Sayfa 273/999 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

enteresan bir yazı.. bu rakamı daha önce duymamıştım..uğur gürses ve benzeri yorumcular bu konuya değindiler mi?

"Bir ali-cengiz sistemi ile öylece gidiyoruz. Merkez Bankasının türev işlem açığının 19 milyar doların üzerine çıkması neyi ifade ediyor? Bunu da herkes biliyor aslında."

https://www.karar.com/yazarlar/ibrah...-batirdi-10929
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    cds 395 olmuş... Neyse öyle yazalım nasılsa dolar aynı ...
    Cds e hoc guvenim kalmadi hindistaninkini 58 gorunce

Benim icin bitmistir

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Nerede şaklayacak herkesin evi ultra güvenlikli değil ki

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    Yurt dışı FX şirketlerine gönderdim bugün. Evde duracağını londrada dursun param bari bu bademlere yar olmaz. Bizim paramizla bizi somurduler alsın şimdi ne halt yiyorsa yesinler ama bundan sonra bende ziraatı somurucem. Bakalım sattığı saat beldi yediği halt belli 4.5 milyar TL lik zararın bir kısmından bizde nasiplenelim

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Sosyal medyayı okudukça paranoyak oldum. 6 aydır toprakta sakladığım dövizleri ne yapacağım kara kara düşünüyorum. Dövizlere el koyacaklar, bir kararname ile TL ye çevirecekler felan diye korkuttular kucakta döviz taşıttırıyorlar. Faizinden oldum, her gece hırsız korkusundan uyuyamaz oldum. tatile çıkmamız gerek ama döviz ayak bağı oluyor. Bazen sinirleniyorum, hepsini götüreyim Diyanet vakfına bağışlayayım, afrikada ki ümmet aç kalmasın diyorum. Sesli düşündüğümde oğlan sopayla kovalıyor.

Şimdi tatile giderken bankaya yatırsam, dönüşte çeksem diyorum lakin ben bahtsız bedeviyim, 6 ay da olmayanlar tamda bu günlerde olur mu olur. En iyisi tatilde sırayla denize girmek ve sırayla uyumak galiba. Bu olaya parayla rezillik denir.....
    Sn Ressam gömdüğünüze göre poşete sarmış olmalısınız. Haberiniz olsun poşete sarılı dolarlar küfleniyor.
    Az kurutmadık fön makinesiyle
    Tam küf de değil, kahverengi lekeler oluşuyor.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

yaz ortası.. yannız son bir kaç gündür mesela domates fiyatlarının arttığını görüyorum.. görevliye sordum bugun merak edip, "domates gelmiyor" dedi..

diğer bir konu.. hukumetin (tüik) denetim yapacağı (enflasyon ölçümlemesi) zamanlarda bazı büyük marketlerin indirime girmesinin büyük bir "tesadüf" olduğu konuşuluyor..

imkansız diyemiyoruz.. zira.. zira bunların bu tür numaralarına çok rastladık geçmişte..

veri ölçümünde güven eksikliği büyük bir kötülük ülkeye yapılan.. kimse verilere inanmıyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    enteresan bir yazı.. bu rakamı daha önce duymamıştım..uğur gürses ve benzeri yorumcular bu konuya değindiler mi?

"Bir ali-cengiz sistemi ile öylece gidiyoruz. Merkez Bankasının türev işlem açığının 19 milyar doların üzerine çıkması neyi ifade ediyor? Bunu da herkes biliyor aslında."

Rxpu

Rica etsem asagida ne anlatilmak istendigini aciklarmisin? Cunku ben anlamadim

----------

Ülkeye son beş ayda 838 milyon dolarlık döviz geliyor ama ülkedeki döviz hesapları 21,5 milyar dolar artıyordu.

Bu nasıl bir iş?

Merkez Bankası toplantısını canlı tıkladığımda tam da bu soru soruluyor. MB yeni Başkanı Murat Uysal “Bankalar yapmıştır” diyor.

Bankalar nasıl döviz yaratıyor? Siz bir bankaya gittiniz ve TL mevduatınızı dövize çevirdiniz. İş orada bitiyor mu? Banka size sattığı dövizi bir yerden almak zorunda değil mi?

Banka size olmayan döviz satabilir mi? Ya da satınca hemen karşılığı yoksa piyasalardan döviz almak zorunda değil mi?

Aslında herkes soruların cevabını biliyor. Ama kimse söylemiyor.

Bir ali-cengiz sistemi ile öylece gidiyoruz. Merkez Bankasının türev işlem açığının 19 milyar doların üzerine çıkması neyi ifade ediyor? Bunu da herkes biliyor aslında.

Ben sadece herkesin bildiğini yazdım ama MB’sı yeni Başkanı sanırım bilmiyor. Ya da bilmemezlikten geliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku

Bankalar nasıl döviz yaratıyor? Siz bir bankaya gittiniz ve TL mevduatınızı dövize çevirdiniz. İş orada bitiyor mu? Banka size sattığı dövizi bir yerden almak zorunda değil mi?

Banka size olmayan döviz satabilir mi? Ya da satınca hemen karşılığı yoksa piyasalardan döviz almak zorunda değil mi?

Bir ali-cengiz sistemi ile öylece gidiyoruz. Merkez Bankasının türev işlem açığının 19 milyar doların üzerine çıkması neyi ifade ediyor? Bunu da herkes biliyor aslında.

Ben sadece herkesin bildiğini yazdım ama MBsı yeni Başkanı sanırım bilmiyor. Ya da bilmemezlikten geliyor.

Soru şu, bu alicengiz işler nereye kadar sürecek nereye kadar?

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Rxpu

Rica etsem asagida ne anlatilmak istendigini aciklarmisin? Cunku ben anlamadim

----------

Ülkeye son beş ayda 838 milyon dolarlık döviz geliyor ama ülkedeki döviz hesapları 21,5 milyar dolar artıyordu.

Bu nasıl bir iş?

Merkez Bankası toplantısını canlı tıkladığımda tam da bu soru soruluyor. MB yeni Başkanı Murat Uysal �Bankalar yapmıştır� diyor.

Ben sadece herkesin bildiğini yazdım ama MB�sı yeni Başkanı sanırım bilmiyor. Ya da bilmemezlikten geliyor.
    https://youtu.be/G5_fWiglitE

Sorunuzla alakalı olabilir mi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 273/999 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •