Sayfa 925/999 İlkİlk ... 425825875915923924925926927935975 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 7,393 - 7,400 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

Alıntı Originally Posted by azak Yazıyı Oku
    dolar 585 i geçemedi.4.9.2019 çarşamba. saat: 20.40 cüneyt paksoy TV NET te 545 e kadar geriye say marş diyor. sözünün kıymeti olurmu?
    Bence 5 kuruş etmez. Bunu söyleyen adam buralardan döviz istiflemiyorsa ben de bir şey bilmiyorum.
    Son düzenleme : JAS; 04-09-2019 saat: 21:27.

2.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Dolar sat verdi yine iki hafta önce Pazartesi al vermişti bu sefer trend çok kısa sürdü

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    İnanılmaz kısa sürdü..

20ağustos günü 5,64spottayken 5,66üzeri dolar long aldık.
    5,82den ağustos ay kapanışı yapılmıştı.(16kuruş kar)
    Son gün Eylül vade 5,89da pozu taşıdım.şuan 5,73eylül vade...(16kuruş zarar).
    3-5ay ve üzeri spot dolar taşıyanlar napıyor merak ediyorum...
    Yarında böyle giderse kol keserim... belki short bile deneyebilirim..
    Yatırım tavsiyesi değildir

3.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Dün geceki oylamada İngiliz avam kamarasında conservative'lerden 21 vekil parti isteği dışında oy kullandı ve bizzat kendi teklifleri red edildi.

Ben bu tür şerefi şaibeli vekilleri Türkiye'ye özgü sanırdım.

Hayret ettim.

Artık hükümet No deal exit şansını kaybetti.
    Vekil heryerde vekil...

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    İnanılmaz kısa sürdü..

20ağustos günü 5,64spottayken 5,66üzeri dolar long aldık.
    5,82den ağustos ay kapanışı yapılmıştı.(16kuruş kar)
    Son gün Eylül vade 5,89da pozu taşıdım.şuan 5,73eylül vade...(16kuruş zarar).
    3-5ay ve üzeri spot dolar taşıyanlar napıyor merak ediyorum...
    Yarında böyle giderse kol keserim... belki short bile deneyebilirim..
    Yatırım tavsiyesi değildir
    Benim güven sorunum var. Bu çözülmeden 4 lira olsa bozmayı düşünmüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5. Erdoğan: Benim elimde neden nükleer başlıklı füze olmasın.
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

6.  Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Erdoğan: Benim elimde neden nükleer başlıklı füze olmasın.
    bi o eksikti zaten elimizde patlasında herkez kurtulsun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Erdoğan: Benim elimde neden nükleer başlıklı füze olmasın.
    yukarıda bunun neredeyse tersini söylediği aktarılmıştı...bu aslında daha uygun bir söz..ama Allah korusun derim.

8.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    kademeli alım satım her zaman itibar edilmesi gereken kural.. bir kaç gün önce anlık tepe sayılabilecek 5.80 lerden satanların yerine koymasına fırsat verdi.. dolar varlığının hepsi ile aynı anda işlem yapanlar ise riskli kategoride..sattığında daha da yukarı çıkarsa arkasından bakarsın.. dolarda taşıma maliyeti olduğu için illa bir noktada düşüş yaşanıyor.. bu anı iyi anlamaya çalışmak önemli.. bunun için hisse ve tahvil (dibs) piyasasını da gözucuyla takip etmek gerekli..endekste kar realizasyonu olmasına yakın ciddi dolar alım firsatları olabilir..
    Bir ayağım dolarda bir ayağım borsada kademeli işlem yapıyorum. Dediğiniz gibi doların yükselişi sırasında 3 kademe satış yaptım, düşüş başlayınca bir 1.5 kademeyi yerine koydum. Dolardan çıkarken borsaya geçmiştim, şimdi borsada biraz satış yaptım, doların daha da düşmesine hazırlık yapıyorum. Doları satıp aldığım hisseyi sattım zaten, onda da karım var.

Benim öngörüm piyaslardaki bu tahterevalli durumunun uzun süreceği yönünde. Ne kadar uzun derseniz o da hükümetin ömrü diye cevaplayacağım bir soru olur.

Bu arada petrol de bizim dolar kuruna benzeyen bir sarkaç hareketi yapmaya başladı. Buradaki öngörüm petrolün hiç bir şekilde kalıcı olarak 50'lerin altına sarkmayacağı yönünde. Yukarısı ise allah ne verdiyse. Bu durumda brent 60'ın altına gelince kademeli alıma başlıyorum, 60'ın biraz üzerinde satmak üzere. İlk seferinde 58.20 dolardan 10 varil aldım, 61 küsurdan sattım, 30 dolar kar yazdım. Dün daha uzun vadeli bir kontratı 56.06'dan aldım, şu an 59. küsurda, yine 30 dolar civarında karım var. Yarın satarım herhalde. Bu işlemlerimi ısınma turu olarak görüyorum.

Aslında bu seviyelerden ufak ufak alıyorum, beklentim daha çok düşmesi bu durumda daha fazla yüklenmeyi düşünüyorum. Bakalım Türkiye piyasalarında kazandıran stratejim uluslararası piyasalarda da çalışacak mı?

Not: Şu kadar kar ettim, bu kadar kar ettim demek hoş değil biliyorum. Rakamlar ufak olduğundan yazmakta bir sakınca olmadığını düşünüyorum yalnızca. Yani (inşallah) 30 bin dolar kazandığımda gelip burada havai fişek patlatmayacağım, içiniz rahat olsun.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 925/999 İlkİlk ... 425825875915923924925926927935975 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •