Sayfa 525/670 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon
Arama sonucu : 5358 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: SRVGY - Servet GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Future1905 Yazıyı Oku
    Kabaca fiyat bazında şöyle bir hisse ile kıyaslayayım inveo eski adı ile gyhol 30 milyon sermayesi ile 300 milyon kar ve pd:2.13 fiyatı 32 TL
    Dediğiniz kar rakımı 300 milyonun 6 katı 180-200 TL olması gereken rakam
    Veya başka bir hisse algyo ile kıyaslayaım 17 TL. Ve 100 milyon kar var defter değeri 0.70 yani olması gereken fiyattan yüzde 30 daha aşağı işlem görüyor bu rakama göre ise 18 kat fazla yani algyo 1.800.000.000 TL kar açıklarsa 17*18 306 TL fiyat olması lazım bunun gibi bir çok örnek var fiyat normal şartlarda bu şekil hesaplanır 40 -45 lira filan değil yani defter değerinin 40 katı diyorsunuz kendi ağzınızla defter değeri şuanki bilançoya göre 10 lira civarı zaten otomatik olarak 400 lira fiyat çıkıyor

En önemlisi nokta=borsada aslında fiyat kar sermaye oranı na göre belirlensede (yani benim yaptığım hesaplamalar gibi) piyasa fiyatı yani gerçek fiyat bambaşka birşeydir onun içine psikolojik matematik sosyalijik onlarca farklı etken girer biz burda sadece kabaca varsayım ile fiyat söyleriz gerçek piyasada bunun çok çok üstüde olabilir çok çok altıda olabilir kısa bir örnek şirket bu gelen parayı çok farklı bir alanda değerlendirebilir mesala banka bile kurabileceği bir rakamdan bahsediyorum liman yapabilir başka bir şirket satın alabilir bu para çok büyük bir para burda bence en önemli etken patronun karekterli olması
    Son not: bunları niye yazıyorum birçoğunuzun maliyetleri çok düşüktür ben bugün aldım ve sabahtan beri fiyata bile bakmıyorum belki bunları yazarken şuanda - filan olabilir sadece yazmamın sebebi borsada büyük fırsatlar çok az gelir 5 ten 30 a geldi diye kimse almazken 30 dan 300 e gittiğinde herkes vay be diyecek bu borsanın kuralı 5 liradan taze kuru 1000 TL ye çıkmadı mı peki 30 dan alan adam için zamanında ne demişlerdir borsada imkansız diye birşey yoktur
    Son son not: merak etmeyin bugün ki yazdığım kadar bir daha yazmayacağım sessizce köşeme çekileceğim ama bu yazılar TARİHE NOT OLARAK GEÇSİN 3 ay sonra tekrar alıntı yaparak konuşacağım tekrardan iyi günler herkese
    Yoo hep yazabilirsin saygısızlık olmadıktan sonra. Forum bizim tapulu malimiz değil ya ;))

Aslinda benzer şeyleri yazıyoruz ama ifade ediş şeklimiz farkli ;)

piyasa değerimiz defter değerimizle(yani 40lirayla ) aynı da olabilir

ya da 2-3-4 katinida piyasa çok rahat fiyatlayabilir.. burayı izleyeceğiz artık

(40 lirayı 2 ya da 3 -4 le çarpıp kendinize hedef koyabilirsiniz ya da piyasa hissemizi 30-40 liradada fiyatlayabilir uzunca bir süre..

bu kısma piyasa karar verecek hep beraber göreceğiz..)

Piyasa neye karar verirse artık..
    Burda hikayeler
    -yildiz pazara geçme
    -arsanin kalan yarısının satışı
    -gelecek parayla neler yapılacak üzerine kuruludur bENce .. YUKSEK ORANDA BEDELSİZ YA DA TEMETTÜ..

2. Heg bana tweeterda dm açabilirmisin özelden soru soracağım beni ekle yada muhmuhittin(traderoldumabey)

3.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    Yoo hep yazabilirsin saygısızlık olmadıktan sonra. Forum bizim tapulu malimiz değil ya ;))

Aslinda benzer şeyleri yazıyoruz ama ifade ediş şeklimiz farkli ;)

piyasa değerimiz defter değerimizle(yani 40lirayla ) aynı da olabilir

ya da 2-3-4 katinida piyasa çok rahat fiyatlayabilir.. burayı izleyeceğiz artık

(40 lirayı 2 ya da 3 -4 le çarpıp kendinize hedef koyabilirsiniz ya da piyasa hissemizi 30-40 liradada fiyatlayabilir uzunca bir süre..

bu kısma piyasa karar verecek hep beraber göreceğiz..)

Piyasa neye karar verirse artık..
    Burda hikayeler
    -yildiz pazara geçme
    -arsanin kalan yarısının satışı
    -gelecek parayla neler yapılacak üzerine kuruludur bENce .. YUKSEK ORANDA BEDELSİZ YA DA TEMETTÜ..
    Burada siz Tkuru ile hisseleri mukayese edecek olursanız o kadar bedava hisse var ki saysam bitmez.kaldı ki Tkuru ağustos ayıona kadar bütün yatırımcıları döktü ve 70 den 1000 e gitti.servette tüm yatırımcıyı dökebilir misin peki? dökemezsin.80 den belki kimse kalmaz.onu piyasadaki yatırımcılar bilir.elbette bu hisse 400 e de gider 152.000 tl ye de. çünkü Tkuru defter değerinin 3800 katını gördü.bu da o kadar katını görse 150 bin lira oolması lazım.Ama biz normal defter değerini 40 olarak alırsak 3*4 katı 150 tl olabilir.ama olabilir diyorum.Bu hissede çok sert fırtınalı kasırgalı düşüşler çıkışlara herkes hazır olsun.dikkat ederseniz düzeltme yapmadı.her zaman kenarda sermaye tutmak lazım.düşüşte almak için

4. Para ne zaman geçer kasaya
    Milyonlarca euro
    177 milyon euromuydu
    Kimse senet satmıyor
    Vakıf bile topluyor
    Patron heralde o
    Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by kanepe Yazıyı Oku
    Para ne zaman geçer kasaya
    Milyonlarca euro
    177 milyon euromuydu
    Kimse senet satmıyor
    Vakıf bile topluyor
    Patron heralde o
    Ytd
    14 Ekim'de ilk taksit olan 90 milyon Euro Almanya daki %94 istirakimiz olan Oswe nin hesabına yatirilacak..

Kalan 80 milyon Euro da Ocak 15 e kadar yatacak.

6.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    14 Ekim'de ilk taksit olan 90 milyon Euro Almanya daki %94 istirakimiz olan Oswe nin hesabına yatirilacak..

Kalan 80 milyon Euro da Ocak 15 e kadar yatacak.
    Heg 90 milyon Euro 3.çeyrek bilançoda gözükecek mi

7.  Alıntı Originally Posted by Future1905 Yazıyı Oku
    Heg 90 milyon Euro 3.çeyrek bilançoda gözükecek mi
    Hayır..çünkü para Ekim 14 de hesaba yatacak. 30Eylulden önce gelseydi görecektik..

3. Çeyrek.bilanco nasıl gelir bilmem ama 2020/12 güzel bir bilanço göreceğiz ..2021/1 de de guzel bilancomuz olacak İnşallah

8. Heg senin sayende girdik hisseye
    Rabbim hayırlara vesile kılar inşallah

Sayfa 525/670 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •