Sayfa 904/999 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914954 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 7,225 - 7,232 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. Temmuz ağustos patern i ne geri döndük..
    1-2 kuruş kaldır 3-4 kuruş bas
    Geçmiş olsun 5.85 e kadar mış nefesi..

6.30 6.40 ları göstereceklerdir diye düşünüyorum ama ne zaman..
    6 ay sonra
    1 ay sonra..??

Hep yukarı iğne bardan sonra düşüş geliyor..
    Ocak başındaki iğne bardan sonrada 2 ay boyunda 5.10 5.20 lerde gezindi idi..

Yine aynı durumu bekliyorum..

Sonrasında 6.30 40 hareketi başlar..

doları geçtiğimiz haftalarda 5.45 lere bastıklarında aralık vade long olduğumu yazmıştım.. 5.80 civarı ortalama ile.. geçen hafta yaz sezonunu kapatmak için tatildeydim ancak dolarda yukarı yönlü hareket aralık vadede 6.10 lu seviyeleri getirince 60 a yakın kontrattan 15 tanesini satarak kısmi realizasyon yapmıştım..

şimdi.. dolar düştü..yıllardır en büyük problemin dış borç stoğu olduğunu söylüyoruz.. hatta işlemlerime en çok bu parametre kılavuz oluyor bile diyebilirz, ülkede irrasyonel bir kafanın yönetimde olması etkenine ek olarak.. yabancılar borç ödeme potansiyelini sorguluyor.. ayrıca faiz indirmede aceleci davranacaklarını da hepimiz görüyoruz..

bu nedenlerle dolarda tekrar poz arttırmaya başlıyorum.. kademeli.. bu sefer spot poz arttıracağım.. baskının suni olduğunu ve yabancıların diğer enstrümanlardaki pozlarına yardımcı olmak için baskı altında kaldığını düşünüyorum.. ekonomik temeller açısından sürekli aşağı yönlü doların zorlanması ekonomiye zararlı.. sürdürülemez..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3. mutlaka okuyun...

Tehdidin altından Mall of çıktı!

http://www.patronlardunyasi.com/habe...f-cikti/224589

4.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Borsanin yuzde 2 yukselmesinde ki gerekce nedir amk.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sanırım gerekçeyi öğrendik.
    Bu vesile ile dolar-bıst koordinesini gözlemek yerinde olacaktır diye düşünüyorum..

5.75 den 5.45 hareketinde borsa da zirveden dönüş işareti vermiş idi..
    5.85 lerde iken dolar borsada biz bu yüzde 2 yi sorguluyoduk..

Bugün itibari ile cevabı alındı..
    Dolar bas borsa çek trendi başlamış..

5.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    mutlaka okuyun...

Tehdidin altından Mall of çıktı!

http://www.patronlardunyasi.com/habe...f-cikti/224589
    Miğdem bulandı okurken. Biz bunu hak ediyoruz.

6. Kılıçdaroğlu : 'Damadın daha önemli işleri var'

Özgeyi mi kastetti acaba ?

Şaka bi yana hem dün akşam Habertürkte hem de şu anda Sivasta tarihi bir konuşma yapıyor Kılıçdaroğlu...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Kemal Kılıçdaroğlu Sivas'ta konuşuyor:

5 KONUDA ÇAĞRI

Mevcut yönetime 5 temel konuda çağrı yapmak isterim. Madem ki manda burada reddedilmiştir bize düşen görev var.

1-Kesinlikle ama kesinlikle Cumhurbaşkanı tarafsız olmalı. Bir siyasi partinin genel başkanı hakim tayin edemez. Referandumsa getirin soralım millete en az yüzde 60-70 tarafsız olsun denecek.

2-Güçler ayrılığı ilkesi. Kontrolsüz güç güç değildir. Yanlışı söyleyecek makam yok. İki devlet var, bir saray devleti bir de Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Yargı bağımsızlığı. Siyasi otoriteye bakıp karar veren yargı olur mu?

3- Devlet yönetiminde şeffaflık. Şeffaflık diye bir şey yok. Şehir hastanelerini, havaalanını kaça yaptın? Niye sır oluyor?

4- Ekonomik Sosyal Konseyi topla, dertli olanları bir dinle bakalım. Bir ekonomik kriz yaşanıyor. Ekonomik kriz yaşanıyor ama saray farkında değil çünkü sarayda kriz yok mutfak dolu. 3 ayda bir toplanması lazım. 5 Şubat 2009 son toplantı tarihi. 10 yıl geçmiş toplanmıyor. Vatandaşın derdini kimden öğreniyorsunuz? Damat mı öğretecek sana? Damadın daha önemli işleri var.

5- Eğer sen krizin adil dağılmasını istiyorsan dolar bazında verdiğin ihaleleri Türk Lirası'na çevireceksin. Faturayı vatandaşlar ödüyor. Niye Türk Lirası'na çevirmiyorsun? Dövizle verdiğin garantileri Türk Lirası'na çevireceksin.

''BUNLARI YAPTIKLARINDA İLK BİZ ALKIŞLAYACAĞIZ''

Büyük bir samimiyetle dile getirdik. Bunları yaptıkları takdirde ilk biz alkışlayacağız. Hiç kimse asla umutsuzluğa kapılmasın.''

8.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Sanırım gerekçeyi öğrendik.
    Bu vesile ile dolar-bıst koordinesini gözlemek yerinde olacaktır diye düşünüyorum..

5.75 den 5.45 hareketinde borsa da zirveden dönüş işareti vermiş idi..
    5.85 lerde iken dolar borsada biz bu yüzde 2 yi sorguluyoduk..

Bugün itibari ile cevabı alındı..
    Dolar bas borsa çek trendi başlamış..
    para da spekülatif hisselere mi gidiyor yoksa, adese, özgyo, beyaz vb gibi? vurgun büyük gibi

Sayfa 904/999 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •