamam haber çıktı : Çinbaş 1 teklik tosladi eyvallah sağ olsun da
    Haberde para ne zaman geldi. Nereye kanalize edildi Detay sıfır
    Kendimcede öyle yorumladım
    Yanlışta olabilir
    Tahmini. ..

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    yakitta marker diye birsey var. Onu nasil hallediyorlar?
    Mal temiz abi ulusal marker olan mal. Yanı opette satılan mal ne ise orda satılan malda o. Sadece faturasız.

Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Mal temiz abi ulusal marker olan mal. Yanı opette satılan mal ne ise orda satılan malda o. Sadece faturasız.
    Vergilerin yüksekliğinden rant çok büyük olunca marker sorununu çözmek zor olmasa gerek. Esas önemli olan bu akaryakıtın asıl kaynağı neresi? Yurtdışından kaçak giriş mi yoksa içerde üretilip ihraç edilen ürünün çıkmış gösterilip içeride satılması olabilir mi?

7.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Daha taze iki gun once vob topiginde tahmin ettiydim bu manyagin niyetini abi.

Abi öncelikle tüm yazdıklarım tahmin
    Sıra ile saksofoncu kral Clinton zamanında bir kısım abd sermayesi illegal Çin e transfer edildikten sonra
    Tabi intikam sovuk yenir sövüş et gibi
    Ulusal sermaye bu sarı kafayı getirdi
    Tek misyonu Fed i sopalamak işte
    Niye garipsiyozki
    Adama verilen defterde bunu yap kafi deniyo o da onu yapıyo
    Galiba yani....
    Not: yukarda deyindigim, o bir kısmı , yazmıyorum sonra gönül koyuyorlar + kızıyolar :-) ama kendilerini biliyo onnar

8.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Vergilerin yüksekliğinden rant çok büyük olunca marker sorununu çözmek zor olmasa gerek. Esas önemli olan bu akaryakıtın asıl kaynağı neresi? Yurtdışından kaçak giriş mi yoksa içerde üretilip ihraç edilen ürünün çıkmış gösterilip içeride satılması olabilir mi?
    Akaryakıtın esas kaynağı diye bişey yok hocam mal tüprasin ithal ettiği mal. Adamlar devletten kdv iadesi alabilmek icin yapım onarım ihalesi alıyorlar desem yeridir. Esas vurgunu iade alan şirket yapıyor ve bu vurgunu yukarıdan aşağıya herkesle paylaşıyorlar. Yanı ortada kağıt ve mühürle vatandaşın parasına çöken ac gözlü bir rant grubu var.

Sayfa 402/999 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502902 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •