Sayfa 707/999 İlkİlk ... 207607657697705706707708709717757807 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 5,649 - 5,656 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. Cok kotu o video izlemeyin biraz once baktim berbat bisey

Evliligi de bosanmayi da zorlastirici kanunlar getirilmeli egitim duzeyi dusuk kesim sirf toplum baskisi yuzunden cok bilincsiz evlilikler yapiyor olan cocuklara oluyor
    2000 asgari ücretle gitmez o evlilikler gitmiyor da adliyede calisan bir arkadas var boşanmak icin millet sira alamiyor diyor

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu sayfalarda onlarca kez yazıldı.

ABD karşılıksız para basıyormuş.

Çok borcu varmış,

100 ABD soları 8 cent edermiş filan.

Sözüm onlara, bak o beş para etmez dolarla, adam Grönland Adasını satın alacak.

Yüzyıllık planları bu.

1940 yılında da teklif edip 100 Milyon altın dolar teklif etmişlerdi.

Bugün Grönland'ın nüfusu 56.000 kişi.

Deseki bebekler dahil her yurttaşa 1 Miyon dolar.

56 Milyar dolar eder.

Bu teklif gider, orada huzur muzur kalmaz, ilk referandumda satarlar adayı.

Bunu yazıyorum ki, ABD yi hiç tanımayanlar belki bir daha saçmalamazlar.
    Hesap ettim yaptığınız teklifin m2 karşılığı 2.58 cente, türk parası olarak da 15 kuruşa geliyor. Bu durumda parselleyip satsalar daha fazla eder. Hem de sarı çiyan gibi birisiyle muhatap olmazlar. Mesela ben bir dönümüne talibim, konuşulan fiyatla 150.- TL ediyor.

Şaka bir yana son cümleniz tam bir kayıkçı kavgası başlatma girişimi olmuş. Bugün ABD think tank'leri Çin ve Rusya'nın rekabetinin üstesinden nasıl gelirizin derdindeyken böyle iddialı cümleler kurmayın lütfen. ABD'nin Gürcistan'da, Ukrayna'da ve Suriye'de son 10 yılda Rusya'dan yediği dayağın haddi hesabı yok. Rusların ABD savunma bütçesinin 15'te 1''i kadar bütçe ile yaptıkları füze sistemleri, savaş uçaklarıyla ABD'ye piyasada kök söktürürlerken yani süregelen iddialı bir kapışma varken bir tarafa banko oynamayın bence. Bugün akıllı telefon piyasasında ilk 7 firmanın 5'i çinli. Liberal sistemin, rekabetçi kapitalizmin yılmaz savunucusu ABD piyasaya bir tekel (apple) ile çıkarken Çinliler kendi aralarında bile rekabet ederek ABD'ye verimli piyasalar dersi veriyor.

20 sene önce ABD'nin egemenliğine bu denli büyük rakipler çıkacağını kim söyleyebilirdi? Böylesi olağan dışı gelişmelerin olduğu bir ortamda bir 10 yıl sonra bir çok şeyin değişmeyeceğini kim iddia edebilir? Bu bir Avrasya güzellemesi değildir, gitmekte olan belli, bırakın da insanlar geleceği konuşabilsinler, saçmalama özgürlükleri de saklı kalmak üzere.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    İyide bu cok garip bisey olmamali
    Tarafgir degilim
    Oncelikle yanlis anlasilmiyim
    Tanidigim kbb doktorunu ilac sirketi kubaya yolluyosa gezmeye
    Yag bilmemnesi akrabalari distributor ayagina petrol sirketi dunyayi gezdittiriyosa
    Onlarda bi gitsin artik gayet dogal
    Yani o bahsi gecen ortam icin Dogal
    Masrafları özel şirket veya Tayland hükümeti değil,Türkiye Cumhuriyeti Devleti karşılıyorsa,o hıyarların bilmem nesinin keyfi,vatandaşın cebinden çıkıyorsa bence oldukça garip bu durum,garip yerine yakışan başka kelimelerde koyabilirsiniz...

4.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Biz hemen hemen son kuşagız, gittikçe azalan cok değerli gençlerimizde var.

Bazı arkadaşlarında yazdığı gibi, 12 Eylül memleketin ağzına s. o zamanlar bana bile iyi birşey gibi gelmişti!

Son 40 yila bakınca, eşsekoğlu essekmisim!
    kardeş kardeşi baba oglunu katlederken sokaklarda can güvenligi kalmamışken elbette müdahale darbe tüm yurtdaşlar tarafından dogru kabul edilmişti yıllarcada evrene dualar edilmişti hayal meyal ogünler gözümde canlandı

5.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Cok kotu o video izlemeyin biraz once baktim berbat bisey

Evliligi de bosanmayi da zorlastirici kanunlar getirilmeli egitim duzeyi dusuk kesim sirf toplum baskisi yuzunden cok bilincsiz evlilikler yapiyor olan cocuklara oluyor
    2000 asgari ücretle gitmez o evlilikler gitmiyor da adliyede calisan bir arkadas var boşanmak icin millet sira alamiyor diyor
    İşte sıkıntı orada patlıyor,eğitim düzeyi düşük insanlar eskiden gelen gelenekleri yaşatma adına,asgari ücretle iş buldukları oğullarını,komşunun kızıyla evlendiriyor,eşyaları da anne,baba alıyor,kiralık ev de tutuluyor,ya sonra?tv ler de devamlı yalıda köşkte geçen dizileri seyreden yeni gelin,önce işten yorgun argın,kir pas içinde dönen eşine,tik tok videosu çekiyor,sonra daha pahalı telefon ve ev eşyaları,kaynanadan daha uzak ev istiyor,birde çocuk,ziynetler de suyunu çekince,kavgalar başlıyor,sonra gelsin boşanma davaları maalesef bazende dramlar..

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    İşte sıkıntı orada patlıyor,eğitim düzeyi düşük insanlar eskiden gelen gelenekleri yaşatma adına,asgari ücretle iş buldukları oğullarını,komşunun kızıyla evlendiriyor,eşyaları da anne,baba alıyor,kiralık ev de tutuluyor,ya sonra?tv ler de devamlı yalıda köşkte geçen dizileri seyreden yeni gelin,önce işten yorgun argın,kir pas içinde dönen eşine,tik tok videosu çekiyor,sonra daha pahalı telefon ve ev eşyaları,kaynanadan daha uzak ev istiyor,birde çocuk,ziynetler de suyunu çekince,kavgalar başlıyor,sonra gelsin boşanma davaları maalesef bazende dramlar..
    Sanırım yanlış anladım; tv lerde empoze edilen yaşama özenen kadının istekleri neden oluyor bunlara demek istemediniz, değil mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Sanırım yanlış anladım; tv lerde empoze edilen yaşama özenen kadının istekleri neden oluyor bunlara demek istemediniz, değil mi?
    ajanda işler sarpa sardı gözcü kardeş için..Sn akyel fazla hirpalamayin iyi çocuktur.anlatimi yetersiz kaldı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    ajanda ne yahu...bu telefon beni yoruyor. ne isterse onu yazıyor...ajanda olacaktı😊

Sayfa 707/999 İlkİlk ... 207607657697705706707708709717757807 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •