Special Days Image
Sayfa 772/999 İlkİlk ... 272672722762770771772773774782822872 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 6,169 - 6,176 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. arjantinde şuanki fiyatları merak edenler izleyebilir

yeni video

2.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    ben izmiri çözemedim gitti,istanbulda emlak balonu tam hava kaçırmaya başladı,izmir balonu şişmeye başladı(yıl 2013 civarı). acayip geriden geliyor. şimdi soruyorum 30 sene önceki izmirle bugünkünün hiç bir benzerliği yok.insan profili çok değişmiş durumda göçlerle. artık tahammül bile edemiyorum,yılda 1-2 kez ancak uğruyorum. 80-90 lı yıllarda kordon henüz doldurulmamışken kordonda zaman geçirirdim,şimdiki ile hiç alakası yok,o zamanı yaşı yeten bilir.
    Biraz emlak topiği ile ilgili ancak durum şöyle gelişiyor.Gerçek hikayedir.Adamın biri evini 300'e satışa çıkarıyor,ev 900 TL kirada.Eve 250 teklif eden oluyor 270 e düşüyor fiyatı ama anlaşamıyorlar,evi satamıyor.Bir süre sonra İstanbul Ataşehir'de dairesi olan birisi İzmir'e yerleşmeye karar veriyor ve İstanbul'daki evini 3000'e kiraya verip bu evi 2500 TL ye kiralıyor.Evin satıcısı oturan kiracısını kovup İstanbul'dan gelene kiraya veriyor ve aynı yıl içerisinde 300'e satamadığı evini 900 bine satıyor.Balon şişirmenin dikalası işte böyle. Öte yandan İzmir'deki yapılar eski Esenyurt tarzında ve binaların büyük kısmı çok kötüydü.Haliyle yeni yapılan binalardaki modernlikle farkları çok büyük.Bu sayede alım imkanı bulan,kredi ödeme gücü olsun olmasın,hele bir de İzmir'li bayan kafasıyla tencerem var tavam var,İzmirliyim havam var gazıyla bu evlere geçmek için şartlarını zorluyor.Anadoludan Sultanbeyli'ye göç etmiş kendisini Paris'te zanneden kafa İzmir'de yok.Ankara'daki sistem farklı,halkın çoğunluğu memurlukta eşitlenmiş,İstabul ankara göçü pek olmadığı için İzmir ve Ankara'daki döviz büfelerinin durumu anlaşılır durumda.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    2018 sonu itibariyle toplamda istanbul 1. olsada kişi başınada ankara açık ara liderdir
    ne halt yer bu memurlar siyasetçilerde bu kadar para bankalarda çoğalır vbilemem
    istanbulda ilk 1000 kişiyi çıkarın diğerlerindeki mevduata bişey etmez
    oysa ankarada ilk 1000 i çıkar gene ortalama yüksektir

haber eski
    http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/ha...uat-hangi-ilde

2018 sonu rakamlar
    https://www.tbb.org.tr/tr/bankacilik...ki-raporlar/59
    Başkanım o mevduat, konu cok buyuk miktarda dolar trafiği, o da bir tek Bizansta olur.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    ben izmiri çözemedim gitti,istanbulda emlak balonu tam hava kaçırmaya başladı,izmir balonu şişmeye başladı(yıl 2013 civarı). acayip geriden geliyor. şimdi soruyorum 30 sene önceki izmirle bugünkünün hiç bir benzerliği yok.insan profili çok değişmiş durumda göçlerle. artık tahammül bile edemiyorum,yılda 1-2 kez ancak uğruyorum. 80-90 lı yıllarda kordon henüz doldurulmamışken kordonda zaman geçirirdim,şimdiki ile hiç alakası yok,o zamanı yaşı yeten bilir.
    Izmir urla ve seferihisara turkiyenin her yerinden ama ozellikle istanbuldan goc var. Dagin basindaki odemis ve torbalida o kadar cok suriyeli gordumki inanamazsin

Izmir emlak piyasasi dusemez. Inanilmaz talep var

5. Abi Ankarada kimsenin büfe ile bilmemne ile işi de olmaz en iyi senin bilmen lazım
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    2018 sonu itibariyle toplamda istanbul 1. olsada kişi başınada ankara açık ara liderdir
    ne halt yer bu memurlar siyasetçilerde bu kadar para bankalarda çoğalır vbilemem
    istanbulda ilk 1000 kişiyi çıkarın diğerlerindeki mevduata bişey etmez
    oysa ankarada ilk 1000 i çıkar gene ortalama yüksektir

haber eski
    http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/ha...uat-hangi-ilde

2018 sonu rakamlar
    https://www.tbb.org.tr/tr/bankacilik...ki-raporlar/59

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Başkanım o mevduat, konu cok buyuk miktarda dolar trafiği, o da bir tek Bizansta olur.
    bu hükümet 2010 yılından itibaren herşeyi istanbula taşımaya başladı
    bugün itibariyle istanbulda 4 ise dolar ankarada 1,5 ama kişi başınada gene yüksek ankara
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Abi Ankarada kimsenin büfe ile bilmemne ile işi de olmaz en iyi senin bilmen lazım
    Bilmiyor işte, gelen zaten dolar olarak geliyor ve takdim ediliyor!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Biraz emlak topiği ile ilgili ancak durum şöyle gelişiyor.Gerçek hikayedir.Adamın biri evini 300'e satışa çıkarıyor,ev 900 TL kirada.Eve 250 teklif eden oluyor 270 e düşüyor fiyatı ama anlaşamıyorlar,evi satamıyor.Bir süre sonra İstanbul Ataşehir'de dairesi olan birisi İzmir'e yerleşmeye karar veriyor ve İstanbul'daki evini 3000'e kiraya verip bu evi 2500 TL ye kiralıyor.Evin satıcısı oturan kiracısını kovup İstanbul'dan gelene kiraya veriyor ve aynı yıl içerisinde 300'e satamadığı evini 900 bine satıyor.Balon şişirmenin dikalası işte böyle. Öte yandan İzmir'deki yapılar eski Esenyurt tarzında ve binaların büyük kısmı çok kötüydü.Haliyle yeni yapılan binalardaki modernlikle farkları çok büyük.Bu sayede alım imkanı bulan,kredi ödeme gücü olsun olmasın,hele bir de İzmir'li bayan kafasıyla tencerem var tavam var,İzmirliyim havam var gazıyla bu evlere geçmek için şartlarını zorluyor.Anadoludan Sultanbeyli'ye göç etmiş kendisini Paris'te zanneden kafa İzmir'de yok.Ankara'daki sistem farklı,halkın çoğunluğu memurlukta eşitlenmiş,İstabul ankara göçü pek olmadığı için İzmir ve Ankara'daki döviz büfelerinin durumu anlaşılır durumda.
    eğer durum buysa tamamen şaşırmış bu insanlar,neyse gerçeği çok geçmeden anlayacaklar. anladığım kadarıyla hiç bir ekonomik temeli olmayan bir balon bu. istanbul balonunun temeli küresel para bolluğuydu o şimdi bitti.yani sakatta olsa ekonomik bir nedeni vardı. izmirde tamamen hayal satılıyor. o kadar parayı veripte izmirde durmam ben daha güneye inerim

Sayfa 772/999 İlkİlk ... 272672722762770771772773774782822872 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •