Sayfa 423/670 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523 ... SonSon
Arama sonucu : 5358 madde; 3,377 - 3,384 arası.

Konu: SRVGY - Servet GYO A.Ş.

solo kar : 44.5 milyon

konsolide : 52.5 milyon

konsolide cok az dusmekle birlikte solo kar nerdeyse % 50 artmis. defter degeri de degerlemeler ile 10.50 seviyesinde.

gayet guzel

10 nisana da surda birsey kalmadi, yarin bir destek atalim bizde

hazir epeyde aşagı salmışlarken tahtayi

hayirli olur insallah

yatırım tavsiyesi degildir

bu son konsolide bilançosu olmasi lazim, bundan sonra deks ile birlesmeşmeden dolayi artik 2020 yili itibariyle solo bilancolar gelecek !

bundan sonra tertemiz bilancolara tanik olacagiz.

bu kardesler 10 liranin altina sarkitmaya niyetli belli ! 10 lira alti her noktadan aliciyim insallah.

niyetimiz mübarek

Son düzenleme : hayek; 11-03-2020 saat: 11:00.

bu mübarek kardeşlerimiz hala aylar once bıraktığımız yerdeler ! bir adim yol alamamislar kafalari hep ayni çalisiyor biraz gelistirir insan kendisini

bismillah dedik, alim girisimlerimize ufaktan basladik. ısınma turlarındayız hayirlisi diyelim

Sayın hayek,şu servetten yediğim kazığı ömür billah unutmam..onca zaman taşı...100 bi lira zarar yaz...sonra 6 ya katladı...Patron müsveddelerini Allaha havale ettim...umarım çevirdikleri dolaplar,kursaklarında kalır...
    Zaten bir türlü öğrenemedim,hisseye ne zaman,girilip çıkılacağını...girerim düşer...çıkarım yükselir...
    Son düzenleme : batık; 11-03-2020 saat: 19:36.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Sayın hayek,şu servetten yediğim kazığı ömür billah unutmam..onca zaman taşı...100 bi lira zarar yaz...sonra 6 ya katladı...Patron müsveddelerini Allaha havale ettim...umarım çevirdikleri dolaplar,kursaklarında kalır...
    Zaten bir türlü öğrenemedim,hisseye ne zaman,girilip çıkılacağını...girerim düşer...çıkarım yükselir...
    ne güzel soylediniz sn. batik. sizinle %100 ayni fikirdeyim.

sahsen ben bu kardeslerden cok iyi kar ettim, ama sizin magduriyetinizi biliyorum. Allah kolaylik versin.

ben burada tkrr pozisyon aciyorum, belli bir oranda ! (eskisi kadar yogun olmayacak gerci). biliyorsunuz meshur oswe'nin kabataslak kiralanabilir alaninin %60ini satti 177 milyon euro ya. satis sureci tamamlanmak uzere, bakalim hayirlisi

6. Hayırlısı olsun arkadaşlar. Bende ne haller ile (Oswe satışı )hisseye girmiştim. Bakalım hayırlı diyelim .
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Burası doğunun batısı, batının doğusudur.

7. Yedirirler mi göreceğiz takasda kaç adet var biz küçüklerde kaç adet kim kazanacak bazen herkes kazanır umarım öyle olur fakat yinede beklenecek gibi

bi analiz de ben yapayim. hoş bu satis yapilmadan aylar önce oswe muhendisi olmustuk !

oncelikle oldukca karmasik bir satis olmuş diyebilirim.

242.000 m2 arsanin (107.000 m2'sil
    ve
    291.000 m2 kiralanabilir alanin (183.000 m2) si satiliyor.

bu da kiralanabilir alan acisindan %63, arsa alani acisindan ise %45'lik kismin satildigi anlamina geliyor.

arsa kisminin imarlik bir durumu olsada sonucta burasi bir ismerkezi olduguna gore kiralanabilir alan onemli ticari acidan ! bu sebeple %63 icin 177 milyon euro alindi diyebilirz.

bu da kabataslak 1 milyar 250 milyon TL yapiyor ki mevcut sermayenin 24 kati ve mevcut piyasa degerinin 2.5 kati. tabi burada sirketin hesabina dusen %76 idi sanirim kismi bizi ilgilendiriyor 1 milyar TL gibi bir rakamin sirketin kasasina girecegini ifade edebiliriz.

bununla birlikte sirket kalan alandaki kiracilari koruyacagini ve buradan da kabataslak aylik 2.5 milyon ve yillik 30 milyon TL gelir gelecegini de beyan etti.

deks ile de birlesildigine gore artik bilancolar konsolide edilmeyip solo olarak sunulacagina gore sadelestirilmis olarak cok ciddi bir karliliga ulasacagi aciktir.

bu hesaba gore sirketin kalan %40'lik kismi da kabataslak 70 milyon € ekspertiz yazacaktir satis bedeli uzerinden bu durumda sirketin duran varlik kaleminde de herhangi bir azalma olmayacak. cunku su an bilanco icinde oswe'nin degeri oldukca komik ekspertiz edilmis, bunu hep biliyorduk zaten.

kasadaki muazzam para + karliligin hic degismeden ayni kalacagi + duran varlik ve aktiflerde mevcut en kucuk bir kuculmeye ugramadan sirketin halini dusundugumuzde minimal 50 liralardan falan islem goruyor olmasi lazim.

tabiki satisin hicbir probleme ugramadan bitmesi gerektiginin onemi aciktir. hos alman rekabet ve bolge idareden alinacak izinlerin cok uzamayacagini dusunmekteyim. cunku rekabetsel bir durum olmadigi gibi, bu alanin yeni amaci ile hizmet etmesi frankfurt belediyesinin isine gelir diye dusunuyorum.

gerci tahta yapici kardeslerin çapi yok, paralari var ama çaplari yok diyelim ! ama satis tamamlandiginda kapaklari acilmis baraj suyunun altinda kalacaklarini biliyorlardir sanirim.

1 yil bekleme suresi ile 5 kat getiri vadeden cok hos bir yatirim sirketi diye dusunuyorum.

yatırım tavsiyesi degildir, tamamen kisisel goruslerimi ifade etmektedir.

Sayfa 423/670 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •