Sayfa 52/670 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 5358 madde; 409 - 416 arası.

Konu: SRVGY - Servet GYO A.Ş.

Sayın
    İlgi: 17.06.2017 TarihliBaşvurunuz

İlgi yazınızda özetle; Borsa İstanbul A.Ş.'de işlem gören Servet GayrimenkulYatırım Ortaklığı A.Ş. yatırımcısı olduğunuz, söz konusu payda işlem yapankişilerin suni fiyat oluşturdukları ifade edilerek, konunun incelenerekgerekenin yapılması talep edilmiştir. İlgi başvurunuz Kurulumuz tarafındankayda alınmıştır. Kurulumuza ulaşan ihbar ve şikâyetler, sermaye piyasalarındagerçekleştirilen işlemler ve sermaye piyasası araçlarına ilişkin gelişmeler,6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 88 inci maddesi çerçevesindedeğerlendirilerek gerekli görülen hallerde Kurulumuz tarafından ayrıntılıinceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda mevzuata aykırı bir durumtespit edilmesi halinde incelemelerin kamuyu ilgilendiren sonuçları KurulumuzBültenleri aracılığıyla kamuya duyurulmaktadır.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.
    -----------------------------------------------------------------
    Başvuru Sahibi:
    Başvuru Tipi:Görüş, öneri ve şikayet
    Başvuru Tarihi:17.06.2017 12:39:35
    Başvuru Konusu:Aracı kurumların işlemleri hakkında
    Başvuru Sahibi E-PostaAdresi:
    Başvuru Sahibi Adresi:
    Başvuru İçeriği:Sayın Yetkili; Ben borsa da işlem gören SRVGY kodlu hisse yatırımcısıyım.Buhisse de işlem yapan veya yapanlar her kimse ,gördüğüm ve anladığım kadarıylasuni fiyat oluşturuyorlar.Emirleri yazıyorlar,siliyorlar.Bir anda % 10 yukarıgiderken bir bakmışsınız % 5 aşağı gidiyor.Bu işler doğrumudur,etik midir?Eğerkanuna aykırı işlem veya işlemler yapılıyorsa,gereken işlemin yapılmasını arzederim.

BUDA BİMERİN Kİ....

Sayın
    T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne yapmış olduğunuz 1700867175 sayılı başvurunuz 23.06.2017 tarihinde SERMAYE PİYASASI KURULU BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:
    Sayın
    İlgi: 21.06.2017 Tarihli Başvurunuz
    Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'ye ilişkin aynı konulu 07.03.2017 tarihli başvurunuz kayda alınmış olduğundan, ilgide kayıtlı başvurunuz Bilgi Edinme Hakkı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik'in 18 inci maddesinde yer alan, "Daha önce cevaplandığı halde aynı kişiler tarafından yapılan tekrar mahiyetindeki başvurular ile soyut ve genel nitelikteki başvurular işleme konulmaz ve durum başvuru sahibine bildirilir." hükmü çerçevesinde kayda alınmamıştır.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.
    Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri BİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.

2. Bugün mal değiştikler bir hazırlık mı var acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Galip ağa buraya bir dadanırsa hisseyi 6 TL. lere çıkartır. Hem sığ bir hisse. Halka açıklığı çok az. Piyasada sadece 4 Milyon civarı hisse var. 14-15 Milyon TL. bir para ile operasyona açık bir hisse. İnşallah bu hisseye de el atar da biz de biraz sebepleniriz. Hissenin beklentileri çok. Ayrıca defter değeri 7 TL. civarı.Galip olmazsa bir başkası elbet bu hissedeki potansiyeli görüp hisseyi çok yukarılara taşıyacaktır düşüncesindeyim. Hatta 20 Haziranda baya yüksek sayıda hisse toplandığı görülüyor.

4. Bugün küçük bir yatırımcı olarak spekten 3,47 TL. ortalamaile baya bir mal aldım. Sabah seansındaki hareketlenmelerin bir kısmı benim alışlarımla oldu. Sığ bir hisse olduğu için 15-25 bin adet alışlar bile hissede dalgalanmalar yaratıyor. Bu aldığım lotları 4 TL. den aşağıya speğe geri vermem. Boşuna beklemesin.

Ben de bu hafta baya bir mal çıktım.portföyümün birini yani 8500 adedi 3,45 ortalamaya verdim,maliyeti 4 ün üzerinde idi.Diğer portföyde kinin de bir kısmını verdim,yeter bu bit yavrularindan çektiğim...

NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK;NE ELBİSELER GÖRDÜM İÇİNDE İNSAN YOK.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

03/07/2017 den geçerli grup değişikliği olan hisseler :

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

B grubu hayirli olsun bakalim...

Alıntı Originally Posted by pascha Yazıyı Oku
    B grubu hayirli olsun bakalim...
    Hayırlı olmasına olsun da,hiç bir faydası olacağını sanmıyorum.İnşallah yanılırım...

Sayfa 52/670 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •