Sayfa 853/999 İlkİlk ... 353753803843851852853854855863903953 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 6,817 - 6,824 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

Bence istanbul secimleri tekrar edilsin %10 indirim olacaktı %32 zam geldi.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Dürüstlük bitmeyen sermayedir.

2. Bora abi sanırım Izmir'de oturuyorsunuz.Kışın sert geçtiği yerlerde doğalgaz faturası gerçekten acıtır insanların canını.Sobayi kimsenin özleyecegini sanmıyorum.Taşınmaya gelince göktaşı düşmesi,deprem veya tsunami gibi afetler dışında fantezi olur
    Son düzenleme : uzay44; 31-08-2019 saat: 11:58.
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

3. kışın hava sıcaklığı çok düşmeyen bir bolgedeyseniz inverter klimayla ısının daha hesaplı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Bora abi sanırım Izmir'de oturuyorsunuz.Kışın sert geçtiği yerlerde doğalgaz faturası gerçekten acıtır insanların canını.Sobayi kimsenin özleyecegini sanmıyorum.Taşınmaya gelince göktaşı düşmesi,deprem veya tsunami gibi afetler dışında fante
    zi olur
    Evet İzmir'de oturmanın bir farkı var. Biliyorum.

Ama ben İstanbul'da da oturdum.

Çok fazla farkı yoktur. Erzurum olsa anlarım...

Bir de insan bir şekilde oturduğu iklime adapte oluyor.

Ankara'nın kışından, bir Ocak ayında taşındığımız İzmir'de ilk yıl elektrik sobası ile gayet iyi idare ettik. Ama ertesi sene İzmir'in havasına adapte olunca, üşümeye başladık.

Neyse .

Ben aslında oransal olarak olaya yaklaştım.

Erzurum'da da olsanız, bu % 30 zam geçen yıl ki faturanızı % 30 artıracak. O kadar.

Her yer için orantısal olarak aynı durum.

Ama diyelim bir polis memuru olarak İzmir'den Kars'a tayin olursanız doğalgaz faturası yıkıcı olur tabi.

5.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    kışın hava sıcaklığı çok düşmeyen bir bolgedeyseniz inverter klimayla ısının daha hesaplı.
    elektrikte ucuz degil antalya da 2 daikin klima 2 oda aksam 6 sar saat toplam 12 saat gunde calisiyor gecen kis 300 lira fatura geliyordu 200 u klimadir. evim tum gun gunes gormesine ragmen .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,121
     Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Dudu yazında klima parası verirsin.soguktan olmesın ama sıcak kotudur...AVM ye git otur...
    Benim evim de buyucek bu kis saglam usuyecegim korkarim..
    En guzeli Kanada'ya cocuklarin yanina gidip salonda yer yataginda yatmak.
    Orada isitma ve elektrik kiraya dahil.
    Bir tek internete para odeniyor...
    Ya da evi kapatip Antalya'da dolasacagim kis gunleri.
    Afyon'daki termal oteller de siki kampanya yapiyorlar..
    2 ogun tika basa yemek yerim, sicak sulara girer yatarim makak maymunlari gibi, ne fatura dusunurum ne alisveris..
    Tam bi dolce vita
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7. Avmler de dolar taşar bu kış

8. Doğalgazda, bu kadarına da pes dedirtecek, akla hayale gelmeyecek "ballı" bir kaçak yöntemi ortaya çıkarıldı.
    Abone, doğalgaz sayacına bal döktü. Bal, abonenin tükettiği doğalgazın ölçümünü yapan diskin dönüş hızını ciddi biçimde yavaşlattı. Abone, örneğin 10 birim doğalgaz tüketmesine karşın faturaya yalnızca 1 birim yansıdı. Sağlık alanında her derde deva gösterilen bal, bu kez doğalgaz sektöründe boy gösterdi. Dünya doğalgaz tarihine geçecek bir olayla bal, bir abonenin kaçak doğalgaz kullanmak için kullandığı ürün oldu

https://www.ahaber.com.tr/ekonomi/20...en-kacak-icadi

Sayfa 853/999 İlkİlk ... 353753803843851852853854855863903953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •