Sayfa 571/999 İlkİlk ... 71471521561569570571572573581621671 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 4,561 - 4,568 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    12,5 milyar dolar olarak ifade edilen tutar, gelir deyince bilmeyen kar gibi kabul edebilir.

Aslında bu bir hasılat toplamı.

Acaba turizmden ne kadar net kar elde ediyoruz merak ediyorum.

Zarar olma ihtimali çok fazla.

Ortalama konaklama nedir bu kişi başına 625 dolar olarak belirlenen olayda?

Eğer bir hafta ise, yandı gülüm keten helva.

Yedir içir yatır kaldır eğlendir...hemen tamamı herşey dahil.

Turizmde tüm demirbaş ve gayrımenkul çok hızlı eskir.

Çok zahmetli ve de masraflı bir iştir turizm.

İyimser bir tahminle Türkiye'nin kişi başına 625 doları başabaş olsa, fert başına 1200 dolar olan İspanya kaymağını yiyor demektir.

Türkiye turizme kurtarıcı sektör olarak bakıyor.

Geliri döviz olduğu için.

Tüm ihracatımız gibi turızm de kar falan etmiyor bence.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ne bekliyorduk ki geçmişte Ispanya dan iyiydik de geri mi düştük ben de anlamadım iyi gidiyor işte turizm bu sene. Illa ispanya yakalayıp geçeceğiz diye bir olay mı var?

Sırf Barcelona Antalya kıyası yapılsa orası çok kötü döver ama bizdeki ege kıyıları da onlarda yok bence tabi.

Bizim Turizmde daha zengin turisti çekmeye çalışmamız elbette lazım ama eldekinin de kıymetini bilip düzgün ağırlamak göndermek gerekiyor. Fena değil 600 usd kişi başı rakamlar gayet güzel daha ne olsun 4 kişilik bir aile 12.000 bırakmış gitmiş ortalama.
    Kelle başı 600 dolar harcamadan, 4 kişilik ailenin 12.000 dolar harcama rakamını nasil buldunuz?

Bilmediğimiz bir, matematiksel formülümü var?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku

Acaba turizmden ne kadar net kar elde ediyoruz merak ediyorum.
    Bu vatandaş '' siz turizm yapmıyorsunuz , otelcilik oynuyorsunuz'' diyor !

https://www.bodrumgundem.com/2019/08...CZAFnj-QWL9wDU

https://www.facebook.com/ab.projectmanager
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. Tl güzel abim
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Kelle başı 600 dolar harcamadan, 4 kişilik ailenin 12.000 dolar harcama rakamını nasil buldunuz?

Bilmediğimiz bir, matematiksel formülümü var?

5. '' Örneğin bu yıl Bodrum'a 800.000'lik bir uluslararası uçuş işlemi gerçekleştiriliyor.Bu rakamı Ahmet Beyin söylediği gibi 1 Milyona da yuvarlayabilirsiniz.Fakat otel konaklamalarına baktığınızda siz bu rakamın 4'te birini dahi görmüyorsunuz çünkü ne böyle bir rezervasyon rakamı var nede ortalıkta gezen böyle yüksek bir yabancı turist kitlesi var !..
    Peki neden?... ''

https://www.facebook.com/ab.projectm...245?__tn__=K-R
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

7. ''Nitekim o gemiler sizin bakanlığınızdan yolcu başı 30 dolar turizm teşvik pirimini alır

Yunanistan'da inen yolcuların yaptığı harcamalar ile akaryakıt harcamaları ve kişi başı alınan 27 dolarlık ayakbastı paraları hariçtir arkadaşlar. 6 milyar dolarlık alışveriş sadece gemilerin satın aldığı ürünlerden elde edilen gelirlerdir, ''

https://www.facebook.com/ab.projectm...294?__tn__=K-R

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    DOLAR diyorki !!! Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım; Hangi çılgın merkez bana zincir vurup tutacakmış ? Şaşarım! Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, iğnemi atar aşarım.Kırarım destekleri dirençleri bir üst banda atlarım. Yırtarım oboları , toboları rekoruma sığmam, taşarım.

Hakaret küfür yok beyler..
    Gıdıklama bizi ya...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 571/999 İlkİlk ... 71471521561569570571572573581621671 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •