Sayfa 889/999 İlkİlk ... 389789839879887888889890891899939989 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 7,105 - 7,112 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    03 Eylül Salı 11:18 ODD: OTOMOBİL, HAFİF TİCARİ PAZARI AĞUSTOSTA YILLIK %23,6 DÜŞTÜ, ÖNCEKİ %66
    Yani diyorki daha önceki yıl ağustos'ta 100 bin adet satılmışsa geçen sene ağustos ayında %66 düşüşle 34 bin adet satılmış bu sene ağustosta ise bir %23.6 daha düşmüş ve 25 bin adet satılmış

Bu bir noktadan sonra tıkanacak %1'lere düşecek ama adet bazında satış 3-5 binlere düşecek oda malum zengin enflasyondan vs etkilenmeyen kesim alacak sadece ..

Şurda daha detaylı haber var ;

https://www.sondakika.com/haber/habe...uzde-12387093/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Kur anlaşılan bugün düşmeye meyyal...

Beklerken bir baba bektaşi fıkrasının tam da zamanı.

Adamın biri olmaz bir iş için dilekte bulunmuş ve demiş ki; "Yüce Allahım. Bu işim olursa Galata kulesine eşek çıkartacağım.."
    > İşi olmuş, adak sözünü yerine getirmek lazım..
    > Almış eşeği gelmiş Galata kulesine..
    > Bir eşeğe bakmış, bir kuleye, ama gözü yememiş..
    >
    > İlerde oturan Bektaşi babasının yanına varmış;
    > "Baba erenler bana bir akıl ver" demiş ve anlatmış olayı.
    >
    > Bektaşi babası sormaya baslamış:
    > - İçki içer misin?
    > - Haşa ömrümde ağzıma sürmedim..
    > - Tütün içer misin?
    > - Haşaaa...
    > - Kumar, Zamparalık, hovardalık?..
    > - Asla!..
    > Sonunda Bektaşi babası "Anlaşıldı evlat" demiş:
    > - Sen hiiiiç eşeği yorma, kendin çık, adak yerine gelir!

3. BİST, 4 Ekim 2019 günü, 13.00 - 14.00 arası kapanışı kaldırıyor.

10.00 - 18.00 arası tek seans olarak devam.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Doğalgaz dağıtımı yapan şirketin yöneticisi...

Halkın bu fiyat karşısında tasarruf önlemi almasıyla doğalgaz tüketiminde ciddi düşüşle, devletin kullanılmasa bile ödemek zorunda kalacağı milyarlarca metreküp doğalgazın sorun yaratacağını söylemekte...

Bilmiyor ki biz alışığız millet olarak geçmediğimiz köprünün, otoyolun, gitmediğimiz hastanenin ücretini ödemeye...

Vız gelir.

5. CDS hangi düzeyde acaba?

6. Düşüş kanalına girip gözünü 5.7250 ye dikti. Toparlamaz ve longları patlatmaya yetmezse 5.50 ye çekebilirler. Böyle olursa bu kadar kısa zamanda gördüğü seviyelerin fazla bir izahı yok. Bana geçen Nisan'daki gibi hareketle önce short sonra long patlatma hareketi gibi geliyor. Şu operasyonlarını bitirseler de çalkantı durulsa. Kendim küçücük longum için direnirim ama umarım babalar durumu farkedip mevzuyu fazla uzatmazlar.

Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    2017de 1 milyon hedefi vardı otomotiv sektörünün şimdi yazın bu haldeler kış kimse araba almıyor zaten.Bu yıllık 200-300 bin rakam bayagı işsizlik demek.Zaten bayilere gidip bişey sordugunda adamların cevaplar aynen şu, o modeli getirmiyoruz, o eklenemez, o paket yok, indirimde değil.Onu bilmiyoruz vs vs.Bu kadar negatif cevapla ben ordan araba alır mıyım?
    yıl sonu ötv kdv indirimi bekliyorum 450.000 civarında satış rakamı geli,r
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    700 bayi olsa ortalama 40 ar araç satabiliyorlarlar diyeceğim ama buda doğru olmaz
    en büyük 100 bayi oda ankara istanbul izmir bursa adanadır 10.000 tane satar kalan 600 bayi 15.000 tane satar yani 25 er adet ortalama 10.000 tl bayi karı olsa bi bayinin masraflar hariç aylık kazancı 250.000 kirasıdır yakıtıdır personelidir genel gideridir vergisidir sigortasıdır. yatırdığı paraya değmez
    Ben bir orta karadeniz ilinde yaşıyorum, burada faizler ve dolar düşükken 4-5 tane otomobil bayisi vardı, şimdi renault ve fiat kaldı sanırım diğerleri kapandı, onlar bile çok, satış yaptıklarını sanmıyorum, sadece satışlar düşmemiş ki başkan senin paylaştığın gibi üretim düşmüş, bu o sektörde de birçok kişinin işini kaybetmesi demek, buna ilaveten yan sektörler var, diğer illerde oem parça üretenler vs bu daralma çok şeyi etkiliyor, şimdi birikme zamanı bu insanlar neyle geçiniyor, borçla vs bunun da etkileri olacaktır, daha krizin başındayız.

Sayfa 889/999 İlkİlk ... 389789839879887888889890891899939989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •