Sayfa 708/999 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718758808 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 5,657 - 5,664 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Cok kotu o video izlemeyin biraz once baktim berbat bisey

Evliligi de bosanmayi da zorlastirici kanunlar getirilmeli egitim duzeyi dusuk kesim sirf toplum baskisi yuzunden cok bilincsiz evlilikler yapiyor olan cocuklara oluyor
    2000 asgari ücretle gitmez o evlilikler gitmiyor da adliyede calisan bir arkadas var boşanmak icin millet sira alamiyor diyor
    gecen bir yerde okudum , ornek verilen ulke Almanya..
    en basit bosanma davasi 3 yil suruyormus; anlasmali olsa bile..!
    bu surecte hemen ve ivedilikle kadina nafaka baglanip, tum sure boyunca kim hatali , mal varligi, cocuklarin durumu, velayet ivir zivir tum incelikleri ile arastiriliyormus..
    oyle biz anlastik bizi bosa olayi yok..
    3 yil sonunda hakimin verdigi karar sonrasi kadina nafaka kesilip geri kalan islemler bittikten sonra bosanma gerceklesiyormus..
    hatta ilk davaya sadece kari koca katiliyormus, avukat sokmuyormus hakim ilk celseye..
    o medeni kanun dedikleri zamazingo degisecek ilk once..
    sonra Almanya bizi kiskaniyor..!
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    ajanda ne yahu...bu telefon beni yoruyor. ne isterse onu yazıyor...ajanda olacaktı��
    Akıllı telefon de mi..

Ben kullanmıyorum onu.. Çünkü, bana göre, insanın telefonu kendisinden daha akıllı olmayacak.. Yoksa kafasına göre yazıyor bu aletler..

Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Sanırım yanlış anladım; tv lerde empoze edilen yaşama özenen kadının istekleri neden oluyor bunlara demek istemediniz, değil mi?
    kulturel yozlasmanin sebebi 12 eylul , sureci Turgut Ozal'dir..sonucunu kendiniz bulursunuz..
    bir ulkeyi tuketim toplumu haline getirdin mi ; finito..
    gunumuz evliliklerinin bitme nedeni kadinin calismasi falan degildir, ekonomik ozgurlugu varmista falan filan..
    rasyonalist yetistirdigin doyumsuz bir nesil var, ben 44 yasindayim ve bu nesli yetistiren bireylerden biriyim..
    z kusagi dedikleri nesil kadar dandik bir nesil gelmemistir bu topraklara..
    tuket at , tuket at..!
    aile kavraminin ici bosaltildi ; hepsi bu..
    kadini erkegi yok bu isin..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Hesap ettim yaptığınız teklifin m2 karşılığı 2.58 cente, türk parası olarak da 15 kuruşa geliyor. Bu durumda parselleyip satsalar daha fazla eder. Hem de sarı çiyan gibi birisiyle muhatap olmazlar. Mesela ben bir dönümüne talibim, konuşulan fiyatla 150.- TL ediyor.

Şaka bir yana son cümleniz tam bir kayıkçı kavgası başlatma girişimi olmuş. Bugün ABD think tank'leri Çin ve Rusya'nın rekabetinin üstesinden nasıl gelirizin derdindeyken böyle iddialı cümleler kurmayın lütfen. ABD'nin Gürcistan'da, Ukrayna'da ve Suriye'de son 10 yılda Rusya'dan yediği dayağın haddi hesabı yok. Rusların ABD savunma bütçesinin 15'te 1''i kadar bütçe ile yaptıkları füze sistemleri, savaş uçaklarıyla ABD'ye piyasada kök söktürürlerken yani süregelen iddialı bir kapışma varken bir tarafa banko oynamayın bence. Bugün akıllı telefon piyasasında ilk 7 firmanın 5'i çinli. Liberal sistemin, rekabetçi kapitalizmin yılmaz savunucusu ABD piyasaya bir tekel (apple) ile çıkarken Çinliler kendi aralarında bile rekabet ederek ABD'ye verimli piyasalar dersi veriyor.

20 sene önce ABD'nin egemenliğine bu denli büyük rakipler çıkacağını kim söyleyebilirdi? Böylesi olağan dışı gelişmelerin olduğu bir ortamda bir 10 yıl sonra bir çok şeyin değişmeyeceğini kim iddia edebilir? Bu bir Avrasya güzellemesi değildir, gitmekte olan belli, bırakın da insanlar geleceği konuşabilsinler, saçmalama özgürlükleri de saklı kalmak üzere.

Tamam da, önceki sayfalarda çok yazıldı.

Ben bunlara rezerv para nedir ? bunu bile anlatamadım.

Dedim ki, adam son 50 yıldır, dünyanın en büyük değerlerini bu para ile aldı, almaya devam ediyor.

Türk Profesörden, Grönland adasına kadar.

ABD düşmanlığı yapacağım diye ipe sapa gelmez bir sürü yazı.

Tamam, 1974 Bretton Woods tan bu yana elde ettiği ayrıcalık ve üstünlük, bunları, çıkarları için verdiği sözleri bile tutmayan bir eşkiya haline getirdi. Tek kutuplu dünyanın nasıl bir cinayet olduğunu, arap baharı masalları ile gördük yaşadık.

ABD ve günümüz problemleri konuşulacaksa gerçek problemleri konuşalım, ABD batıyor, çok borcu var, 100 dolar 8 cent eder gibi bomboş yazılanları hatırlattık.

Bakın, adam Grönland'ı almak için Danimarka'ya gidecekti.

Tepkiler üzerine bu seyahati iptal etti. Bu Trump'ın, akşam 5 çayı içerken aklına geliveren bir karar değildir.

Bu üstünde çok çalışılmış sinsi bir planın dünyaya açıklanmasıdır.

Bunları anlattık.

Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Hesap ettim yaptığınız teklifin m2 karşılığı 2.58 cente, türk parası olarak da 15 kuruşa geliyor. Bu durumda parselleyip satsalar daha fazla eder. Hem de sarı çiyan gibi birisiyle muhatap olmazlar. Mesela ben bir dönümüne talibim, konuşulan fiyatla 150.- TL ediyor.

Şaka bir yana son cümleniz tam bir kayıkçı kavgası başlatma girişimi olmuş. Bugün ABD think tank'leri Çin ve Rusya'nın rekabetinin üstesinden nasıl gelirizin derdindeyken böyle iddialı cümleler kurmayın lütfen. ABD'nin Gürcistan'da, Ukrayna'da ve Suriye'de son 10 yılda Rusya'dan yediği dayağın haddi hesabı yok. Rusların ABD savunma bütçesinin 15'te 1''i kadar bütçe ile yaptıkları füze sistemleri, savaş uçaklarıyla ABD'ye piyasada kök söktürürlerken yani süregelen iddialı bir kapışma varken bir tarafa banko oynamayın bence. Bugün akıllı telefon piyasasında ilk 7 firmanın 5'i çinli. Liberal sistemin, rekabetçi kapitalizmin yılmaz savunucusu ABD piyasaya bir tekel (apple) ile çıkarken Çinliler kendi aralarında bile rekabet ederek ABD'ye verimli piyasalar dersi veriyor.

20 sene önce ABD'nin egemenliğine bu denli büyük rakipler çıkacağını kim söyleyebilirdi? Böylesi olağan dışı gelişmelerin olduğu bir ortamda bir 10 yıl sonra bir çok şeyin değişmeyeceğini kim iddia edebilir? Bu bir Avrasya güzellemesi değildir, gitmekte olan belli, bırakın da insanlar geleceği konuşabilsinler, saçmalama özgürlükleri de saklı kalmak üzere.
    Rusyanın küresel anlamda bir gücü olduğunu düşünmüyorum. Bir gün evimize rus yapımı ürünler gelirse o zaman değerlendiririz.
    Çin amerikanın ciddi rakibi olabilir ancak bunu için demokrasiye bir şekilde geçmesi gerekiyor. Bu sancılı süreç yaşanmadan Çin’in liderliğe oturması mümkün görünmüyor.
    Amerikanın küresel şirketleri canavar gibi çalışıyor. Bunun en basit göstergesi hayatınıza son 10 yılda yeni giren yükte hafif pahada ağır ürünlerin hala amerikadan geliyor olması. Bu bile küresel hegemonyasının süreceğinin göstergesi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Şaka bir yana son cümleniz tam bir kayıkçı kavgası başlatma girişimi olmuş.
    Biz kayıkçı kavgası başlatmayız, kim olduğumuzu bilen bilir.

Siz kendi işinize bakın.

7.  Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Sanırım yanlış anladım; tv lerde empoze edilen yaşama özenen kadının istekleri neden oluyor bunlara demek istemediniz, değil mi?
    Sayın Üye,Savaş Bey ne demek istediğimi alttaki mesajıyla çok güzel anlatmış,sayfalarca yazarım bu konuda,ama bu özetin üzerine çıkamaz...
    gerek burada,gerekse kafe de bu konuyla ilgili görüşlerimi belirttim,ayrıca son yazdıklarım ,Sayın Vicente nin son yıllarda boşanmaların artmasıyla ilgili yazısını destekler mahiyetteydi,alıntı yaptığım mesaja bakarsanız ne söylemek istediğim daha iyi anlaşılır...

8.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    ajanda işler sarpa sardı gözcü kardeş için..Sn akyel fazla hirpalamayin iyi çocuktur.anlatimi yetersiz kaldı
    Bora Bey size de saygılar.....hitap tarzı pek hoş olmamış ama...

Sayfa 708/999 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718758808 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •